Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanaka M700 AICS vs. Star AW338 Sniper Rifle


Recommended Posts

Witam. Wiem że penie mało kto ma replike stara (jeżeli ktoś już ma) ale chciałbym zasięgnac Waszej opinii bo moze macie wiekszą wiedzę na temat jednej jak i drugiej. Obydwie są bardzo ładnie wykonane (choć tu ukłon w strone Stara o "większą dbałość o szczegół" ale Tanaka wcale nie jest w tyle oferując bardzo dobry karabin snajperski. Dziwi mnie jednak opis na specu "zalecany przez producenta gaz o obniżonym ciśnieniu" wychodzi z niego tylko 400 fps. jak wiadomo to mizerny efekt (jak na snajperke/karabin wyborowy. Czy na normalnym gazie osiągi nie byłyby takie jak w Tanace M700? (zbliżone?) może ktoś miał dla porównania (np. Lambert) strzał z maga w którym załadowany był "normalny" gaz a strzał po chwili z takiego samego o obniżonym ciśnieniu? Czy możliwy jest ten przeskok o ponad 150 fps? Nie miałem styczności z robieniem takiego doświadczenia ani też sam go nie przeprowadzałem z przyczyn oczywistych:D ale czy ktoś ma jakieś pojęcie na ten temat? Może Ty Lambert spróbowałbyś sprawdzić ile wyciąga Tanaka na zalecanym gazie do Stara. Tu może pojawić sie problem. Dlaczego producent poleca akurat ten gaz:P Czy ma to związaek czysto biznesowy czy jednak "normalny" gaz szkodziłby Starowi. Bo Tanace chyba nic się nie dzieje strzelałem z modelu który miał chyba ponad półtora roku i nic nie było niepokojącego. Więc? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś OBEZNANY się wypowiedział (na mitach dość przespałem na historii przed kompem już nie chce :wink: ) bo przymierzam się do kupna jednej lub drugiej i nie wiem która byłaby "lepszą partią" dla mnie. Pozdrawiam z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie wiem jak strzela STAR i dlaczego "nie chce greena" - będę jutro w specshopie, może się czegoś dowiem, może namówię Tomka na mały test... :roll:

STAR wygląda naprawde pięknie - ale uwaga:

- jest ciężki, cięższy znacznie od TANAKI

- ma jedną kuche: plastkikowy "bloczek" bolta - kurna nie wiem po co..?!

Poza tym piękny! 8)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że 400 fps a 550 to ogromna różnica w zasięgu. Praw fizyki nie przeskoczysz.

 

Chlopaki z Redwolf testowali Stara na Top gazie (top gas to chyba właśnie normalny Green gas, czyli propan z dodatkiem smaru sylikonowego) i wyszło im ponad 500 fps. Nic nie wybuchło wszystko działało jak trzeba. No i nic dziwnego, w końcu Star jest wykonany z dużo lepszych jakościowo materiałów niż Tanka (włókna nylonowe są chyba używane nawet w produkcji ostrej wersji karabinu), która również na GG hasa bez problemów.

 

Wydaje mi się, że jedynym powodem dla którego Star zaleca użycie HFC134a (który w Polsce znamy jako "Green Gas o obniżonym ciśnieniu") jest dbałość o uszczelni lub polityczna poprawność (ostatnio żółci bardzo nieprzychylnie patrzą na mocniejsze repliki, sypie się dużo zakazów itp.).

 

Jedyną wadą wydaje się waga. Blisko 7 kilo (przy czym barrett waży ciut ponad 8, a standardowy karabin do asg 3-4) to chyba troszkę za dużo. To zdecydowanie karabin snajperski, a nie wyborowy. Zwyczajnie raczej sobie z tym za drużyną nie pobiegamy.

Link to post
Share on other sites

Co do green gazu: jest zalecany przez producenta ze względu na uszczelki - to ich pierwsza replika gazowa i chyba nie czują się do końca pewni swych rozwiązań lub znają słabe punkty... :roll:

Tak czy siak chłopaki w specshopie strzelali i na "słabym" gazie wychodzi troche ponad 400 fpsów. Nie chcą ryzykować z normalnym lub topem. W sklepie można dostać komplet uszczelek - ale konkluzja jest taka, że zbyt "świerzy" produkt by coś więcej o nim powiedzieć... Jeszcze go nie serwisowali, upgrade'owali i chyba nie sprzedali...

 

Co do wagi to nadal nie wiem dlaczego tak dużo - więcej niż oryginał!

 

A teraz żeby było trudniej:

- lada chwila będzie w sprzedaży nowa TANAKA L96 ( inny zamek i kilka usprawnień )

- G&G dopracowuje swój projekt G96 ( gazowy ) o mocy... 750 fpsów w stocku ( !!! )

 

Może warto zaczekać..? ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

Star jest wykonany z dużo lepszych jakościowo materiałów niż Tanka...

W którym miejscu..?! :roll:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Co do wagi to nadal nie wiem dlaczego tak dużo - więcej niż oryginał!

Veto! Waży właśnie niemal dokładnie tyle samo o oryginał. Ale czasem warto ustąpić realizmowi na rzecz dobrej zabawy.

 

W którym miejscu..?! :roll:

 

Pozdrawiam,

Lambert

W body. To chyba oczywiste? Polimer kontra włókna nylonowe, chyba solidna różnica?

Link to post
Share on other sites

Masz na myśli chyba łoże - tu nie ma "typowego" korpusu/bodu.

Obie te repliki ogładałem a jedną mam i wg mnie jeśli jest różnica to nazwijmy to... "mentalna" - ja jej nie dostrzegam a jeśli już to na korzyść TANAKI! ;-)

Wizualnie STAR jest bardziej matowy - coś jakby zakurzony...

 

A skąd pomysł, że oryginał waży 8kG?!

TANAKA z dwójnogiem, optykiem i magazynkiem ma ok.5,8kG - prawdziwy z tym zestawem 6,3kG... chyba?

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

"mentalna" - ja jej nie dostrzegam a jeśli już to na korzyść TANAKI! ;-)

Wizualnie STAR jest bardziej matowy - coś jakby zakurzony...

Każdy chwali swoje...

 

EDIT: Pisząc lepiej wykonany miałem na myśli "mocniejszy", a nie "ładniejszy". Bo "ładny" to pojęcie względne. Włókno nylonowe wytrzymuje spokojnie warunki bojowe w prawdziwym karabinie, a polimer (no może poliwęglan gdyby był tańszy) raczej by rady by nie dał. Na szczęście bawimy się w ASG i plastik w większości przypadków wystarcza.

A skąd pomysł, że oryginał waży 8kG?!

TANAKA z dwójnogiem, optykiem i magazynkiem ma ok.5,8kG - prawdziwy z tym zestawem 6,3kG... chyba?

 

Skąd pomysł, że Star waży 8 kg? Wszędzie piszą o 6,4 kg, natomiast prawdziwy waży ok 6,5 (a przynajmniej brytyjska wojskowa wersja oznaczona jako L96A1 do której nawiązuje replika Stara, bo jak wszyscy wiemy wersji L'ek jest sporo).

 

EDIT: Pisząc o 8 kg w poprzednim poście chodziło mi o replikę BARRETTA, czyli najcięższego karabinu snajperskiego dostępnego w asg. Tam przynajmniej widać, że to musi ważyć.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites
Każdy chwali swoje...

Chyba jednak źle mnie oceniasz mistrzu - pisałem, że jest STAR jest piękny.

 

Pisząc lepiej wykonany miałem na myśli "mocniejszy", a nie "ładniejszy". Bo "ładny" to pojęcie względne. Włókno nylonowe wytrzymuje spokojnie warunki bojowe w prawdziwym karabinie, a polimer (no może poliwęglan gdyby był tańszy) raczej by rady by nie dał. Na szczęście bawimy się w ASG i plastik w większości przypadków wystarcza.

No i..?

Tak naprawdę, to tworzywo użyte w replice TANAKI nie można zupełnie porównywać do tego znanego z np.warriora lub Maruzena - jest zupełnie inne, gęste, zwarte, ciężkie...

 

Wszędzie piszą o 6,4 kg, natomiast prawdziwy waży ok 6,5 (a przynajmniej brytyjska wojskowa wersja oznaczona jako L96A1 do której nawiązuje replika Stara, bo jak wszyscy wiemy wersji L'ek jest sporo).

Pisząc o 8 kg w poprzednim poście chodziło mi o replikę BARRETTA, czyli najcięższego karabinu snajperskiego dostępnego w asg. Tam przynajmniej widać, że to musi ważyć.

Tu masz link do specshopa: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3817

Jak zauważysz na dole opisu jest mowa o 8kG - ja go miałem w rękach i potrafię zauważyć różnicę w masie - nie opisuję zasłyszanych czy przeczytanych gdzieś informacji.

 

Poza tym BARRETT ( ten oryginalny ) to troche więcej niż 8kG.

Przyznam, że nie potrafię ze zrozumieniem czytać Twoich postów - albo inaczej: nie wiem o co w nich chodzi... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak źle mnie oceniasz mistrzu - pisałem, że jest STAR jest piękny.

No i..?

Więc właściwie w czym widzisz przewagę Tanki? Skoro Star jest ładniejszy i wykonany z mocniejszych materiałów?

 

Tak naprawdę, to tworzywo użyte w replice TANAKI nie można zupełnie porównywać do tego znanego z np.warriora lub Maruzena - jest zupełnie inne, gęste, zwarte, ciężkie...

Oczywiście, ale to wciąż tylko polimer. Star użył materiału zdecydowanie lepszego.

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3817[/url]

Jak zauważysz na dole opisu jest mowa o 8kG - ja go miałem w rękach i potrafię zauważyć różnicę w masie - nie opisuję zasłyszanych czy przeczytanych gdzieś informacji.

Więc mogłem popełniać błąd bo ja Stara w rękach nie trzymałem. Mimo wszystko wagę oryginału (przypominam 6,5 kg) też podałem bez dodatkowego sprzętu, więc z pewnością są zbliżone. Sercem tej chorej wagi jest zapewne łoże. W MP5 PTW użyto tego samego materiału do wykonania kolby i cholernie obciążyło to replikę.

 

Poza tym BARRETT ( ten oryginalny ) to troche więcej niż 8kG.

Wydaje mi się, że wyraźnie napisałem, że chodzi mi o replikę Barretta. Oryginał waży około 13 kg.

 

Przyznam, że nie potrafię ze zrozumieniem czytać Twoich postów - albo inaczej: nie wiem o co w nich chodzi... ;-)

Może staraj się je czytać 2 razy i ewentualnie pomijaj nawiasy? Mam tendencje do zawierania zupełnie innej myśli w nawiasie niż w reszcie zdania. Co zresztą jest zgodne z zasadami pisowni w języku polskim.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

Chyba własnie Lambercie poczekam:D Choć jak cena będzie chora to wezme jednak Tanake. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem.

 

Legileg@ co do gazu to mały zgryz.

 

HFC134a o obniżonym ciśnieniu <<< to z opisu Stara

Napęd gazowy: GreenGas HFC134a << to z opisu Tanaki

 

nie zauważyłeś że "normalny" GG a GG o obnizonym ciśnieniu mają te same oznaczenie? Co do biegania z Tanaką czy starem. Wydaje mi się że nie ma sensu nawet wchodzenie na temat czy będzie łatwo biegać z repliką która waży X kg razem z innym oddziałem bo z góry wiemy do jakiego wniosku dojdziemy. Jak się ma snajperke bo nie hasa się z resztą kumpli po budynkach i wogóle:/ Pozatym:| Kto biega z takimi replikami? Ja ostatecznie CHODZE z snajperką a najczęściej to w pozycji kucznej się przemieszczam i czołgam. Ale nigdy nie zdażyło mi się biec:P nie było powodu:D

Link to post
Share on other sites

Boże Panowie dywagacje w porównywaniu Tanaki i Stara pod względem wagi to już porażka przecież to zupełnie różne modele :/ Tanaka to model Policyjny z wytłumioną lufą który jest używany chyba tylko i wyłącznie przez policję i jednostki specjalne, a Star jest to zupełnie inna wersja karabinu o dużo dłuższej lufie i kalibrze która załadowana waży niecałe 7kg. Panowie to tak jak by porównywać M4A1 do jakiegoś SR25. Inny kaliber, inna wielkość i inna waga.

 

Edit: literówka

 

Edit 2: Star to replika .338 Magnum. Wersja L96 o takim kalibrze w Brytyjskim wojsku figuruje pod L115A1 (2 lub 3 nie wiem która wersja rozwojowa ma składaną kolbę i szpilę)

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Mi chdoziło o odniesienie do ASG. Waga ma że tak powiem małe znaczenie. Bo czy snajperka będzie ważyła 6 czy 7 czy 8 kg to mi róznicy nie robi bo i tak wiekszośc czasu spędze z nią "odpoczywając" (pozycja leząca z oparciem o dwójnóg lub pozycja kuczna z oparciem na kolano)

 

Lambert masz jeszcze jakieś nwesy o

 

"- G&G dopracowuje swój projekt G96 ( gazowy ) o mocy... 750 fpsów w stocku ( !!! )"

 

? bo nie ukrywam że zaciekawiło mnie. Można by było stosować gaz o obniżonym ciśnieniu dbając o części:) Dalej nikt mi nie odpowiedział na pytanie co i jak z żywotnością części z zastosowaniem "mocniejszych" gazów niż zalecane prezez producenta. Głównie chodzi mi o Stara.

Link to post
Share on other sites

nikt mi nie odpowiedział na pytanie co i jak z żywotnością części z zastosowaniem "mocniejszych" gazów niż zalecane prezez producenta. Głównie chodzi mi o Stara.

Bo nikt nie ma z nią żadnych doświadczeń...

Napisz do specshopa ( do Tomka ) może będzie coś więcej wiedział... :roll:

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Dalej nikt mi nie odpowiedział na pytanie co i jak z żywotnością części z zastosowaniem "mocniejszych" gazów niż zalecane prezez producenta. Głównie chodzi mi o Stara.

Ja Ci pisałem, że chłopaki z Redwolf stosowali normalny gas (uzyskując wynik ponad 500 fps) i dało się strzelać. Jedyny problem to uszczelki, które szybciej pójdą. Jak szybko? Tego raczej nikt ci nie powie. Replika jest zbyt mało popularna.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...