Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15a2 rifle od CA.


Recommended Posts

Witam

Mam dość dziwny problem z moją repliką. Otóż kulki wylatują z mniejszą prędkością niż dotychczas, lecą około 20-30m i zaczynają skręcać w boki bądż po prostu opadają. Nie jest to wina kulek ponieważ sprawdzaliśmy na kilki rodzajach i zawsze były takie same rezultaty a hop up nie reaguje na podkręcanie. Co to może być i ile by mnie wyniosły koszty naprawy ?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam

Mam dość dziwny problem z moją repliką. Otóż kulki wylatują z mniejszą prędkością niż dotychczas, lecą około 20-30m i zaczynają skręcać w boki bądż po prostu opadają. Nie jest to wina kulek ponieważ sprawdzaliśmy na kilki rodzajach i zawsze były takie same rezultaty a hop up nie reaguje na podkręcanie. Co to może być i ile by mnie wyniosły koszty naprawy ?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam.

 

Koszty naprawy od 0-130 (w zależności jaka komora HU). Nie wiadomo co jest więc koszt trudny do oszacowania.

Mógł się wykrzywić bądź wypaść dystanser.

Najlepiej jak wyjmiesz lufę z komorą i zobaczysz czy podczas kręcenia hop upem w lufie pojawia się garb od gumki. Jeśli go brak lub jest niesymetryczny to trzeba rozebrać komorę i zobaczyć co z nim.

Nie napisałeś czy grzebałeś coś w replice i czy smarowałeś, czyściłeś itp.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Na moje to wez wyjmij lufe pod swiatlo daj hopa na minimum i podkrecajac patrz czy wspomiany "garb" jest na srodku i czy nie jest postrzepiony.

 

Dystanser to wez sobie lepiej od dlugopisu zrob niz ten co daja z gumka [musisz poszukac - bo niektore wklady sa szersze a niektore wezsze]. Lufe przeczysc [jak nie masz silikonu to slina - na to samo wyjdzie]. Przy skladaniu [jesli HU bedzie do wymiany] nie ruszaj [najlepiej nie dotykaj] komory - jak przekrzywisz to bedzie kulka czasem fajnie skrecac.

 

I nie kupuj Guraderow, Prometheusów i innych Durexow tylko stockowe CA - na to samo wyjdzie..

 

ps. Pisze z niemieckiej klawiery.

Link to post
Share on other sites

ca ma naprawde dobre gumni-lepsze niz durexy:D

 

rozkrec karabin i spawdz czy nie masz jakis pekniej na glowicy. Ja sam mialem podobny problem z oryginalnymi bebechami. Obecnie ciesze sie z nowmych duralumuniowych flaczkow:D

 

jak wkladadz dystanser to psiknij troche silikonu na zewnetrzena strone gumki,lub na to cos co dociska dystansert (dystanser " przyklei sie do tego czegos" i nie bedzie uciekal). Pamietaj tez o psiknieciu na lufe (latwiej wchodzi w gume)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tylko w skrajnych przypadkach oporu. Lufa będzie się wyślizgiwała z gumki, a to niedobrze.

 

Dokładnie. Ja robię wręcz przeciwnie. Używam smaru próżniowego do uszczelnienia HU. Trzeba się namordować żeby lufa z gumką weszła do komory, ale jak wejdzie to już siedzi elegancko.

 

Również obstawiam zużycie kumki.

Link to post
Share on other sites

Jako że na tej gumce hop up jeszcze jakoś strzelam to chciałbym wymienić na silikonową (zima zbliża się wielkimi korkami). I chciałbym się was spytać jaka gumka silikonowa będzie najlepsza do m15a2 rifle (360fps), myślałem nad Systemy lub Guardera. Która z nich będzie lepsza ? może jakaś inna w przedziale cenowym do 50zl ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...