Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN SCAR Heavy Gen. III [VFC]


Recommended Posts

Witam jako, że nie znalazłem wątku na temat tej broni zakładam ten.

 

Przeprowadziłem kilka testów broni tj. FPS czy BPM

 

Przeprowadziłem test na :

-FN SCAR Heavy Gen. III [VFC] -->Stock

-Kulki 0,25 Xtream Precision --> z braku 0,20

-Włączony hop up --> nie chciało mi się go wyłączać bo mam już bardzo ładnie ustawiony (czyste lenistwo).

-Chronometr MadBull ver.1

-betka 8,4 V

 

Wyniki FPS:

 

288

288

288

288

288

288

288

289

289

289

289

289

289

289

290

290

290

290

290

290

290

291

292

293

 

Jak widać rozrzut jest nie wielki z czego ostatnie wyniki mogły być błędem chronometru bądź włączonej gumki hop up...

odejmując ostatnie 3 wyniki rozrzut wynosi +/- 1 jak dla mnie całkiem ładnie :D

 

Co do szybko strzelności chronometr 2 razy wskazał 900 kulek na minute

 

Wygląd:

scarwq6.th.jpgthpix.gif

Ogólnie moja ocena po wystrzelaniu około 3000 kulek.

-bardzo ładna kultura pracy gearboxa

-wygodnie leży w dłoniach

-z tłumikiem i po rozłożeniu ma równe 100 cm

-max złożony ma 63,5 cm

 

Mam nadzieje, że komuś przyda się ten opis i ewentualnie pomoże podjąć decyzje czy kupić czy też nie ten model.

 

Pozdrawiam Maniaków :killer:

Edited by gregor1984
Link to post
Share on other sites
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ejjj ludziska :D jak już napisałem jestem leniwy więc tym bardziej do chomika się nie do kopie :P ale oczywiście jak moje nudzenie się znudzi i zajrzę jaki tam chomik siedzi to napisz ei foty porobię .

 

Aczkolwiek z ostatnich newsów mogę dodać, że moi znajomi oddali sprzęt do małego tuningu czyli precka promka 6,03 gumka promka i sprieng promka m110 ... wyniki wyglądają tak: u jednego kumpla wszystko git ładnie strzela lecz wali jak głupie a u 2 kumpla straszna masakra wali na boki zacina się i w ogóle .... ( tuning wykonał GF) więc nie wiem kogo winić czy sklep (serwis ) czy pecha kumpla ... myślę, że odpowiedz jest jasna :P

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Mój karabin ma niestety większy rozrzut jeśli chodzi o fps-y. Zaraz po wyjęciu z walizeczki na kulkach 0,2 Excel pokazał średnio 336fps. Minimalna wartość 328, maksymalna 342.

 

Zobaczymy za miesiąc jak się troszkę dotrze.

 

Rozbierał go do zdjęć na razie nie będę, jednak jeśli ktoś sobie życzy dokładne foty z zewnątrz oczywiście wstawię :)

Link to post
Share on other sites

u nas też były takie rozrzuty ale po wystrzelaniu pierwszych 1000 kulek fps się unormował.

 

ja zauważyłem, że ostatnio co ileś oddanych strzałów blokują sie kulki w lufie tzn. wypadają 2 ... w sumie nic ale rytujące czasami . Myślicie, że to wina kulek ? używam obecnie extream precision.

Link to post
Share on other sites

Przejrzyj dokładnie kulki. Ja ostatnio wywaliłem cały worek tych kulek do kosza z winy tragicznych nadlewek.

 

P.S.

Czy u Ciebie komora HU też tak luźno siedzi? Tj. można ją palcem przemieścić przy regulowaniu?

 

P.S.2

Nie kupujcie magazynków G&P, bo nie pasują!!

Edited by Raq
Link to post
Share on other sites

Nie chcę krakać, ale obawiam się, że żadne nie będą pasowały. Powodem jest różnica w budowie magazynków, którą przedstawia zdjęcie:

c8535356ef89b734m.jpg

 

Po lewej magazynek mid-cap G&P, po prawej Hi-cap VFC. Niestety magazynki G&G mają identyczny kształt co G&P. Oczywiście da się to "naprawić" przy użyciu młoteczka i śrubokrętu.

 

Jest dla mnie niewyjaśnioną tajemnicą czemu producent umieścił prowadnicę w gnieździe magazynka:

f35f1f3e561f9519m.jpg

Link to post
Share on other sites

no troszkę lipa... szukałem już kilka dni midcapów do Heavy i na jakimś forum zagranicznym natknąłem się na info, że ponoć od SR25 magi pasują(ale nie mam jak sprawdzić)...

ten dzióbek od maga tam wchodzi i się blokuje...po co to nie wiem ... może dla stabilizacji czy coś...

Edited by gregor1984
Link to post
Share on other sites

Jestem właśnie po 45 min piłowania magazynka od SR25. Musiałem wypiłować w nim miejsce na tą prowadnice w gnieździe magazynka oraz wydłużyć otwór na zatrzask.

 

Dobra wiadomość to taka że magazynek podaje kulki bez problemu zła, że czeka mnie jeszcze sporo piłowania, aby sprawić żeby po wciśnięciu zwalniacza mag sam wypadał z gniazda.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem tym znajomym któremu broń dobrze strzela.

 

Jeśli chodzi o samego scara to uwag jest kilka

 

1 - Bron jest bardzo poręczna a w tym praktyczna (składana kolba, regulacja wysokości podbródka i zdejmowany tłumik)

 

2 - Jeżeli chodzi o wymianę preclufy to jest to dziecinnie proste nawet mój pies by to chyba potrafił zrobić.

 

3 - Minusem broni są złośliwe piny szczególnie ten od miejsca na baterię (nie jest to wielka wada ale jest to trochę upierdliwe)

 

4 - Szyny starczy 21mm starczy na naprawdę dużo sprzętu.

 

5 - Jeżeli chodzi o gearbox to my go nie otwieraliśmy ale podobnież zębatki są pierwsza klasa tak samo jak tłok jedyny minus to to, że prowadnica sprężyny jest plastikowa.

 

Generalnie broń bardzo przyjemna w eksploatowaniu.

 

P.S.

Jest jeszcze mały minus to cholerstwo żre kulki na tony.

Link to post
Share on other sites

mój scar dziwnie się zacioł, nie miałem pojęcia czym to może być spowodowane.

dzisiaj bylem z nim u znajomego ,,servisanta" okazało się że...

1 śrubka odciągająca gearbox do tylu nie była dokręcona i wpadła do cylingra i go najnormalniej w świecie zablokowała, aż fotkę zrobiliśmy :P

 

co do samego gearboxa to cytując jego słowa...

 

''więc dobra wiadomość bebech GB jest żyleta co więcej dawno nie widziałem tak zajebiście spasowanych elementów "

 

wiec chyba jest ok :P jutro go odbiorę i sprawdzę jak strzela po wymianie części

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czas podzielić się wrażeniami z użytkowania SCARa w wersji H od VFC.

 

Ogólnie wykonanie całej repliki mogę ocenić jako bardzo dobre, choć akurat w moim egzemplarzu muszka jest troszkę za luźna, a bolt catch nie działa jakoś rewelacyjnie i wymaga użycia większej siły. Reszta elementów spełniła moje oczekiwania szczególnie, że jestem posiadaczem AKS74N tej samej firmy.

 

Według mnie karabin został ergonomiczne zbudowany. Obustronny selektor ognia i mag catch i odpowiedni ich umiejscowienie potwierdzają moje słowa. Składanie się do strzału jest bardzo wygodne, a to dzięki regulowanej poduszce policzkowej jak i regulowanej długości kolby. Dla użytkowników gogli (np. ESS NVG) polecam montowanie kolimatrów na wysokim montażu lub na podwyższonej szynie. według mnie rozkładanie repliki jest bardzo proste i nie powinno sprawić problemu. Obecnym i przyszłym posiadaczom zwracam również uwagę na dobór zawieszenia. W moim przypadku zamocowanie 3- punktówki od emek było niemożliwe z powodu za małych "uszek".

Koszmarem tej repliki jest zmiana baterii. Rozwiązanie wymyślone przez VFC w praktyce uniemożliwia jej wymianę podczas walki. Pin i zapinka to chybiony pomysł. Dodatkowo jakość użytych kabli jest beznadziejna(mały przekrój i sztywność)!! Jak dla mnie do wymiany.

 

Moja replika po wystrzeleniu ok 1800 kuleczek trzyma 335fps na kompozycie Exellach 0,2g. Podobnie jak w przypadku kałaszka do wymiany nadaje się gumka HU, która nie zawsze należycie podkręca kulki i to niezależnie od temperatury. ROF oczywiście zależy od baterii, ja używam LiPolka 7,4V 900mHa i nie narzekam. Skupienie na 25m oceniam na dobry +. Kultura pracy GB bardzo dobry.

O magazynkach pisałem już we wcześniejszych postach w tym temacie.

 

GB jeszcze nie otwierałem, ale zapewne zrobię to w niedalekiej przyszłości.

Jeśli jest ktoś zainteresowany zdjęciami wersji w kolorze Flat Dark Earth, to proszę dać znać.

 

Pozdrawiam

Raczek

Edited by Raq
Link to post
Share on other sites

W końcu nadszedł czas na rozebranie GB. Jeżeli chodzi o rozbierane fotki to niestety są złej jakości ale generalnie GB wygląda jak GB v2 z tą różnicą że jest o wiele dokładniej wykonany, jeżeli chodzi o zębatki etc.

 

Jest też o wiele bardziej "masywny" jeżeli chodzi o obudowę.

Co do samej konstrukcji to zasada działania jest taka sama i nie ma żadnych innowacyjnych rozwiązań i tajemnic.

 

Tłok jest plastikowy uszczelniony prowadnica plastikowa. Sprężyna nieregularna (stock) zębatki metalowe.

 

Jedyne hmmm... spostrzeżenie i wniosek z grzebania w GB to to, że selektor ognia to dzieło szatana i ustawienie go w taki sposób aby odpowiadał napisom na body trochę mi zajęło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...