Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK na wyposażeniu BW?


Recommended Posts

Albo w ramach ćwiczeń z obcymi armiami. Jakiś czas temu widziałem fotki Niemców z AK-74 na ćwiczeniach z Rosjanami. Przy wizytach w Polsce też mogli postrzelać - na pewno był taki przypadek przy wizycie Niemców w 6 BDSz (nasi postrzelali z niemieckiej broni, Niemcy z naszej).

Link to post
Share on other sites

właśnie tak się zastawiałem co się stało z tymi wszystkimi Ak używanymi przez armie wschodni nimiecką.

Całość sprzętu wojskowego i uzbrojenia NVA, czyli armii byłej NRD, została zezłomowana lub sprzedana do państw arabskich i bałkańskich na początku lat 90tych.

Link to post
Share on other sites

Może nie do końca przestarzały, ale nie odpowiadający standartom NATO i polityce połączenia tych państw. Generalnie to nie było połączenie, tylko przejęcie tego co było potrzebne i pasowało, a reszty należało się w dyskretny i dochodowy sposób pozbyć. Reszta niszczeje po dzień dzisiejszy w niemieckich lasach jak przykładowo puste objekty militarne i potężne bunkry, których koszty utrzymania były dla nowego rządu nie do zaakceptowania.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Tak myślałem, otóż moja Ekipa stylizuje się na BW (raczej nie reko bo nie mamy ani źródeł ani kasy na to :D )

 

A ja od dłuższego czasu jestem zainteresowany Minimką, więc chciałem się upewnić.

Hmm a czy używają G36 to zadań typu wsparcie? Tzn. widziałem niedawno na Militaryphotos zdjęcie G36 z magazynkiem bębnowym.

 

PS jeśli te pytania wydadzą Wam się lamerskie to SRY, ale muszę się upewnić ...

Edited by ASGKebab
Link to post
Share on other sites

1. Minimi nie jest w użyciu - wcale. Zamiast niego używane jest MG4.

2. Oj rumak - czasami mam wrażenie, że kompletnie nie wiesz o czym mówisz ;) (już któryś raz stanowczo stwierdzasz coś co nie ma miejsca)... To, że SF-y używają "czego chcą" to kolejna BZDURA na resorach - jest dowolność w sprzęcie większa niż w innych jednostkach ale nie jest ona nieograniczona. SF-Y NIE UŻYWAJĄ CZEGO CHCĄ :!: Ten mit można wsadzić między bajki i proszę go tu nie powielać.

3. MG3 i MG4 to karabiny o zupełnie innych założeniach - inny typ amunicji, inna siła ognia - nie można mówić, że nie używają Minimi bo mają MG3, tylko raczej "nie używają M60 bo mają MG3", a "Minimi nie używają bo mają MG4 ;)".

4. Trzecią MG-tą będącą w użyciu jest HK21, ale to jedynie w siłach specjalnych.

5. MG36 jest używane - zazwyczaj na szczeblu drużyny i zazwyczaj w rękach pomocnika strzelca MG3.

 

Tak więc MINIMI NIE PASUJE DO BW WCALE... Jak ktoś lubi taką broń to niestety trzeba czekać na MG4 lub konwersję M249 do MG4.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Jest już taka konwersja? Gdzie? Kiedyś szukałem, ale nijak znaleść nie mogłem... Choc może poprostu jakiś inny jestem :).

Tak swoją drogą: czym różni się MG36 od G36, oprócz magazynka?

I jeszcze jedno: MG21?Dlaczego tylko dla jednostek specjalnych? Wydawało mi sie że to już nienajnowsza broń...

Edited by Blas
Link to post
Share on other sites

Konwersji jeszcze nie ma - o ile pamiętam jakaś firmą ją zapowiadała (chyba Star?) ale na tym trop się urywa.

 

A HK21 jest używane w SF-ach bo tylko one potrzebowały broni lżejszej i krótszej od MG3, o porównywalnej sile ognia oraz z możliwością zasilania z magazynków pudełkowych.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

I to chyba wszystko na ten temat. Amerykańska broń nie weszła na uzbrojenie BW, bo nie przeszła pozytywnie testów, ale faktycznie takie przymiarki były. Dodatkowo polityka zaopatrzenia niemieckiego wojska jest nastawiona na rodzimą produkcje. Podkreślę tylko różnice w rodzaju amunicji, stosowanej do poszczególnzch w/w modeli broni. MG3, G3 i HK 21 to ta sama amunicja 7,62 x 51 mm, z koleji G36 i MG4 to 5,56 x 45 mm .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...