Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najlepiej wziac kartke bialego papieru. Postawic stope na niej i odrysowac na kartce zaznaczajac duzy palec z przodu i piete z tylu.

Zmierzyc dlugosc i dodac te 5-10 mm, o ktorych pisal Ronin.

Dlaczego? Bo trzeba uwzglednic skarpetki. Czasem nawet podwojna pare, ktora swietnie (zwlaszcza na poczatku) zapobiegnie obtarciom. Wszak kazdy but trzeba najpierw "rozchodzic" ;)

 

Pozdrawiam

 

PS: Osobiście mam stopę 265 a wziąłem but 270. Pasuje idealnie(nawet z podwójną warstwą skarpet) :)

Link to post
Share on other sites

Polecam do butów kupić jakieś dobre wkładki - najlepiej takie, które minimalnie unoszą piętę. Ja na początku miałem problemy z odciskami i przetarciami chodząc dłuższy czas po stromych nierównościach (np. w górach, na usypiskach, wałach) i już miałem psioczyć na buty że z tą opinią to trochę przesłodzone, aż coś mnie podkusiło by włożyć tam porządne wkładki. Po wymianie nie mam już najmniejszych powodów do narzekań.

 

PS: Jak tam w nowych Haixach z wentylacją? Model 2000 nie był wprawdzie pod tym względem zły, ale może po prostu nowy model jest w tej kwestii poprawiony?

Link to post
Share on other sites

Podpisuję się pod słowami Tony'ego.

Maiłem cieniutkie wkładki (cywilne ;) ) i na dłuższych marszach przecierałem sobie pięty. Teraz dokupiłem wkładki (takie zielone - antypotne z armyworlda) i problem od razu ustąpił! Stopa kilka milimetrów wyżej i zero obtarć - testowane w Tomaszowie ;)

Edited by danyboy
Link to post
Share on other sites

danyboy: ja wlasnie mam te zielone i przy wiekszych marszach > 15 km mi np. obciera piete.

Wkladka w butach to podstawa :)

Jak duzo sie chodzi to nie ma co oszczedzac na butach i wkladkach :)

Skarpety oczywiscie rowniez sa wazne ;)

Link to post
Share on other sites

danyboy: ja wlasnie mam te zielone i przy wiekszych marszach > 15 km mi np. obciera piete.

Radzę poszukać takiego oto wynalazku:

Wkładki

Lub czegoś podobnego - w sklepach z obuwiem trekkingowym na bank się coś takiego znajdzie. Ja takie kupiłem i teraz do każdego obuwia staram się je umieszczać, coby się wygodą rozkoszować.

Link to post
Share on other sites

Mój najlepszy zakup wkładek do modelu 2005 zaszedł w sklepie z obuwiem ortopedycznym gdzie Pan technolog - ortopeda dorobił mi wkładkę dopasowana do mojej stopy... jeżeli macie u siebie w mieście taka możliwość to polecam! W zasadzie poszedłem tam przez przypadek ale nie żałuje w ogóle.

Link to post
Share on other sites

Robi się odcisk stopy, który służy za wzornik do wkładki z jakiegoś rodzaju pianki.

 

Z wkładkami w butach BW jest jeszcze jeden problem - skórzane w nowych butach (niewychodzone) strasznie skrzypią i hałasują.

 

Ronin

 

Dokładnie. Poza tym mi dorobili jeszcze podkładkę pod samą piętę dzięki czemu chodzi mi się o wiele wygodniej i pieta mi nie lata 8)

Link to post
Share on other sites

Mój najlepszy zakup wkładek do modelu 2005 zaszedł w sklepie z obuwiem ortopedycznym gdzie Pan technolog - ortopeda dorobił mi wkładkę dopasowana do mojej stopy... jeżeli macie u siebie w mieście taka możliwość to polecam! W zasadzie poszedłem tam przez przypadek ale nie żałuje w ogóle.

 

...podpisuje się pod tym ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...