Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

USMC Boots - jakie i gdzie kupić?


Recommended Posts

Witam,

 

planuję zakup butów usmc z przeznaczeniem do korzystania z nich na wiosnę oraz jesień. Tych butów jest chyba kilka typów lecz nie wiem które będą najlepsze.

 

 

ps.korzystałem z opcji "szukaj" ;)

 

 

chodzi mi o buty tego typu:

 

http://allegro.pl/item423904337_belleville...azja_9_5xw.html

 

Czy znacie miejsce, w którym mogę dostać buty tego rodzaju w każdym rozmiarze?

Link to post
Share on other sites

Belle 500 są z gore i cambrelle (To te z linka w pierwszym poście identyczne jak 550ST i 590, ale z gore zamiast coolmaxu), poza tym jest jeszcze model 790 dla korpusu, od zwykłych 790 różni się kolorem (Wersja USMC oczywiście w CB i z EGA na pięcie) i językiem, który jest zrobiony z cordury, a nie ze skóry jak w "zwykłych" 790 i wyglądają tak:

f74a423c8e59d4f8.jpg

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Batesy z Gore. Używałem różne buciki i te są najodpowiedniejsze dla mnie.

 

BTW. Mam jakąś PONOĆ wersje przebajerzoną bo kupiłem je wtedy, kiedy na marpata trzeba było po dzikich krajach z piką polować. nawet przeczytałem, że mają kevlar w podeszwie, pięcie i czubku (sic!). Jest to wersja w CB z logiem USMC a rok zakupu to jakoś 2004. (kupiłem od znajomego. Informacje mam ze Ebaya, po obserwacji pewnej/ych aukcji, a nie od niego ;)

 

A właśnie do tej pory nic się nie zepsuło, nic się nie obtarło (poza wsadzeniem podeszwy do ogniska). Chociaż musze ewidentie pwoeidzieć, że są "ciężkie", ale nogi nawet od długiego 4-6 dniowego noszenia nie bolą (nie mówię o ciągłym marszu bo nie wiem)

 

PS: Troche tańsze itd. Chc3e tylko pwoeidzieć, ze zapłaciłem za nie tyle, że wtedy to tylko najlepsze dannery mogły mnie pobić ;).

Edited by Flame
Link to post
Share on other sites

Witam,

przeokrutnie sie pogubiłem i podejżewam ze nie jestem sam, a jestem zainteresowany tematem (550 ST ).

http://allegro.pl/item423906471_belleville...azja_11_5r.html

Napiszcie co to jest.

550 ST ? Cold weather ? :???: To w koncu jest 550 z gore oraz bez niego ? (metka)

Na stronie belleville jest tylko jeden rodzaj - hot weather.

 

Swoja drogą napiszcie jak jest z przemakalnościa tych butów. Koniecznie chce 550siątki a nie wiem jak sie beda sprawowaly np w deszczu albo chociaz w wilgotnej trawie.

 

Z niecierpliwościa czekam na odp. i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To są belleville model 500. Nie żadne 550 z gore, ale oddzielny model tak jak belle 590 (Czyli model 550ST bez metalu w czubie).

 

A jak będzie z przemakalnością? Normalnie jak to z butami ze skóry typu fleshout, czyli skóra w końcu nasiąknie, ale jeżeli pod spodem jest gore to już dalej woda nie przejdzie.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

Zwał jak zwał. Ja nigdzie w necie belleville 500 nie znalazłem. Może nie umiem szukać. Bądź tak miły i zapodaj jakimś linkiem do sklepu/ebay gdzie moge kupić nowe takie buty (podkreślam, wygląd 550 ST ale z GORE).

 

Powiedźcie czy dobrze rozumuje,

modele z gore (np 790) nie przemakają, a modele bez gore, przemakają, ale szybko schną, tak ?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

AD. Aukcji z allegro nie musialeś mi podawać bo parę postów wyżej podałem link podobnych ale z aukcji zakończonej (korzystniejszy rozmiar, niż ten XW) - wychodze na durnia :-F

 

AD. Szczrze mówiąc, na początku nie wierzyłem w to co mówisz o tych 500, że w ogole jest coś takiego, ale faktycznie, jest, z innych źródeł także sie dowiedziałem, że to TO o co mi chodzi, także zwracam honor ;-)

 

Swoją drogą, może ktoś wie gdzie będzie taniej, cena z linka jest okrutna, nie mówiąc o vacie i cle do tego... To jakiś unikat ten model. Z każdą minutą coraz bardziej mi na tych butach zależy. To chyba to GORE tak na mnie działa :lol:

 

AD. Czyli skórka przesiąknie i tak, ale wode zatrzyma GORE?

I dalej nie pójdzie?

I nie będe miał mokrej nogi ?

Sorry ale, chcę mieć pewność ;-)

Link to post
Share on other sites

AD. Czyli skórka przesiąknie i tak, ale wode zatrzyma GORE?

I dalej nie pójdzie?

I nie będe miał mokrej nogi ?

Sorry ale, chcę mieć pewność ;-)

I tak, i nie.

Membrana zatrzyma wodę, owszem, ale tylko do pewnego stopnia (tzn. dużo wody i długie namaczanie = membrana przesiąknie). I jest jeszcze sprawa o której się nie myśli czyli wydajność membrany. Otóż wydajność Gore jest wysoka, ale ograniczona, oznacza to, że membrana może wypuścić w określonym czasie określoną ilość pary wodnej, jeśli wydzielasz więcej potu to stopę i tak będziesz miał mokrą od potu właśnie. Tak tylko, żeby bardziej skomplikować wybór ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...