Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy TK Tanio Koba


Recommended Posts

Witam.

Dokładnie to interesuje mnie kupno tej lufy

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1211

i stąd mam pytanie czy ktoś miał styczność wogóle z tymi lufami i może podzielić się wrażeniami? W sensie porównać ją do innych luf precyzyjnych o tej samej długości. Bo nie wiem czy jest sens kupowania jej czy po prostu zwykłą precke. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

no i kolejny off topowy temat sie zrobi co pewnie zaczniemy nad dyskutowaniem który dystanser lepszy a która gumka dodaje fps:/ Ludzie prosze choć teraz raz niech isę wypowie ktoś kto MIAŁ albo MA albo MA znajomego co MA i macał i strzelał. Bo ktoś może zachwalać. Ja myśle że do ok 600 fps bym potrzebował. Konkretnie do SR 25 CA jak już ktoś bardzo chce wiedzieć. I zastanawia mnie czy gwintowana lufa lepsza. Kulka prowadzona jest tak jakby w tunelu powietrza więc powinna być o wiele lepsza powtarzalność niż na najciaśniejszych lufach (bo kulka by leciała stałym torem a nie obijała się od lufy) Na DCH było niedawno o tym właśnie jak robili pierwsze bronie i kiedy wprowadzili gwint i co to dało itd. itp. to jest doć ważny temat bo innym tez się może przydać. Bo ta 510 mm jest w cenie promyka a tańsza nawet od km heda ale już 650 mm. Dlatego jestem ciekaw czy taka 510 mm byłaby tak dobra jak np promyk i km 650 mm ? Bo jeżeli jest ona taka sama co zwykła precka to nie widze sensu kupowania jej:/

Link to post
Share on other sites

Przez 8 miesięcy miałem 510 mm lufę TK w stockowym AUG-u TM, potem przeszedłem na jej 360 mm wersję (po wykonaniu docelowego tuningu 1J ). W oby przypadkach jestem bardzo zadowolony z tej lufy. Nie jest ona jednak precyzyjna w pełnym tego słowa znaczeniu bo jej średnica wewnętrzna jest na pewno większa niż 6,04mm (wizualnie ,bez przyrządów porównywalna do stocku TM).

Większe skupienie uzyskuje się jednak w tej lufie nie ze względu na jej średnicę ale mechanizm działania polegający na wymuszonym sposobie odbicia kulki w lufie , tak aby był to proces powtatrzalny.

Z tego co zrozumiałem na zagranicznych forach (a przed zakupem przekopałem troszkę zasoby sieci) jest to lufa idealnie pasująca do specyfiki japońskiej, bo optimum swojego działania uzyskuje przy energiach sprężyny właśnie 1J (dużo ciekawych informacji znalazłem na stronach airsoftu filipińskiego i o dziwo... niemieckiego)

Po prostu skok gwintu w lufie jest dopasowany do pewnych prędkości kulki powyżej której mechanizm wymuszonego odbicie nie tyle nie działa całkiem co działa po prostu gorzej.

Tak więc raczej wątpie czy pasuje do zastosowań snajperskich - ale u mnie 3 kulkowy burst (mosfet extreme-fire) na 25 m wchodzi w średnicę 3 cm co przy energii sprężyny 1J (dokładnie 0,98) i tuningu szybkościowym - zestaw Modify (http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1943) jest całkowicie zadowalające do zabawy w ASG.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...