Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witam, zakupiłem dopiero co nówke m16a2 w asgshopie, problem jest taki, że na semi strzela po kilka kulek prawie zawsze, musze naprawde lekko i szybko nacisnac zeby poszła tylko jedna kula :/ gumke HU mi przy zakupie zmienili na systeme, na wnętrzu replik sie w ogole nie znam jeśli chodzi o jakieś grzebanie

 

nie wiem czy ma to jakiś związek z jescze jednym problemem mianowicie magayznek mid cap, który był razem z ta repliką przy załadowaniu do niego 10-15 kulek można powiedzieć nie podaje ich, siedza zaklinowane poniżej tego takiego pstryczka przy wylocie, który powinien je trzymać :/ ładowałem go 10-20-30...itd qlek, pcisknąłem olejem silikonowym i nic... chyba będe musiał go reklamować w poniedziałek, no chyba że macie jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

To wyjątkowo dziwne, ze zacinają Ci się w magazynku... Zdecydowanie nie powinny.

 

Co do strzelania kilkoma kulkami na raz - skoro gumka HU była zmieniana, to nowa mogła być źle założona... ASG Shop nie powinien popełnić takiego banalnego błędu, ale kto wie... Czasem rutyna zżera ludzi...

Link to post
Share on other sites

że na semi strzela po kilka kulek prawie zawsze, musze naprawde lekko i szybko nacisnac zeby poszła tylko jedna kula

Napisz proszę, czy :

1. na "semi" pada kilka strzałów jak przy "auto"..?

2. pada jeden strzał ale w trakcie którego wylatują 2,3 kulki..?

 

magayznek mid cap, który był razem z ta repliką przy załadowaniu do niego 10-15 kulek można powiedzieć nie podaje ich, siedza zaklinowane poniżej tego takiego pstryczka przy wylocie, który powinien je trzymać :/ ładowałem go 10-20-30...itd qlek, pcisknąłem olejem silikonowym i nic... chyba będe musiał go reklamować w poniedziałek, no chyba że macie jakieś pomysły?

Zrób ta:

Weź długą wykałaczke lub coś podobnego długości ok.20cm, wciśnij "tłoczek" magazynka za jego pomocą do środka na ok.10-15cm. Teraz psiknij sislikonem i poruszaj kilkakrotnie tym "tłoczkiem" w góre i w dół!

Załaduj ponownie ok.20-30 kulek - wystrzel na "auto"... i zrób to jeszcze raz!

Będzie OK!

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Napisz proszę, czy :

1. na "semi" pada kilka strzałów jak przy "auto"..?

2. pada jeden strzał ale w trakcie którego wylatują 2,3 kulki..?

Zrób ta:

Weź długą wykałaczke lub coś podobnego długości ok.20cm, wciśnij "tłoczek" magazynka za jego pomocą do środka na ok.10-15cm. Teraz psiknij sislikonem i poruszaj kilkakrotnie tym "tłoczkiem" w góre i w dół!

Załaduj ponownie ok.20-30 kulek - wystrzel na "auto"... i zrób to jeszcze raz!

Będzie OK!

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

na semi częsciej zdarza sie własnie tak ze wypadaja 2-3 kulki w jednym strzale ale pamietam ze zdarzało sie i tak że karabin strzelał po 2-3razy na semi (jak na auto...) teraz mi bateria siadła musze naładować

 

a jeśli chodzi o magazynek to nie podziałało... ta sprężyna w magazynku jak jest mało kulek to nie podaje ich do konca do wyjścia tylko klinują sie troche wcześniej, musze mocno klupnąć w bok maga żeby poszły do końca.... karabin do reklamacji

Edited by vognar
Link to post
Share on other sites

Nie do reklamacji tylko to wina magazynka a właściwie jego sprężynki.

Od dołu maga masz śrubkę, wykręć ją. Naciskając na plastiki we wcięciach na bokach maga wyjmij wkład ze skorupy. Na wkładzie jest jedna część, która daje się otworzyć po wykręceniu jednej śrubki. Wykręć ją i otwrz maga. Tylko uważaj by ci sprężynka nie wyskoczyła. Wyjmij sprężynkę. Obejrzyj. Skręcona prawda? To teraz chwytając w łapy odcinki po 3-4 centymetry skręcaj ją w przeciwną stronę aż stwierdzisz, ze na danym odcinku jest prosta. I tak na całej długości. Po tym zabiegu będzie śmigać aż miło.

Poza tym jak już ją wyjąłeś to rozkręć wkład na dwie połówki i wytrzyj kanalik dokładnie. Możesz na koniec nałożyć na chusteczkę trochę olejku i jeszcze raz wytrzeć. Skręć połówki, wpakuj spręynkę, zamknij wkład, wpakuj do skorupy, przykręć i gotowe.

 

Co do wielostrzału: Spust naciskaj zawsze jednym płynnym ruchem do samego końca. I to ma być w miarę szybki ruch.

A co do wielopodawania kulek: prawidłowy montaż gumki i lufy w komorze HU pomoże.

 

Na jaką gumkę zmieniłeś?

Link to post
Share on other sites

Dwie, trzy kulki na "semi" w GP to niestety... jego urok :wink:

Wine ponosi komora HU - problem zniknie po jej wymianie na King Arms.

Znikną też inne wady stokowej komory HU.

 

Jeżeli w trybie "semi" padają czasem serie to będzie kwestia selektora ognia - też do wymiany lub przeczyścić i jeśli nie pomoże do wymiany...

 

Co do magazynka ja bym go rozłożył, gruntownie przeczyścił i złożym ponownie - ale skoro masz więcej "niespodzianek" a nie chce Ci się tego robić lub nie potrafisz to do serwisu!

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

karabin jade zawieźć do reklamacji własnie, przed chwilą dzwonilem do asgshopu powiedzieli mi że przy kulkach excela tak sie dzieje w magazynkach g&p że nie podaje ich do końca. wydaje mi się to dziwne gdyż specjalnie kupiłem te kulki sadząc iż to jedne z najlepszych... powiedzieli nawet że dużo lepiej działaja goldfire`y.....

Link to post
Share on other sites

Może mam jakieś specjalne Excelle dla VIPów, ale sa gładkie, "polerowane" :)

 

A przez pierwsze dwa lata mojej kariery w ASG używałem najczęściej Gold Fire - może też miałem jakieś specjalne, bo to one były właśnie matowe (w sumie chyba jedyne matowe kulki jakie widziałem...) :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...