Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, ostatnio rozglądam się za dokompletowaniem mojej Alicji, a dokładne za apteczką FIRST AID, ta z plastikowym pudełeczkiem, stosowana głównie przez USMC. Na aukcjach i w sklepach spotykam głównie 2 wersje, z większym i mniejszym znaczkiem służb medycznych.

 

Tak jak tu:

670c_1.JPG

 

I tu:

ee95_1.JPG

 

I intryguje mnie, od czego ta "wielkość" zależy, czy to tylko kwestia partii w zamówieniu, czy może, okresu czasu, czy też zupełnie czegoś innego, ktoś jest zorientowany i może doradzić?

 

pozdr.

Link to post
Share on other sites

Z wszystkich IFAKów USMC, które widziałem to każdy miał na metce USMC INDIV FIRST AID KIT. Więc w marinesowych IFAK to Individual First Aid Kit.

 

Natomiast IFAK dla US Army to Improved First Aid Kit (ten w UCP z wkładką na kablu). Wiem, kwestia terminologiczna, ale zawsze ;)

Link to post
Share on other sites

I dlatego zastanawia mnie dlaczego ta która mnie interesuje jest zwykłym FAK-iem a nie Individual FAK ; p ale widocznie tak jest, niestety nigdy nie miałem okazji przyjrzeć się metkOM i kontraktom stąd moja niewiedza.

 

Tak czy siak dzięki za zainteresowanie tematem.

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Post jeden pod drugim ale może uzasadniony. Ostatnio w rekach miałem 3 apteczki o które chodziło w tym topicku, każdą od innego producenta, z różna wielkością loga z różnymi zawartościami, wszystkie kontraktowe, na każdym pokrowcu, ze tak to nazwę, napis widniał FIRST AID KIT, INDIVIDUAL czyli w drodze uściślenia w pewnym sensie IFAK to jest. (bądź FAKI choć tutaj już bardziej powątpiewam w te wersję.)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...