Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chodzi o "połówkę".

Nie ma tych połówek w znanych ogólnie sklepach z rzeczami bw, ani na allegro. Kiedyś mi gdzieś mignęła, tylko nie pamiętam gdzie. Zresztą torba na maskę p-gaz też mnie interesuje. Też jej nie mogę zlokalizować.

Chciałbym jedną z tych dwóch rzeczy wykorzystywać jako worek na puste magazynki. No chyba, że macie lepszy pomysł co i jak doczepić do pasa s95 żeby było na zrzut i jakoś wyglądało.

Edited by st45
Link to post
Share on other sites
Chodzi o "połówkę".

Nie ma tych połówek w znanych ogólnie sklepach z rzeczami bw, ani na allegro. Kiedyś mi gdzieś mignęła, tylko nie pamiętam gdzie. Zresztą torba medyczna też mnie interesuje. Też jej nie mogę zlokalizować.

 

Trochę się spóźniłeś, akurat przez cały kwiecień można było składać zamówienia na szpej z niemiec.

Link to post
Share on other sites

To będzie półkontrakt KHS-a. Na ASMC można takie dostać w normalnym Flecku, ale za 30 EURO :wink: Mil-Tec robi też komfort pady ale w dwóch częściach - szelki i część na plecy.

 

W BW nigdy nie było kontraktowych comfort padów.

Edited by Aliant
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Planuję zakup s95. Chciałbym się kolegów zapytać jak to jest z ładownicami G3 i magazynkami od Auga. Na forum przeczytałem, że wszystko ładnie wchodzi, ale z drugiej strony po zmierzeniu magazynka, ciężko było mi w to uwierzyć. Mam mid-capy KA.

Wysokość magazynka - 17-18 cm.

Wysokość ładownicy 14,5 cm - wg Armyworld.

Link to post
Share on other sites

Planuję zakup s95. Chciałbym się kolegów zapytać jak to jest z ładownicami G3 i magazynkami od Auga. Na forum przeczytałem, że wszystko ładnie wchodzi, ale z drugiej strony po zmierzeniu magazynka, ciężko było mi w to uwierzyć. Mam mid-capy KA.

Wysokość magazynka - 17-18 cm.

Wysokość ładownicy 14,5 cm - wg Armyworld.

Mag od AUGa zapewne nie wejdzie, jeśli wymiary jego są takie jak podałeś. Wiem tylko tyle, że właściwej długości mag od Mki nie wchodzi (ma jakieś 18 cm), zaś airsoftowe kopie (krótsze, 16 cm), dają radę, bez przeróbek wejść dwa, jak wywalimy ze środka przegródkę wchodzą idealnie na styk 3 sztuki.

Ale to nie temat do takich dyskusji, tu je dział rekonstrukcji. :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Zamówiłem sobie oporządzenie z armyworld. Bardzo się zdziwiłem gdy założyłem na siebie pas. Zamówiony pas 80 cm pasowałby na kogoś z obwodem pasa co najmniej 90-95 cm.

Chciałbym się spytać się spytać czy to ja pomyliłem się zamawiając pas 80cm czy to może sklep wysłał mi pierwszy lepszy pas, który akurat mieli pod ręką.

Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Niestety na pasie nie ma żadnej metki.

Po założeniu munduru i oporządzenia, stwierdziłem, że mały luz nie przeszkadza aż tak.

Na pasie mam 2 ładownice, chlebak i pokrowiec na manierkę, z tym, że wszystko umieściłem tak, żeby zostawić z przodu wolne miejsce - dzięki temu oporządzenie nie przeszkadza podczas kucania. Myślę, żę z czołganiem się również nie będzie prolemu.

 

a jeśli chodzi o magi od Auga - wchodzą idealnie :D

Edited by mleeko
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam bardzo duży dylemat. Jaki system nośny wybrać na początek. Sprawa wygląda tak, zaczynam dopiero zbierać sprzęt więc muszę zacząć od podstaw i tu pojawia się problem, w pasie mam tylko 82cm więc w S95 pas będzie 80 lub 90cm (to jeszcze sprawdzę w sklepie). I zaczynają się schody, o ile w ASG wystarczy mi ładownica i lecę w bój, o tyle chciałbym powoli tego sprzętu mieć coraz więcej i wyglądać coraz lepiej. Tak więc naprawdę już nie wiem jak to będzie przy tak krótkim pasie wyglądało z pełnym wyposażeniem. Chciałem mieć 4 ładownice na 1 magazynek bo lubię się czołgać, ale to raczej nie wypali.

 

A z drugiej strony nie mogę sobie na początku pozwolić finansowo na dobrą kontraktową(lub połkontrakt) kamizelkę. Coraz bardziej męczy mnie ta sprawa i już sam nie wiem co zrobić, dlatego będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Pytanie co wolisz, gdzie częściej jeździsz - las czy CQB. Do lasu paso-szelki, do CQB kamizelka. Na początek paso-szelki BW z buttpackiem, ładownicą na saperkę i 2 magi za 43zł plus ładownica na 2 magi M4/G3 za kolejnych 5 złotych powinny dać radę. Taniej niż badziewne chińskie nibytaktyczne kamizelki w systemie molle, a przy tym porządne i sprawdzone.

 

Ja sam jestem wybitnie szczupły i mam pas BW 90cm, który daje radę, więc polecam.

 

Jak będziesz chciał kupić sobie kamizelkę przeciwodłamkową czy jaką tam, to po prostu poluzujesz pas, lub kupisz rozmiar większy za dychę.

 

Widzę, że biegasz z G36. Z tego co wiem, to jest problem z dostępnością oryginalnych ładownic BW i trzeba kupować takowe produkcji mil-tec'a i jeszcze stosować do nich przejściówki z molle na soldata. (Wspomniane przezemnie wcześniej ładownice do G3 nie są kompatybilne z G36.)

Link to post
Share on other sites

A powiedz mi Matark Dallas co Ty przy tym pasie masz doczepione, ile ładownic i czy masz jeszcze na coś miejsce.

 

Od lewej do prawej: 3 do 4 ładownic podwójnych G3, ładownica do MP5 (na radio), buttpack, ładownica na manierkę, kabura na pistolet. Zasadniczo jest to zorganizowane tak, aby z przodu nic nie było (czołganie). Nie korzystam z panelów na plecach i z przodu na szelkach. Na pasie z przodu mam wolnego miejsca na 2 kolejne ładownice do G3

Link to post
Share on other sites
Ja sam jestem wybitnie szczupły i mam pas BW 90cm, który daje radę, więc polecam.

Ja 90-tkę mogę nosić wygodnie tylko z kamizelką przeciwodłamkową. Normalnie mam 80-tkę (albo 75, nie pamiętam) i tutaj już przestrzeń jest dość ograniczona. Na zwykłe strzelanki wprawdzie jako tako wystarcza (buttpack po boku na wszelkie drobiazgi, ładownice na kilka magów z przodu i drugiego boku) i dostęp do sprzętu mam w miarę nieutrudniony, to już przy założeniu że ma to być coś więcej, i w dodatki brak ładownic z przodu, to robi się nieciekawie. Na małych panelach piersiowych w zasadzie nic nie wciśniesz, no chyba że drobiazg, typu małe radio, kompas, nóż, opatrunek, może niedużą kaburę. Poza tym cała inwestycja w pasoszelki wcale nie jest jakoś super tania na początek, jeśli zamierzasz do tego dokupić dobre ładownice na swoje magi i comfortpady.

No i nie oszukujmy się, jeśli zależy ci nie na reko czy stylizacji, a jedynie tanim i dobrym sprzęcie, to są ciekawsze alternatywy, choćby zamówienie czegoś u jednego z polecanych krawców, czy znalezienie okazji w komisie czy na allegro. Niestety, aby sprzęt BW miał w późniejszym okresie zaspokoić wszelkie zapotrzebowania i być maksymalnie użyteczny, trzeba sporo na niego wydać. Już niezgorsze oporządzenie modułowe na taśmach zamówione u jakiegoś krawca czy w dobrym sklepie będzie tańsze i da większe możliwości rozbudowy (ale nie polecam chińskich wynalazków, typu kamizelka zintegrowana z zestawem ładownic za 200 czy 300 zł - to niestety długo nie podziała)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...