Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sami sobie jesteście winni. Ileż to razy trąbi się o oszustach na allegro?

Wierzycie w bajki o cudownych upustach, niesamowitych promocjach itp.

Przecież 160PLN ten karabin kosztuje w HK bez cła przesyłki podatku.

Tak trudno byłoby poczekać, zwłaszcza że sprzedawca od samego początku był niesamowicie podejrzany?

 

Odzyskanie kasy to długi i trudny proces.

Bez pomocy policji się nie obędzie.

 

Przykład? - Kilka lat temu brałem udział w podobnej aukcji, ale zachowałem odrobine rozumu i nie przelałem pieniędzy. Inni kupili i zapłacili, jakaś laska zrobiła w konia ponad 100 userów na kwoty ca 300PLN. Po 3 latach sprawą zajęła się policja z mojego miasta, bo dopiero po takim czasie otrzymała akta sprawy.

 

Ktoś lubi ryzyko i szasta pieniędzmi - takie aukcje są dla was.

Link to post
Share on other sites
Podjechałem dzisiaj odwiedzić gościa w domu razem z kumplem policmajstrem. Klatkę pokonaliśmy błyskawicznie za sprawą magicznej legitki kumpla i wielkich oczu jakichś mocherów.

 

Podchodzimy do drzwi i naszym oczom ukazał się niezbyt miły widok. Wstawione antywłamaniowe drzwi - nowe jeszcze z plastikiem na nich. Zrobiliśmy wywiad "środowiskowy" z sąsiadam i mieszkała tam starsza babcia której się zmarło i mieszkanko zostało sprzedane - komu to nie wiadomo bo się jeszcze nie wprowadził.

Haczyk w tym, że taki trick wymyślić samemu (z podaniem lewego adresu) to przejaw większego talentu kombinatorskiego... Ale niestety ktoś opisał ostatnio w necie przypadek oszusta ze Śląska działającego tą metodą (gość podawał lewe adresy w zapuszczonych familokach, gdzie był łatwy dostęp do skrzynek pocztowych, z których de facto kradł listy aktywacyjne od Allegro), dziecko się naczytało i zmałpowało.
Link to post
Share on other sites

Czy głupi to nie wiem - jakiś totalny debil by tego nie wymyślił.

Czy pajac - hmmm

Czy sprytny - oj na pewno - patrz ile osób naciął

 

Co do policji itp to raczej wątpię by cokolwiek zrobili.

 

BTW przeszukując otchłanie neta znalazłem info że zarówno na aukcjach wp i onetu koleś ma zablokowane konta ;) Wpiszcie sobie"mirosław siewert" w google ;P

Edited by TBM
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...