Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z wyborem kamizelki.


Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szelki nie powinny przeszkadzać. W TAJu na pewno nie przeszkadzają bo są płaskie.

 

Można nosić pas ale stanowczo lepszy był by PT-2 - po prostu jak jest cieńszy pas to się wygodniej nosi pod kamizelką :)

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Sprzedam TAJ'a! ;)

Link to post
Share on other sites

szelki nie przeszkadzają, nawet w przypadku tych grubych od Chesta (sam tak używam). Płaskie są np. w Taju.

 

Ja mam trochę inne spostrzeżenia niż Hajdi. Chesta noszę nie za wysoko żeby wygodniej było wyciągać magazynki z ładownic. Przy wzroście 174 szczerze powiem że nie widzę możliwości wpakowania niżej nawet PT-2.

Sprawa 2 - rozumiem że chcesz PT-2 bez szelek.

Link to post
Share on other sites

Mam pas szerszy niż pt2, za to profilowany, na płaskich szelkach, nad tym R.A.C.K. na miękkich szelkach i nie przeszkadza to w noszeniu plecaka w żaden sposób. Co więcej, przy moim wzroście (180 cm) pas nie koliduje z chestem - powiem nawet że nosi się to razem całkiem wygodnie, gdyż małe ładownice z przodu pasa (lornetka kompaktowa i gps) uniemożliwiają podjeżdżanie przodu pasa do góry. Jednocześnie nie ma problemu z dostępem do nich.

 

Ładowność takiego kompletu jest bardzo duża a zaletą jest też to, że po zdjęciu chest rigga mamy cały czas na sobie pierwszą linię - pistolet, apteczkę itp.

Link to post
Share on other sites

Ja za to mam dylemat:

 

ALICE

-pas

-szelki

-4ladownice na M16

-buttpack

-2manierki

-medical

 

or

 

FLC kontrakt

-2x http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3508

-jakaś kieszeń na pierdoły.

 

Musze nosić:

8magów do emki

jakieś pierdoły śrubokręty, kulki, wodę, jakieś petardy czasem może jakaś racja itp.

 

Co lepsze? Jak w innej konfiguracji to w jakiej.

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

Hmmm w sumie w takim składzie alice dużo pomieszczę... Mam dużo wody do buttpack wszystko co na szybko nie potrzebuje, medical wiadomo opatrunek, 2/3 ładownic wykorzystam na magi 4 na kulki albo jeszcze co innego. No i mogę się czołgać w sumie szelki są cholernie przewiewne i wygodne.

 

Za to FLC jest zwarte ale ma puste plecy dzięki czemu jest przewiewniejsze. No i mogę zamontować tam co się da. Czołganie będę miał utrudnione.

 

Hmmm sam nie wiem jeszcze jakieś porady/wymiana doświadczeń?

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

LBV + pas to możliwość rozbudowy ograniczona najwyżej wagomiarem użytkownika. Poza tym, szelki w kamizelce LBV są szerokie i miękkie - nawet przy dużym obciążeniu nic nie będzie Cię uwierać, plecak też nie będzie przeszkadzać. FLC jest rozwiązaniem praktycznie tylko do współpracy z kamizelką balistyczną bo części naramienne z taśmy nie pomagają w dobrym rozkładzie masy - wrzuć 10 kg sprzętu w kamizelkę to zobaczysz sam.

Link to post
Share on other sites

LBV będzie lepszą opcją. Mam w domu taką w wersji IT i czasami nawet jej używam. Do airsoftu dobra, ergonomiczna opcja dla minimalisty.;] Dodając do tego pas z całym tym stuffem w postaci ładownic, manierek i buttpackow otrzymujemy naprawdę konkretne oporządzenie.

 

A ALICE niewygodna taka. Wżyna się w barki i bez comfort pada pas zaczyna obcierać. No i szelki w stylu Y są jakieś takie mnie stabilne niż kamizelka. Albo przynajmniej układ H.

Link to post
Share on other sites

Podczepię się do wątku, bo nie chce zakładać kolejnego. Czy s95 w oliwce będzie pasował do DPM brytyjskiego? Chodzi mi oczywiście o efekt wizualny. Czy popularny jest mix oporządzeń i munduru różnych krajów czy raczej lepiej inwestować od początku do końca w jednolite oporządzenie jednego kraju?

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy głównie od Ciebie.

 

U początkujących ludzki w asg, którzy chcą sobie posiać plastik, mix oporządzeń i mundurów różnych krajów jest popularny, bo ma być tanio, niekoniecznie ma to wyglądać i często nie wygląda.

 

Co do olivki, moim zdaniem pasuje do wielu(wszystkich?) kamuflaży leśnych.

 

Tak dodam, że jedyny słuszny kolor to OD :P

 

Moim zdaniem lepiej robić opo jednego kraju. Dodatkowo starać się ujednolicić oporządzenie członków w grupie.

 

223bz9.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Podczepię się do wątku, bo nie chce zakładać kolejnego. Czy s95 w oliwce będzie pasował do DPM brytyjskiego? Chodzi mi oczywiście o efekt wizualny. Czy popularny jest mix oporządzeń i munduru różnych krajów czy raczej lepiej inwestować od początku do końca w jednolite oporządzenie jednego kraju?

 

A czy karmazynowa koszula pasuje do krawata w kolorze śliwki węgierki?

 

Daj spokój z takimi pytaniami, już wiele takich, bezsensownych zresztą, tematów było

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...