Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lekka piechota (Jägertruppe)


Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Masz rację ,źle przeczytałem.

ale skoro już wiem o co chodzi to się wypowiem...

Nosiłeś Mehlera przez dwa dni w 30 stopniowym upale?Do tego jeszcze zimne noce w przepoconej bluzie bojowej po poprzednim dniu..

Zapewniam Cię że nic przyjemnego... ;-)

Edited by Adrian"ADi"Krysztofiak
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o misje zagraniczne. Czy etatowo jest pozbawiona Mehlerów?

Co do Shubbertów to rozumiem, Sam, jak jest upał, to nie nosze hełmu, tylko zakładam arafatkę :P

 

Sam też znam ból z Mehlerem, bo pożyczyłem od kolegi z full balistyką i czułem się jak ściana...

Ale sam tez muszę sobie taką ścianę kupić :D

Edited by choisen
Link to post
Share on other sites

skąd dane o 80% ? :]

 

Używają zarówno splitterschutzweste + S95 ,mehlery ST, równierz infantrieveste +lekkie kamizelki IDZ (przypadek identyczny jak i u amerykanów tyle że oni ubierają lekko kamizelke MOlle(to sie chyba zwie FSBE) na IBA)

 

Co do helmów sa to zwykłe schuberty.

 

Skład drużyny

 

1. Dowódca

2. Radiooperator

3. Operator MG

4. Celowniczy

5. Sanitariusz (przydzielani z oddziałów medycznych)

6. Strzelec

7. Strzelec

8. Strzelec

 

Liczebnośc drużyny może sie zmieniać

Edited by ramol
Link to post
Share on other sites

To i ja coś dołożę. Strzelcy w przeciwieństwie do reszty członków drużyny mają możliwość wyboru specjalizacji w zależności od misji czy to upodobań. Może to być: grenadier, niszczyciel czołgów itp, strzelc wyborowy (nie snajper!), bądź zwykłym strzelcem.

Link to post
Share on other sites

Kogo rozumiemy przez celowniczego? Gość od naprowadzania potencjalnego wsparcia lotniczego/artyleryjskiego, czy gość naprowadzający KM-istę?

i nieco oftopiczne pytanie - jak będzie po niemiecku "kaemista"?

z góry dzięki za pomoc.

 

Jest to osoba prowadząca obserwacje, podająca cele, pomagająca w wzmianie lufy (co w przypadku MG3 jest częstą czynnością) oraz ładowaniu. Na w/w zdjęciu doskonale widać wszystkie opisywane tutaj elementy i prowidłowy sposób ich noszenia.

Niemiecka nazwa to MG-Schütze .

Link to post
Share on other sites

A jednak się myliłem , myślałem ,że modyfikacje wprowadzone w MG3 spowodowały mniejsze grzanie się lufy w porównaniu do pierwowzoru.

 

Nosi się dwie skrzynie taśmy do MG3? A ten specjalistyczny stelaż na ~8 skrzynek? Czy wyposażają żołnierza w ten sprzęt tylko w wyjątkowych okolicznościach?

Link to post
Share on other sites
Na wyposażeniu operatora MG3 dodatkowo powinno być:

-ładownice zwykłe

-2 skrzynki z amunicja

 

Tu masz fotkę, którą kiedyś, dawno, dawno zarzucił Ronin icon_wink.gif

 

http://img174.imageshack.us/my.php?image=idz02qk9.jpg

 

Co jest pod pojęciem "ładownic zwykłych"? Ładownice do G36? Po co, jak ma MG3?

A skrzynki 250rds gdzie/w czym się nosi (jeśli w drugiej linii)? No i dochodzi kabura z "klamką".

 

A zdjecie znam.

Link to post
Share on other sites

w jaegertruppe konfiguracja oporządzenia spotykana na zdjęciach to :buttpack, pokrowiec na saperke, pokrowiec na manierke, pokrowiec z zestawem do czyszczenia. No i oczywiscie kabura z P8 + ładownica na magazynek.

 

ADI napisal:

 

"Nosi się dwie skrzynie taśmy do MG3? A ten specjalistyczny stelaż na ~8 skrzynek? Czy wyposażają żołnierza w ten sprzęt tylko w wyjątkowych okolicznościach?"

 

według regulaminu powinna to być jedna skrzynka przytroczona do plecaka (w miejsce śpiwora) ale wszystko zależy od potrzeb misji.

 

Ten specjalistyczny sprzęt to UT2000 - wynalazek piechoty górskiej, o wszechstronnym zastosowaniu. wpolsce do nabycia za 3000zł . po odpowiednim złożeniu/rozłożeniu powstają nosze, możeliwy tez montaż kółek

 

ps. POST BY MAR

Edited by Regin
Link to post
Share on other sites

Jest nadal. Po raz kolejny odsyłam do strony Bundeswehry! Tuataj znajduj się aktualny arsenał BW. Docelowo mają granatniki do G36 wyprzeć granatniki pisoletowe, ale to jeszcze potrwa. Analogicznie wycofane z użytku i szkolenia zostały przykładowo tzw. Handflammpatrone DM 34 tzn jednorazowy ręczny miotacz ognia.

Link to post
Share on other sites

Czyli taki gieroj po prostu biega z G36 i granatnikiem przy boku, tak? Jest na niego jakiś pokrowiec, czy dynda na zawieszeniu?

 

Na jakim zawieszeniu sanitariusze noszą apteczkę? Bo na rangershopie jest niestety dostępna bez paska...

Samemu dorabiają, czy to jest jakiś specjalny?

 

Wolfie, kiedyś wrzuciłeś zdjęcie apteczki BW. jest na pierwszej stronie TU:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=30525&st=0

Możesz jeszcze raz wrzucić to zdjęcie w większym formacie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...