Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-ki [DEEP FIRE]


Recommended Posts

Fajnie, że wypowiedział się w temacie ktoś z ASG shop'u. Szczerze powiedziawszy czytałem już recenzję (z zagranicy) tej repliki i była w podobnie entuzjastycznym tonie, jak ta na asgshop. I znów mam dylemat :(

 

Repliki Deep Fire wywołały nie małe poruszenie na rynku.

(Początek recenzji na stronie sklepu)

Wywołały, ponieważ zapowiadały się bardzo dobrze i jak na razie świetnie to wygląda.

 

Pytanie mam: Czy tłumik QD ICS będzie pasował na tłumik płomienia DF? Pytam, bo widzę, że tłumik płomienia w DF jest jakiś niestandardowy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety taki dylemat ma każdy przed kupnem repliki.

I nie jestem wstanie Cię zapewnić, że któryś model obojętnie czy to M-ki z firmy DF, CA, G&P lub King Arms spełnią Twoje oczekiwania.

 

Pomimo faktu, że owe firmy produkują najlepszej jakości M-ki to tylu ilu jest użytkowników tyle jest opinii, ponieważ dla każdego liczy się coś innego...

 

Co do tłumika QD to najprawdopodobniej nie będzie pasować.

Link to post
Share on other sites

Racja, nie jestem dobry w pisaniu recenzji, jednak pisałem tylko to czego nie było jak dotąd w opisie asgshopu a moim zdaniem może mieć znaczenie dla potencjalnie zainteresowanego klienta. Replikę mam od 2 tygodni i jak napisałem - nie miałem wielu porównań.

 

1 pytanie do marzan'a - magazynki jakich firm pasują do tej emki?

Link to post
Share on other sites
jednak pisałem tylko to czego nie było jak dotąd w opisie asgshopu

I w ten sposób popełniłeś ogromny błąd, bo napisałeś tendencyjną recenzję nie informując, że nie odnosisz się do całości repliki, a głównie do jej wad.

 

1 pytanie do marzan'a - magazynki jakich firm pasują do tej emki?

Podpinam się pod to pytanie. Jest to dla mnie niezmiernie ważne.

 

Niestety taki dylemat ma każdy przed kupnem repliki.

Jak najbardziej. Ale skłaniam się w stronę Waszego sklepu z uwagi na świetny kontakt z klientem, w czym Madonion wam ustępuje.

 

Co do tłumika QD to najprawdopodobniej nie będzie pasować.

Czyli mam rozumieć, że tłumik płomienia nie jest kompatybilny z tłumikami QD. Czy zatem kupno tłumika dźwięku QD razem z tłumikiem płomienia (jak to np. jest u G&P) rozwiąże sprawę? Czy gwint na lufie Deep Fire też jest niestandardowy?

 

I nie jestem wstanie Cię zapewnić, że któryś model obojętnie czy to M-ki z firmy DF, CA, G&P lub King Arms spełnią Twoje oczekiwania.

 

Pomimo faktu, że owe firmy produkują najlepszej jakości M-ki to tylu ilu jest użytkowników tyle jest opinii, ponieważ dla każdego liczy się coś innego...

Staram się brać to pod uwagę. Być może mam wystarczająco dużo doświadczeń z replikami.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

I w ten sposób popełniłeś ogromny błąd, bo napisałeś tendencyjną recenzję nie informując, że nie odnosisz się do całości repliki, a głównie do jej wad.

Mój błąd. Przepraszam za to, wydawało mi się że nie muszę powielać tego co Asgshop ma na swojej stronie.

 

Czyli mam rozumieć, że tłumik płomienia nie jest kompatybilny z tłumikami QD. Czy zatem kupno tłumika dźwięku QD razem z tłumikiem płomienia (jak to np. jest u G&P) rozwiąże sprawę? Czy gwint na lufie Deep Fire też jest niestandardowy?

 

 

Gwint tłumika jest 14mm lewoskrętny. (informacje od Asgshopu)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli średnica zewnętrzna tłumika płomienia jest taka jak w większości emek to spokojni ezałoży się na to "coś" tłumik QD. Proponuję aby ktoś w ASGshopie poprostu spróbował.

Co do tłumika QD to najprawdopodobniej nie będzie pasować.

Myślę że zamiast pisac coś takiego warto poprostu wziąć do reki tłumik i replikę i spróbować. Wnioskuję na podstawie zdjęć że nie powinno byc problemu z założeniem tego typu tłumika.

 

Bez skrupułów możemy powiedzieć, że jest to najlepiej dopasowane gniazdo magazynka w replikach M4 na rynku

 

To cytat z opisu na stronie sklepu. W takim wypadku, jak tak dobrze "spasowane" gniazdo magazynka, faktycznie dobrze byłoby umiescić listę magów które bez problemów będą współpracowały z repliką. Plusem "latających" magów w innych replikach jest to że pasują z reguły bez problemów inne magazynki. Tu zaczynam się zastanawiać czy tak też może być.

 

I znów za recenzją z ASGshopu:

Biorąc pod uwagę, że przy tej replice nie musimy przeznaczać dodatkowych kwot na usługę tuningu to można w ten sposób zaoszczędzone fundusze przeznaczyć na kolbę, która będzie bardziej stabilna...

 

Myślę że lepiej by zrobiło firmie takiej jak DF i walce o pozycję w segmencie eMek "firmowe" dopracowanie tej koloby ;)

Link to post
Share on other sites

Myślę że zamiast pisac coś takiego warto poprostu wziąć do reki tłumik i replikę i spróbować. Wnioskuję na podstawie zdjęć że nie powinno byc problemu z założeniem tego typu tłumika.

 

He he dobre sobie…

Biorąc pod uwagę, że produktów ISC mamy w ofercie w ilości 0 - tak wiec ciężko jest mi po prostu wziąć tłumik i spróbować. Dodatkowo tłumiki QD są różnie produkowane i jedne mają bolec wewnątrz tłumika, który wchodzić w wycięcie tłumika płomienia. Ten bolec powoduje zablokowanie się tłumika, aby ten nie mógł się okręcać. Inne z koleji mają inną głębokość itd…

 

 

Co do magazynków to niebawem będę mógł odpowiedzieć na te pytanie.

Edited by marzan
Link to post
Share on other sites

Marzan większość (nie wszystkie ale większość) tłumików QD jest rozwiązana dokładnie tak samo jak ICSowskie. Więc raczej nie jest to problemem. Podstawowa sprawa czy otwór wejdzie na tłumik płomienia, i czy elementy "zatrzaskujące" go na rowkach/wycięciach tłumika płomienia sa takiej średnicy żeby w nie weszły i to cała filozofia. Odrzuć QD które mają "bolec ustalający" i 90% z reszty będzie taka sama konstrukcyjnie jeżeli chodzi o kwestie mocoweania ;)

 

Pomijam fakt poproszenia kogoś kto ma taki tłumik żeby na 2 minuty go udostepnił. Czy to na strzelance czy na zlocie. Myślęże nie ma żadnego problemu żeby to sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

Witam

Co do magazynków to do DF pasują prawie wszystkie.

CA, G&P i TM nie sprawiają problemów ze spasowaniem.

Czasami trzeba lekko spiłować nadlew jeżeli takowy występuje w magazynku.

 

Co do tłumika QD to z CA pasuje.

Z G&P teoretycznie też psuje.

Można go zapiać na wcześniejszym wycięciu, lecz nie działa wtedy blokada i tłumki sie okręca.

Link to post
Share on other sites
Takie pytania kolego to do sklepu kieruj nie na forum

 

:mrgreen:

 

A do pracowników sklepów bądź ludzi blisko ze sklepami związanych można takie pytania kierować tu na forum?? :mrgreen:

 

Nie uzywam polskich znakow bo mam EN klawiature

 

Nie stać Cię na "normalną" klawiaturę? Może Ci podesłać w prezencie?

Link to post
Share on other sites

:mrgreen:

 

A do pracowników sklepów bądź ludzi blisko ze sklepami związanych można takie pytania kierować tu na forum?? :mrgreen:

Nie stać Cię na "normalną" klawiaturę? Może Ci podesłać w prezencie?

 

I nie rob OT :P

Thor chodzi o to ze nie moge ustawic polskich znakow jak ustawiam to zostawia sie EN ...Zwalony profil ... :wink:

Link to post
Share on other sites
Takie pytania kolego to do sklepu kieruj nie na forum

Niby dlaczego? Jakoś dwa razy pytałem mailowo sklep i dopiero za drugim razem dostałem odpowiedź, która nie była do końca zgodna z prawdą. Może im się poślizg z terminem zdarzył. Jakoś na forum odpowiedź dostałem.

 

Ostro, skoro nawet Mod się musi pytać, co można na forum, a potem dostaje ochrzan za OT ;). Respect hehe :F

Link to post
Share on other sites

Niby dlaczego? Jakoś dwa razy pytałem mailowo sklep i dopiero za drugim razem dostałem odpowiedź, która nie była do końca zgodna z prawdą. Może im się poślizg z terminem zdarzył. Jakoś na forum odpowiedź dostałem.

 

Ostro, skoro nawet Mod się musi pytać, co można na forum, a potem dostaje ochrzan za OT ;). Respect hehe :F

 

Kolego Viamortis o ta emke co pytałeś jest juz dostępna na ASGSHOP .

 

A ja się spytam drugi raz jaka sprężyna pasuje do części w środku ?

 

Thor podobają ci się już polskie znaki?? To się ciesz to dzieki Firefoxowi ;p

Thor to Bóg tego forum i musi czasami dostać ochrzan za OT :-P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...