Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 od ics plastik


Recommended Posts

Witam

 

Przymieżam sie do kupna tego oto karabinu

 

http://www.madonion.eu/M4A1_Universal_Version_p444.html

 

Cena 750pln za markowy sprzęt więc wydaje się to dobry zakup ( mojej opinii lepszy niż upowany chinczyk), szczególnie jeśli ta replika rzeczywiście różni sie tylko plastikiem w body.

I ten plastik jest i wadą ( plastik) i zaletą ( cena). I tu pytanie:

Jak jest z wymianą body na metalowe ? Pasuje tylko oryginalne z ics ( koszt okolo 500 za gorną i dolną część), czy można spasować inny ( tańszy) odpowiednik ?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 386
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za odp. A na wgc już sprawdzałem i rzeczywiście trochę taniej ale cena i tak czyni to zakup na za trochę ;) A orientuje się ktoś może jeszcze jak wygląda sprawa szyn ris? Też pasują oryginalne tylko i wyłącznie czy jest szansa spasować coś nieoryginalnego ( np chińczyk jakiś) tak żeby to nie latało? ;) pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No i tu pojawia się problem;) Zakup broni to jedno a jej modyfikacja to znów dodatkowe, małe niemałe ale w gruncie rzeczy zawsze, koszta. A wiadomo że kupując tą pykałke która, przynajmniej z zewnątrz, wymaga jednak modyfikacji ( body, ris, ...) trzeba liczyć dodatkowe pieniążki wydane na to żeby to wyglądało tak jak trzeba;) I środek środkiem, ale suma $ które trzeba wydać jednak jest istotna. Stąd prośba o odp na oba pytania, bo mimowszystko wciąż uważam że lepiej zainwestować w niemodyfikowaną broń markowej firmy, którą można zmodyfikować zewnętrznie w podobnych pieniądzach jak chińczyka ( oprócz body ofkorz) niż ta samą kasę wrzucić w bardzo zmodyfikowanego chińczyka;) Ale jeśli do tej broni pasują tylko i wyłącznie oryginalne części...to jednak koszta robią się dość prze..bane ( 500 body, 600<ris)...

Link to post
Share on other sites

Body na pewno pasuje tylko oryginalne, ze względu na specyficzną budowę GB, tego nie przeskoczysz. Natomiast szyny RIS powinny pasować bez problemu. Ostatnio sam pytałem jednego z użytkowników o to i odpowiedział, że np. front typu free float by King Arms pasuje. Jeden z moich znajomych założył np. to: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2427 i pasuje :)

 

Ogólnie rzecz biorąc sam zastanawiałem się nad taką opcją, aby zamiast czekać i dalej oszczędzać na "normalne" M4 ICS, kupić tę tańszą wersję. Przy następnym przypływie gotówki dokupię metal body, tracąc na tym tylko stówkę (750+500=1250 vs 1150 - w promocji), a mając giwerę o wiele wcześniej. Do tego czasu plastik powinien wystarczyć i wytrzymać.

 

Jeśli chłopaki z madonion twierdzą, że w środku karabin jest taki sam jak droższe wersje, to ja im wierzę, bo nigdy nie słyszałem, żeby na czymś ściemniali (tak jak to robią niektóre sklepy sprzedające chińczyki...), a wprost przeciwnie - znajomi bardzo sobie zarówno ICS jak i madonion chwalą.

Edited by youngee
Link to post
Share on other sites

No i wychodząc dokładnie z tego samego założenia klamka zapadła i lecimy z plastikowym M4 od ICS ;) Dzięki za pomoc chłopaki, jutro wysyłam zamówienie ;)

 

Pozdrawiam i dozoba na strzelaniu;)

 

Jeszcze jedno...Jaką baterie byście polecili ? 9,6 V 1400 mAh intellecta będzie ok ?

 

I jeszcze drugie...gumka na dzieńdobry do wymiany czy można spokojnie się wstrzymać ? bo sprężyne chyba warto wrzucić trochę mocniejszą ( taką 120 np. ) bo karabin w stoku ma ( tylko) 330fps , więc zrobić z tego około 360 można ... ;)

 

pozdrawiam po raz kolejny ;]

Edited by Popsuj
Link to post
Share on other sites

Jak się sprawuje stockowa gumka nie wiem, bo z reguły wszyscy moi znajomi poza posiadaczami replik TM i KA wymieniają od razu na silikonowe. Jeśli chodzi o sprężynę, to kolega z ekipy wystrzelił 11 000 kulek na stockowych bebechach na sprężynie M130 Mad Onion (czyli mocniejszej podobno od zwykłych m130-tek) i baterii 10,8v i miał tylko lekkie ślady zużycia na stockowym (plastikowym!) tłoku. Innemu zaś wszystko śmiga od długiego czasu na m120 systemy tylko po wymianie tłoka na jakiś wzmocniony. Poniekąd zachęciło mnie to do ICSa :)

 

Jeśli chodzi o baterię - to w wątkach o intellectach można dużo wyczytać o ludziach którzy się bardzo na nie uskarżają, zwłaszcza na te ogniwa 1400. Ja sam miałem batkę intellecta, ale 3600 RC i złego słowa o niej nie mogę powiedzieć, ale te małe podobno "śmierdzą" :)

Link to post
Share on other sites

No sprężyna 130 na wstępie to raczej troche za dużo...pozatym jak wiadomo łamiemy karabinek hop siup i mamy górną część gearboxa wymienioną więc to też zostawiam sobie na przyszłość ( mocniejszy, wymienny gearbox w razie potrzeby) a narazie wzmocnimy stock ( ponoć oryginalny ma wytrzymywać do 140 włącznie) a nie chodzi mi o turbo moc tylko o solidne 360 - 380 fps'ów ;) więc jaką batke do tego modelu byście polecili panie youngee ? ;] nie wiem w sumie też jak wielka się do niego zmieści ...

Pzdro

Link to post
Share on other sites

Zostaw Stock'a. Najlepiej Full (no lufę to możesz na systeme wymienić, a przy okazji i gumkę). W ICS'ie jest tak, że jak czegoś nie ruszysz, to to będzie trzymało prze wieki :D A osiągi na stockowym GB są bardzo ładne. Dowód? Miałem cały górny GB z M120 (D) + uszczelniona dysza Guardera. W tej chwili mam stockowy GB z łożyskowaną prowadnicą ICS'a i to wszystko, a tego mocniejszego GB narazie nie mam zamiaru wkładać i to raczej szybko nie włożę ;-)

Link to post
Share on other sites

Czyli co ? najlepiej nic nie ruszać ? tylko lufke ? czy lufe też zostawić ?;] bo miałem plan ale widze, że troche muszę (lub nie) go zmodyfikować, Co do lufy gadałem dzisiaj z madonion i oni mają tak, że lufki lecą od 6,03 do 6,08 , zależy jaka się trafi ...

 

A jesteś w stanie podać zasięg w metrach ? ( nawet tak na oko) ? ;]

 

pzdro

Link to post
Share on other sites

Znalazłem coś takiego ... i mam prośbe do was jeszcze o komentarz dotyczący opłacalności zakupu :

 

Replika:

http://madonion.eu/M4A1_p2.html

Dokonane zmiany

1.zmiana chwytu przedniego na konwersje RIS

2.bebechy w GEARBOXIE to

-Wzmocniony wewnętrznie teflonowany cylinder

-Wzmocniony, lekki aluminiowy tłok z metalowymi zębami

-Wzmocniona i uszczelniona metalowa głowica cylindra

-Wzmocniona i uszczelniona głowica tłoka

-Wzmocniona i uszczelniona metalowa dysza

-Wysokiej jakości sprężyna M100

-Metalowa, łożyskowana prowadnica sprężyny

wszystko firmy JBU

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2618

 

3.dwie baterie (9,6V G&P 1100mah oraz 9,6V G&G 1400mah), pojemnik Na Baterię AN/PEQ II VFC, oraz fore gripa.

 

Replike ma około 12 miesiecy ( tu mam pytanie : czy to jest ostatnia generacja replik ics'a czy coś starszego ? )

Wymiana bebechów miała miejsce około 2 miesięcy temu i od tego czasu ma przebieg 5000 - 7000 kulek

 

Zaraz podrzuce fotki

Link to post
Share on other sites

Z wgc body jest do ściągnięcia za 350zl + koszt przesyłki ale już z cłem podatkiem itd itp...także też nie są to horendalne pieniądze a jednak replika nówka sztuka i jesteś pewien co tam siedzi i w jakim jest stanie ;] to taki argument przemawiający za nówką ale wiadomo, że jeśli replika będzie w dobrym stanie to długo sie zastanawiać nie będe ... chociaż przebieg mnie troche martwi ;] jeśli w 2 miechy zrobił 5k kulek ( wariant optymistyczny) to daje około 30k w ciągu roku. Mało to nie jest...w każdym razie jak bede miał lepsze fotki napewno sie skonsultuje jeszcze ;]

Link to post
Share on other sites

hmm a jak bym chciał ją kupić i wstawić m120, to wymieniać łożyska czy zostawiać, a jak tak to czy coś jeszcze? Bo mam ICS ale stokowego i jakoś nigdy sie w tuningi nie bawiłem xD a że tu mamy ICS za 750zł to myślę że go do 420fps można robić (tak wiem m120 nie daje 420fps :) )

Link to post
Share on other sites

Ponoć GB wytrzymuje sprężyne do 140 włącznie ale ... po rozmowie z panem z madonion okazało sie, że 120 wkładają już na odpowiedzialność użytkownika i w tej sytuacji do wymiany prowadnica sprężyny i można spokojnie na stockowym GB walić ze 140. Koszt ~65-70 pln + sprężynka ... czyli tanio ;]

Link to post
Share on other sites

Do M120 wypada wymienić sprężynę i tłok. Tylko po co? Pobiegaj z stokowym M100, zapewniam że nie odczujesz dyskomfortu jeśli chodzi o zasięg.

 

Mam dwa GB, stokowy z M100 i drugi od ICSa z M120 i borkiem. Różnica w zasięgu jest niewielka, zwiększa się tylko prędkość osiągania celu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...