Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zdjęcie nie jest dość wyraźne, ale uważam że pierwszy od prawej ma meindle, a kolejny haixy.

Jaki model trudno określić, bo jedyną rożnicą międy modelami o ktore pytasz był język z kordury,

więc mogą to być "zwykłe". Dopiero nowsze modele mają inny kształt podeszwy.

Na pierwszy rzut oka są te wszystkie modele bardzo podobne: Haix, Hanwag, Lowa, Meindl...

Zdjęć wklejać nie będe, ale wujek google chętnie pomoże. ( Bundeswehr bergstiefel)

Przykładowo: http://www.raeer.com/shopdisplayproducts.asp?catid=493

Link to post
Share on other sites
  • Replies 377
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Muszę cię zasmucić, ale nie spotkałem się z żadnym trwałym sposobem.

Może są jakieś super dobre kleje przemysłowe, które nie są dostępne w normalnej sprzedaży i są bardzo drogie,

ale jestem pewny że najprostrzym i bezpiecznym sposobem będzie kupić nowe buty.

 

Inny ciekawy wynalazek kontraktowy:

 

r180.jpg

ccz8.jpg

hd6q.jpg

 

Buty polowe heiss/feucht czyli na klimat gorący i wilgotny. Z wyglądu ciemna wersja butów pustynnych.

Link to post
Share on other sites

To buty strzelców górskich, co widać po mocowaniach do nart ( rakiet śnieżnych).

Cywilne buty trekkingowe, są w gruncie rzeczy bardzo podobne do wojskowych, różnią się nieznacznie materiałami no i kolorystyką. Odważył bym się też stwierdzić, że bywają wygodniejsze od wojskowych modeli.

Producenci są ci sami: Haix, Meind, Lowa, HanWag i inni. Tematykę cen pomijam milczeniem.

Link to post
Share on other sites

Ja jak zawszę, polecę Meindl Desert Fox.

Super buty - lekkie, smukłe, wygodne, no chyba że szukasz czegoś nieprzemakalnego.

Oprócz tego mam jeszcze Bergschuhe 2000, akurat Haixa i dwie pary Baltesów - pustynna i tropikalna.

Bergschuhe też są super do tego wodoszczelne, ale sporo cięższe od Meindli. Baltes Tropenstiefel - fajne i tanie buty jeśli komuś nie przeszkadza przestarzały design. Desertstiefel - nie polecam, chyba że ma się skórę słonia :D Ja się czuję w nich jak w tanich rolkach :D

Ponoć super są też Lowa Desert Elite i Adidas GSG9, jednak nie miałem więc nie mogę nic o nich opowiedzieć.

Kiedyś też pokusiłem się o Bergschuhe 2005, kopie MFH. Dorwałem je za bezcen. O dziwo okazały się całkiem przyjemne. Nawet miękciejsze w środku od oryginałów, ale za to stopa się bardziej pociła bo membrana nie działała jak powinna.

Z butów trekingowych mogę polecić wyroby Karrimora i Merrella - za taką cenę jakość jest naprawdę na poziomie :)

Link to post
Share on other sites

Widząc logo MFH już wiadomo, że nie jest to żaden but kontraktowy a zwykła podróbka, wyglądem podobne do oryginału a jakościowo lepsza od Milteca.

Co do Adidasów GSG9, są to typowe buty jednostek AT ( często widywane w niemieckiej policji ), nie nadające się do działań leśnych.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam!

 

Jestem nowy tutaj. Mam do was pytanie odnośnie takich butów z bundeswery.

Chciałbym sobie kupić buty w każdy teren na pewno ich nie będę oszczędzał i też między innymi w góry.

Czy takie buty jak są na tej aukcji się nadadzą?

I czy buty z tej aukcji to nie jest podróbka tylko oryginał? Czy za tą cene kupię lepsze takie obuwie?

 

http://allegro.pl/bu...4221477555.html

 

http://pokazywarka.pl/5gbrsh/

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad tymi butami:

http://www.armyworld...an-Idealny.html

do reko Fernów. Rozważyłbym także jakieś buty trekkingowe, ale nie znam się na tego typie obuwiu. Czy macie jakieś swoje doświadczenia z butami cywilnymi?

Nie kupuj butów używanych... :maniak_zle:

 

Witam!

 

Jestem nowy tutaj. Mam do was pytanie odnośnie takich butów z bundeswery.

Chciałbym sobie kupić buty w każdy teren na pewno ich nie będę oszczędzał i też między innymi w góry.

Czy takie buty jak są na tej aukcji się nadadzą?

I czy buty z tej aukcji to nie jest podróbka tylko oryginał? Czy za tą cene kupię lepsze takie obuwie?

 

http://allegro.pl/bu...4221477555.html

 

http://pokazywarka.pl/5gbrsh/

Wyglądają na oryginały, tym bardziej, że w opisie jest oświadczenie, że są to buty oryginalne.

Jednak na Twoim miejscu brałbym II gat., są tańsze a "wady" II gat. absolutnie nie mają wpływu na ich użytkowanie.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Na moje oko to nie są oryginały. Na języku powinna być rozmiarówka (nie wiem czy na obu, nie mam swoich pod ręką, skóra także wygląda inaczej - na moich butach nie ma takiej widocznej faktury.

 

Powało - to kwestia indywidualna, mam od 5 lat Haixy 2005 używki i o dziwo nie narzekam, ale nie robię w nich marszy czy maratonów.

 

Zdzihu - haixy 2005 raczej w góry się nie nadają. Cholewka jest za wysoka,kup górskie lub jakieś dobre cywilne.

Link to post
Share on other sites

Wyglądają dobrze, ale faktycznie trochę się różnią od innych. Wg mnie to nie HAIX a inny producent robiący ten model dla wojska. Dużo by dało zdjęcie kartonu. To typowe buty wojskowe, więc podobnie jak kolega polecam górskie. Są bardziej uniwersalne.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dzien dobry, moj pierwszy post tutaj :)

 

Odnosnie obuwia BW, przekleje komentarz jaki wlasnie puscilem na stronie Armyworld - bo tam kupowalem:

 

"Kupilem druga pare, pierwsza uzywalem prawie 2 lata i moge ocenic na mocne 5/5. Druga...

 

Paczka przyszla, buty zewnetrznie bez wiekszych wad, wewnatrz skora silnie odbarwiona na znacznej powierzchni i pachnialy nienaturalnie [jakis srodek aby w magazynie ich nic nie zjadlo?] - no ale to nie problem. Zewnetrznie wygladaja jak stare, wewnetrznie maja duzo jasniejsza skore [chociaz moze to w moich starych z czasem pociemniala] i mimo iz obie pary na jezyku maja 290, to stare maja na tej wbudowanej wkladce 292, nowe - 45 [jakas wersja cywilna?] Na nogach leza jak stare, wygodne, niestety to koniec dobrych informacji.

 

Zrobilem test wodoszczelnosc w zlewie i dramat - szwy po obu stronach w jednym bucia na wysokosci tego laczenia miedzy 3 a 4 "przeplotka" do sznurowki zaczely przepuszczac niemal od razu, w drugim bucie tylko z jednej strony i mniej, ale dalej nie bylo dobrze. Poswiecilem od srodka w butach silna latarka i w wielu miejscach na linii wszycia jezyka widzialem przeswitujace swiatlo - takie buty po zanurzeniu nie moga byc wodoszczelne nawet pare sekund. Zaznaczam, ze mowa o butach nowych, nie uzywanych.

W swojej pierwszej parze takich problemow nie mialem, strasznie sie rozczarowalem. Nie wiem czy jakosc bardzo spadla czy mialem gigantycznego pecha... Buty odeslalem i nie wiem co dalej robic, czy ryzykowac z kupnem kolejnej pary w nadziei ze to byl pechowy egzemplarz czy szukac sobie innego obuwia.

 

Pierwsza pare o ktorej wspomnialem ocenil bym na 5/5, ta dostanie 1/5 - i tylko dlatego ze nie moge wybrac zera gwiazdek. Bardzo niemila niespodzianka w porownaniu z tym co oferowala mi para kupiona prawie 2 lata temu i co internet pisze o tym obuwiu."

 

Po co to pisze - poza celem informacyjnym, chcialbym Was zapytac - co mi poradzacie zrobic? Sprobowac raz jeszcze z para 2005 w nadziei ze to byl wyjatkowo zly egzemplarz czy raczej uderzac w 2000, ktore mimo iz duzo ciezsze mialy potezniej wszyty jezyk?

A moze wogole jakies inne buty?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ciekawostka z tymi butami ale wg mnie masz mega pecha. Co do wyboru to kwestia gustu, przeznacznia i zasobów finansowych.

Generalnie ja bym szedł w kierunku modelu 2005 lub opisywanych wcześniej górskich.

Twój opis sugeruje że buty były przesuszone... Stosuje się zabiegi, szczególnie w modelu 2000, z natłuszczaniem skóry, pastowaniem specjalną pastą BW i podgrzewaniem jej na szwach, by się roztopiła i weszła w najmniejsze szczeliny szwów, a to już ostateczność.

Wg producenta i specyfikacji wojskowych to obuwie wytrzymuje w wodzie 2h, a wkładkę pewnie ktoś podmienił. Mówimy tutaj o butach używanych, więc trudno tego oczekiwać.

Link to post
Share on other sites

2005 dlugo nosilem i bylem zadowolony, ale teraz nie wiem czy nie sprobowac z 2000 cywilnymi... Jak nie beda przeciekac i bedzie ok, jakos przeboleje wieksza mase. Sprobowalbym jeszcze raz z 2005, moze tym razem dostane normalna pare, ale nieco sie zniechecilem i nie chce ponownie stracic kosztow wysylki :(

Wiem ze skore mozna natluszczac, grzac szwy, sek w tym ze to buty ledwo wyjete z kartonu. Ponosze pol roku i wydaje mi sie ze bedzie sporo gorzej. Zreszta co to za buty ze juz nowe trzeba reanimowac? Te buty na wszyciu jezyka mialy liczne malutkie dziury, cos takiego nie latwo zatkac.

Buty nie byly uzywane, to nowe 2. gatunek, nie mialy zadnych sladow zuzycia http://armyworld.pl/...I-Gatunek-.html

Wkladka jest na stale wklejona na dole - mozna podmienic, ale to nie takie proste.

Edited by Ksylitol
Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej to może być Mil-Tec.Mógł sobie taki Soldat pod koniec służby za 50€ kupić takie buty, a sobie zostawić droższe kontrakty.

Piszesz bzdury, te buty nie są z demobilu, nie są używane. To NOWE buty w drugim gatunku, odrzut kontraktowy, mają najróżniejsze wady, to co napisał Wolf. Jak dotąd (kilka par przeszło przez moje ręce) wady były nieistotne - rysa na licu, obracający się haczyk, skrzypiąca podeszwa, obtarty nosek itp.

Ksylitol, odeślij nim minie 10 dni od daty dostawy, bo one nie podlegają zwykłej reklamacji. Army to dobry sklep, można się z nimi dogadać.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej to może być Mil-Tec.Mógł sobie taki Soldat pod koniec służby za 50€ kupić takie buty, a sobie zostawić droższe kontrakty.

 

Po pudełku na zdjęciu, rozmiarówce wojskowej, oraz wytłoczeniu na języku rozmiaru buta, widać że to nie podróbka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...