Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [DEEP FIRE]


Recommended Posts

Witam.

 

Po światowej premierze trafiły wreszcie do Polski repliki Deep Fire. Cena i jakość zdają się sugerować, iż są to repliki I klasy. Ale jak to jest z tym naprawdę? Czy jest to konkurencja dla uznawanych dotąd za najlepsze (w swojej klasie) repliki ICS oraz (niestety nieco gorszych ostatnio) G&P??? Ze zdjęć można w przybliżeniu powiedzieć, że body jest dobrze spasowane, ale może ktoś miał to w rękach?

 

Nieocenionym atutem są części tuningowe włożone do stocka. Wydaje się, że wystarczy zmienić sprężynę i cieszyć się większą mocą bez obawy o części (oczywiście w rozsądnej granicy).

 

Ktoś coś na ten temat może napisać?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kwestia indywidualnych preferencji. Zamieszczony filmik i opis części na stronie oficjalnego polskiego dystrybutora mówi wiele za siebie. Jako że cały GB mam skomponowany z części DF w swoim G&G raczej skuszę sie na broń DF.

 

Ale to tylko moje spekulacje oparte na doświadczeniu dot. indywidualnych części GB (moja opinia b. pozytywna).

Pozostaje sprawa wykończenia zewnętrznego. Ktoś już się skusił na replikę tego producenta?

Edited by bops
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

To może napiszę coś jako właściciel tej M-ki (to ten z Jaworzna):

 

Wygląd zewnętrzny oceniam na bardzo dobry, chyba najlepszym atutem jest szyna RIS, która jest wykonana rewelacyjnie. Niestety body jest z innego materiału, trochę miększego i jest jaśniejszego koloru. Niestety pomiędzy szyną RIS a muszką jest kółko metalowe do niczego nie przymocowane, które chyba miało zasłaniać szynę RIS od przodu, ale dynda i trzaska się o tą szynę nieprzyjemnie - chyba je po prostu usunę. Magazynki rewelacja świetnie wyglądają i podają. Zdecydowanie najgorszym elementem jest kolba, która jest z trochę kiepskiego plastyku i jest baaardzo luźno zamontowana przez co rusza się na boki niemiłosiernie. Szczerbinka "flip-flop" niestety nie ma regulacji pionowej, ale jest ok.

 

Jeżeli chodzi o działanie karabinka to strzela bardzo dobrze, skupienie jest dobre - w końcu lufa 6,04 w standardzie. Gearbox'a z oczywistych powodów nie otwierałem, ale działanie jest płynne, dźwięk przyjemny, ale trochę gorszy od G&P (subiektywna moja opinia). Najmilsze zaskoczenie to zmiana magazynka - no po prostu idealnie. Magazynek nie daję się włożyć lekko, trzeba albo go włożyć zdecydowanym ruchem, albo włożyć do pierwszego oporu a potem dobić od dołu co daje bardzo przyjemny "klik". Magazynek po włożeniu w ogóle się nie przesuwa, siedzi bardzo, bardzo sztywno, po prostu rewelacja. Tutaj uwaga: Magazynki pasują tylko od deep-fire, są węższe, testowałem na magazynkach G&P i nie weszły. Natomiast te od deep-fire wchodzą do G&P i trzymają się dobrze. Jeżeli chodzi o rączkę przeładowania, to nie jest najlepiej - standardowo odsłania ona regulację hopup, nie wraca ona jednak do pozycji początkowej po puszczeniu, tylko zostawia regulację odsłoniętą aby wygodniej było regulować. Niby fajnie, ale traci to trochę na klimacie, bo sprężyna za słaba, i nie można tak po prostu puścić rączki, tylko trzeba ją dopchnąć aby się złożyła.

 

To chyba tyle pierwszych wrażeń, ogólnie jestem bardzo, bardzo zadowolony z repliki. Jak macie jakieś pytania odnośnie tej m-ki to piszcie postaram się odpowiedzieć. Podkreślam, że całość jest moją subiektywną opinią.

Link to post
Share on other sites

Po weekendzie mogę opisać karabinek, łącznie z osiągami jak ktoś chce :)

 

Na razie mogę powiedzieć że bdb wykonanie, szczególnie risów no i że pasują magazynki dboysa, chociaż wchodzą na styk. Jeszcze sprawdzę tylko czy podają kulki.

 

 

a inne magi pasuja np Classic army ?? i co z tymi osiagami ..?

Link to post
Share on other sites

No dobra, więc od początku.

 

Co do wyglądu to mam trochę mieszane uczucia, wprawdzie ris wykonany na 6, to jednak kolba jest zrobione trochę "na odp...", nie widziałem żadnej markowej kolby SF ale ta jest porównywalna do kolby firmy Dboys. Body to żadna rewelacja, ot takie dobrej jakości. nie wygląda jednak na takie nad którym można siedzieć z papierem ściernym żeby urealistycznić karabin.

 

Strzela daleko i celnie, nie sprawdzałem ile maksymalnie (wole hopa ustawionego żeby strzelał w mały cel z 40m niż w sylwetkę z 50-60), nie podam też ile to w metrach ale M15 CA z tuningiem do 400 fps z precką strzelał nie wiele dalej niż m4 DF, za to mniej celnie.

 

Niestety ma też parę wad. Na kolbie SF jest jakiś dziwny patent z nakrętką do regulowania osi pionu kolby (?) Nie wiem po co to jest. Nigdy nie widziałem żeby ktoś miał kolbę ustawioną pod kątem iluś stopni a to cholerstwo potrafi się rozregulować i mamy wtedy kolbę nie dość że kolebiącą się na prowadnicy to jeszcze kręcącą na boki :/

 

Zdarzyło mi się parę razy że zablokował się spust. Na single, auto nie dało się pociągnąć za cyngiel jakby dalej było na safe. Możliwe że tak jest tylko w moim modelu.

 

No i najgorsze: pod koniec lotu kulka skręca w lewo. nie wiem dlaczego. Lufa nie jet wygięta a hop up równo ustawiony. Możliwe że to wina dystansera albo musi sie po prostu przestrzelać (wystrzeliłem dopiero może z 500 kulek na strzelance).

 

I jeszcze jedno: W body miałem za mało miejsca na komore hop up :| musiałem ją wyjąć i trochę spiłować 1 pokrętło do regulacji żeby w ogóle dało się regulować.

 

Wady które opisałem poza kolbą są po części winą sklepu który powinien je wyeliminować przed sprzedażą broni. Napisze do asgshopu i zobaczę co odpowiedzą.

 

 

Jakieś pytania? :>

Link to post
Share on other sites

No dobra, więc od początku.

 

Co do wyglądu to mam trochę mieszane uczucia, wprawdzie ris wykonany na 6, to jednak kolba jest zrobione trochę "na odp...", nie widziałem żadnej markowej kolby SF ale ta jest porównywalna do kolby firmy Dboys. Body to żadna rewelacja, ot takie dobrej jakości. nie wygląda jednak na takie nad którym można siedzieć z papierem ściernym żeby urealistycznić karabin.

 

Strzela daleko i celnie, nie sprawdzałem ile maksymalnie (wole hopa ustawionego żeby strzelał w mały cel z 40m niż w sylwetkę z 50-60), nie podam też ile to w metrach ale M15 CA z tuningiem do 400 fps z precką strzelał nie wiele dalej niż m4 DF, za to mniej celnie.

 

Niestety ma też parę wad. Na kolbie SF jest jakiś dziwny patent z nakrętką do regulowania osi pionu kolby (?) Nie wiem po co to jest. Nigdy nie widziałem żeby ktoś miał kolbę ustawioną pod kątem iluś stopni a to cholerstwo potrafi się rozregulować i mamy wtedy kolbę nie dość że kolebiącą się na prowadnicy to jeszcze kręcącą na boki :/

 

Zdarzyło mi się parę razy że zablokował się spust. Na single, auto nie dało się pociągnąć za cyngiel jakby dalej było na safe. Możliwe że tak jest tylko w moim modelu.

 

No i najgorsze: pod koniec lotu kulka skręca w lewo. nie wiem dlaczego. Lufa nie jet wygięta a hop up równo ustawiony. Możliwe że to wina dystansera albo musi sie po prostu przestrzelać (wystrzeliłem dopiero może z 500 kulek na strzelance).

 

I jeszcze jedno: W body miałem za mało miejsca na komore hop up :| musiałem ją wyjąć i trochę spiłować 1 pokrętło do regulacji żeby w ogóle dało się regulować.

 

Wady które opisałem poza kolbą są po części winą sklepu który powinien je wyeliminować przed sprzedażą broni. Napisze do asgshopu i zobaczę co odpowiedzą.

Jakieś pytania? :>

 

a zdjecia emki ??

Link to post
Share on other sites

Wrzucę zdjęcia jak będę miał więcej czasu.

Pokombinowałem trochę z hop upem, przesmarowałem, przestrzelałem i zaczął jakoś tak lepiej strzelać :| kulki lecą naprawdę precyzyjnie

 

Macałem inne kolby innych firm. Niestety nie SF, ale ciągle rozkładane :P - luzy nie są większe a plastik się nie świeci jak w takim Tokyo Marui.. z tym że pewnie jest słabszy od TMowskiego ale nie wiem - nie sprawdzałem :P

 

Jedyny mankament teraz to ten zacinający się spust.. nie wiem jak to działa, ale jak się zatnie to trzeba mocniej przycisnąć i wtedy strzela. Jednak nadal nie cofa się do końca (po chwili się odblokowywuje).

Edited by Enderhawk
Link to post
Share on other sites

Enderhawk - zakupiłeś replikę już jakiś czas temu i od tamtego momentu ASGShop nie otrzymał żadnej wiadomości od Ciebie jakoby z repliką było coś nie tak.

 

Pozwolę sobie trochę „obronić” replikę, ponieważ opis przedstawiony przez Ciebie jest dość chaotyczny i w dużej mierze oparty na domysłach.

 

DF ma minusy jak każda replika.

Kolba faktycznie posiada luzy jednak warto tutaj zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o całą kolbę. Problem dotyczy niezbyt dopasowanej średnicy otworu kolby do stock pipe.

 

I to tak naprawdę jest podstawowy minus całej repliki.

 

Poza tym DF ma ogromną gamę plusów, których nie znajdziesz w innych replikach za tą cenę.

 

Dzisiaj pojawił się opis DF na naszej stronie: http://www.asgshop.pl/sklep/recenzje_df.php

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...