Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kupiłem od kumpla p229 firmy HFC za 30zł :wink:

broń działa całkiem nieźle, nie zacina sie itp. tylko jest mały problem....nie ma hop-up'a. A więc moi doświadczeni koledzy powinniście mieć jakieś pomysły jak zrobić hop-up :) ja po prostu nie wiem jak sie do tego zabrać hmmm.... nawet nie wiem jak wyglonda hop-up :P

 

Ps: przeszukałem całe forum i nie znalazłem nic na temat dorabiania hop-up'u

Ps2: Odpada opis zrobienia hop-up do P228 STTI z wmasg.pl poniewarz z tego co wiem oba pistolety mają inną konstrukcje :wink:

Link to post
Share on other sites

Odnośnie identyfikacji hop-upa:

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=96

 

Różnic w budowie modelu HFC i STTI nie znam jednak opis ma wmasg jest dość uniwersalny i powinieneś właśnie na nim się wzorować. Kiedyś na forum pisałem o robieniu regulowanego hop-upa z śrubki ale chyba ten temat został usunięty. Jak będę miał czas to postaram się napisać go jeszcze raz jednak uważam że opis na wmasg jest bardzo dobry i powinien ci wystarczyć.

 

P.S. Może moderator wie co się stało z tamtym tematem(chyba w tytule chodziło o Hop-up do MP5 HFC). Oprócz mojego opisu było tam jeszcze sporo ciekawych informacji min. sugestie Medium dotyczące usprawnienia mojej konstrukcji.

Link to post
Share on other sites

Ja w swoim P99 HFC włożyłem przycięty do odpowiedniej wielkości kawałek balonika:

 

--------------) <--- balonik

-------------- <--- lufa

 

i włożyłem uszczelkę tak żeby przytrzymała balonik.

Wady:

-ciężko dopasować ile tego balonika włożyć w lufę

-trwałość, nie wiem ile ta guma wytrzyma

Link to post
Share on other sites

Stolar!

Niestety tamten temat został usunięty - widocznie miał małą oglądalność, ale przez niesamowity przypadek (net mi wtedy szwankował i pisałem w edytorze tekstów) zachował mi się w formie pliku Word'a mój post. Może nie jest to cały temat, ale trochę informacji zostało.

 

Sam żałuję, że tamtego tematu nie ma - moim zdaniem był dobry.

 

Jeśli nadal jest zainteresowanie tematem mogę ponownie podać treść tamtego posta z wykładem na temat Hop-Up.

 

Jeśli zainteresowania nie będzie - tekstu nie zamieszczę.

 

Przyda mi się do czegoś innego. :wink:

 

Pozdrawiam.

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...