Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jednostka rozpoznania (Fernspäher)


Recommended Posts

Jeden adres, wszystkie odpowiedzi:

 

www.awr.one.pl

 

;)

 

A tak serio to co dokładnie Cię interesuje?

 

No i jeszcze jedno - masz kasy jak lodu żeby zająć się reko? Bo ceny są naprawdę potworne...

 

Ja bawię się w to od dawna i mam masę oryginalnego sprzętu, a nadal nie określam tego jako rekonstrukcja. Jest jeszcze wiele szczegółów, które mnie odróżniają od prawdziwych Fernspäher, chociaż dotychczasowy efekt wydaje się niezły:

 

3.jpg

 

Jeżeli nadal chcesz rekonstruować dalekie rozpoznanie to powiem jedynie, że same elementy "zewnętrzne" wyniosą Cię jakieś dobrych parę tysięcy zł... Kurtka Arktisa to jakiś 1000,00 zł, spodnie - 300,00 zł, buty 800,00 zł, kamizelka - 2000,00 zł, plecak 700,00 zł. Dodatki typu kapelusz, arafatka, rękawiczki wyjdą tanio, ale już odpowiednio wyglądające G36 wyniesie Cię dodatkowo koło 3000,00 (odpowiednie loże, górna szyna, celownik EOTECH 552, o samej broni już nie wspomnę...). Do tego dochodzą już mniej widoczne gadgety - pistolet, kabura (Safariland - kolejne kilka stówek)... Jednym słowem finansowa gehenna.

 

Ronin

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Nie no jak już się ktoś zdecydował na taką jednostkę to raczej mu się outfit podoba/spodoba.

 

W każdym razie - u nas taki wybór padł głównie przez to, że większość osób wywodziła się ze środowisk survivalu militarnego - raczej chodziło o specyfikę działań, niż o powłokę zewnętrzną, która doszła na końcu.

 

O ile kolega ocet lubi delikatnie "bushcraftowy survival z odrobiną backpackingu zaprawione militarnym charakterem", ten rodzaj działań powinien mu pasować ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Póki co staram się kompletować sprzet w miare mozliwośći. :) Niedługo może zapodam jakąś fotkę. G36 mam jeszcze krótkie ale konwersja już do mnie idzie. :) Bardziej interesuje mnie póki co stylizacja. Potem zmienie to w reko jak już zacznę zarabiać. :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Bo to używka była i bez bocznych kieszeni ;).

 

A ceny faktycznie podałem za nowy sprzęt bo nowy jest łatwiej dostępny niż używany. Nie znaczy to jednak że za wszystko płaciłem ile podałem (część rzeczy znalazłem używaną na ebayu).

 

Poza tym część elementów można zastąpić tańszymi - np zamiast kurtki Arktisa można kupić również używaną we wspomnianej jednostce Kohlera/JK Defence itp, które kosztują połowę ceny... Tyle, że licho to wygląda jak się cała grupa tak wyposaży. To co wymieniłem to najczęściej spotykane rzeczy, i np. w 4 osobowej drużynie 3 na 4 osoby mają kurtkę Arktisa a jedna jakąś inną. Jakby wszyscy mieli inne to by już to zbyt oryginalnie nie wyglądało (chociaż inne też są w użyciu, ale statystycznie rzadziej ;)).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o kompletną kamizelkę ;).

 

Zresztą, wyjaśniłem to w artykule na temat tego systemu oporządzenia:

 

Przyczyny wysokiej ceny są dwie – po pierwsze sklepy oferują pełen zestaw (kamizelka wraz z pełnym kompletem modułów, z których ostatecznie i tak nie wszystkie będziemy używali), po drugie jest to model rzadki i trudnodostępny, co w znaczący sposób winduje cenę.

 

Sama kamizelka, bez żadnego panelu to wydatek około 260,00 EUR.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Wrzuciłem dziś na stronie AWR artykuł opisujący 1. linię wyposażenia jednostek dalekiego rozpoznania. Pamiętam, że niedawno ktoś o to pytał, dlatego wrzucam tu link:

 

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=48

http://www.awr.one.pl/viewpage.php?page_id=49

 

Ronin

 

Rewelacja, a wiesz może Roninie gdzie mogę dostać taki kontraktowy kapelusz?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 year later...

Witamy na formu!

 

Tak, są to (pod względem wykorzystywanego wyposażenia) bliźniacze jednostki. Występujące między nimi różnice ograniczają się do drobnych detali, z których najbardziej charakterystycznym i rzucającym się w oczy jest rodzaj wykorzystywanego G36K (200 Kompania to nadal G36KA2 z Eotechem, KSK to "orisowane" G36K z Eotechem i krótką kolbą).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Jak rozumiem chodzi o wersję G36 K z "wysoką szyną"? Obecnie używam karabinka G36C z "wysoką szyną" - niestety jeszcze nigdy nie widziałem na zdjęciach "czegoś takiego" - w normalnych realiach taki "mahiong" szyny w tym modelu jest możliwy (Tzn czy niemieckie TL-ki mówią coś na ten temat)?

Link to post
Share on other sites

Także Cię witam :wink:

 

Wysoka szyna masz na myśli chwyt transportowy z lunetą? G36C w BW używane nie jest i chyba nie było, czy będzie tego nie wiemy... :wink:

 

Takie pytanie jeszcze.. czy gdy bym ja nie skrócił tego ronda w kapelutku to postąpił bym "źle" względem rekonstrukcji?;P

Edited by CptInzMathias
Link to post
Share on other sites

Nie, nie wszyscy je skracają, ale jak tylko kupisz sobie Berghausa Atlas to zrozumiesz czemu to robią.

 

G36C nie jest w ogóle używane w BW - było testowane ale zdecydowano się pozostać przy wersji z RIS-em (która stanowi coś pomiędzy wersją K i C). Jeżeli chcesz odtwarzać zwiad, masz już mostek z optyką, to zaopatrz się jedynie w chwyt przedni, lufę i tłumik płomieni od wersji K, no i eotecha.

 

Proponuję spojrzeć na mój opis - może to rozwiązać jeden w Twoim problemów :wink: .

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...