Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Inokatsu M4 M.T.W


Recommended Posts

  • Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da się tak samo jak to zrobili w Inokatsu .

 

 

Proste zabiegi wymiana części :

 

Na pierwszy ogień i to powinno styknąć na już :

 

Sprężyny główna i hammera

Lufa precyzyjna

Hammer ze zbijakiem

 

A po czasie albo też od razu :

Bolt carrier

Bolt

Aluminiowa Komora HU

 

I zyskasz więcej niż Inokatsu daje w DX

 

 

Osobiście brał bym WA bo dokupując wszystkie zamienniki zyskujesz masę części na zapas w razie gdyby co a do tego zawsze możesz przywrócić mniejszą moc jeżeli takowa będzie potrzebna.

 

Kwestie wizualne jak dla mnie też dość ważne:

 

Parę postów wcześniej dałem fotkę Body Inokatsu ( badziewnego w moim odczuciu )z logiem Masterworksa i Body G&P do WA z oznaczeniami Colta zresztą body wykonane perfekcyjnie nawet lepiej niż oryginał.

 

 

Ale decyzja i tak należy do ciebie .

Link to post
Share on other sites

Serdeczne dzieki myslę że zainwestuje w WA,może na święta sie uda zobaczymy jak tam finansowo bende stał.Mam też TM DE 50 AE HK (chrom) od jakichś 2 lat,przez jakiś rok był moim podstawowym gnatem i pomyślałem że należy mu śie przegląd kapitalnya może coś więcej.co byście sugerowali?.

Link to post
Share on other sites

Maniek co do DE to wyslac na serwis do przegladu, oraz poczytac na forum co robic. a w podstawie to nie zasmiecac tematow 8-)

 

Jaber, czy te czesci o ktorych pisale aby zakupic w pierwszym rzucie, to brax Inokatsu czy moze jakiejs innej firmy?

 

2ga kwestia (chcolera zabardzo schodzimy w kierunku WA), slyszalem ze flashhider i muyszka sa plasticzane, czy standardowe AEGowe flashhidery oraz muszki pasuja?

Link to post
Share on other sites

Maniek co do DE to wyslac na serwis do przegladu, oraz poczytac na forum co robic. a w podstawie to nie zasmiecac tematow 8-)

 

Jaber, czy te czesci o ktorych pisale aby zakupic w pierwszym rzucie, to brax Inokatsu czy moze jakiejs innej firmy?

 

2ga kwestia (chcolera zabardzo schodzimy w kierunku WA), slyszalem ze flashhider i muyszka sa plasticzane, czy standardowe AEGowe flashhidery oraz muszki pasuja?

 

 

Mnie bardziej się podoba wykonanie i materiał części innych firm ale nie można jednoznacznie powiedzieć że części tuningowe z Inokatsu będą złe.

 

Fakt tłumik płomienia i muszka są z tworzywa ale możesz wymienić na co chcesz muszka jest standardowo na dwa piny i imbusik od dołu a tłumik podpasuje każdy 14mm prawoskrętny .

 

 

A to że schodzimy w strone WA z Inokatsu to też fakt niezaprzeczalny ale co poradzić jak dyskusja się tak potoczyła .

 

 

Zobaczymy co pokaże w 2009 MadBull/Socom Gear

 

qqw.jpg

Edited by Jaber
Link to post
Share on other sites

Taki mały off top .

 

W miejscu gdzie mieszkam teraz jest 4 stopnie od paru godzin WA z magazynkami leżało w samochodzie i schłodziło się dość mocno ale po wyciągnięciu nadal działa i strzela , na ogniu pojedynczym prawie niewidoczna różnica a na full auto pod koniec magazynka ( 30 kulek ) ogień wyraźnie jest wolniejszy ale dalej podaje kulki i po wystrzeleniu ostatniej suwadło zostaje w tylnym położeniu .

Link to post
Share on other sites

Taki mały off top .

 

W miejscu gdzie mieszkam teraz jest 4 stopnie od paru godzin WA z magazynkami leżało w samochodzie i schłodziło się dość mocno ale po wyciągnięciu nadal działa i strzela , na ogniu pojedynczym prawie niewidoczna różnica a na full auto pod koniec magazynka ( 30 kulek ) ogień wyraźnie jest wolniejszy ale dalej podaje kulki i po wystrzeleniu ostatniej suwadło zostaje w tylnym położeniu .

 

No o i to jest miod na moje uszy rozwiewajacy wszelkie watttttpliwosci :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od ciśnienia jakim się go nabije no i tak biorąc pod uwagę jak jest zrobiony to najsłabsze punkty które mogą nie wytrzymać maksymalnego ciśnienia co2 to zawór do ładowania i dolna uszczelka magazynka ale jestem dobrej myśli bo wszystko tam jest dość spore a ciśnienie będę podnosił powoli tak że myślę że nie będę miał jednego magazynka zdekompletowanego :).

Link to post
Share on other sites

Wygląda to tak:

 

Magazynki wytrzymują nabicie co2 na pełnym ciśnieniu ale potrafią się wtedy lekko rozgiąć i bardzo ciężko wchodzą do gniazda a rozgina je uszczelka uszczelniająca komorę gazowa magazynka tak więc trzeba mniej nabijać.

 

Sprężyna kurkowa 120% potrafi zbić zawór niestety tylko na połowie ciśnienia ( standardowa na jeszcze mniejszym ciśnieniu ) co za tym idzie da się oddać 10 - 12 strzałów ale takich że telepie karabinkiem porządnie .

 

Oddałem 30 strzałów takich fest mocnych ( czyli 3 razy musiałem nabijać do mniejszego ciśnienia ) i wszystkie elementy systemu MAGNA żyją i maja sie dobrze nic się nie wystrzeliło i nie urwało .

 

To wszystko było tak na szybko a teraz jak zjem to pomyślę co dalej z tym zrobić żeby było git.

Edited by Jaber
Link to post
Share on other sites

Teraz 20 strzałów mi wychodzi z tym że 2-4 pierwsze są słabe potem zaczynają się właściwe mocne ale to by było na tyle bo magazynka nie można więcej nabić z racji tego że się rozszerza i nie dość ze ciężko wchodzi w gniazdo to do tego blokuje lekko suwadło .

 

 

Finalnie wydaje mi się że wszystko będzie ok jeżeli pojawią się zawory do CO2 bo teraz na jednym otwarciu za duża dawka gazu wylatuje a do tego jak magazynek jest mocniej nabity to hammer nie ma siły zbić tego seryjnego zaworu który jak wiemy przystosowany jest do słabszego gazu .

Edited by Jaber
Link to post
Share on other sites

Na zwykłej sprężynie też jest w miarę git .

 

A powiem ci ze będę stosował to i to dlatego ze do wielu treningów nie jest pi potrzebne oddanie z magazynka ponad 10 strzałów bo często i gesto jest to 3 do 6 strzałów więc na treningi idealna tania opcja.

 

PS. mysle że tak do końca grudnia dojdzie do mnie jeszcze parę części to się pochwalę co i jak .

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

No i jest, brakuje już tylko magów na CO2.

 

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airs...il?prodID=25949

 

Ale się napaliłem. Myślałem by składać replikę od zera, na częściach G&P i PRIME ( jeszcze się odezwę do ciebie na gg Jaber, jak tylko święta miną ;) ), ale czy w takim wypadku warto? Chyba nie.

 

Inokatsu M4 CQBR Training Weapon (Enhanced Version)

The Inokatsu M4 CQBR Masterwork Training Weapon, uses the WA M4 as a base model, transforming the already awesome gas blowback rifle, into something else entirely!

 

All of Inokatsu's M4 MTW internals have been upgraded and reinforced to support higher power gases, from Top Gas to wait for it? That's right, CO2! Constructed out of Aluminum receiver and steel barrel, front sight, flash hider, with real material foregrip and stock, the Inokatsu M4 CQBR MTW is very robust and looks as realistic as a real gun. It sports a 5-positional retractable stock, a steel flash hider (QD), Steel Bolt Carrier and Bolt, Aluminum Hop-up Chamber, and a Real Type MK18 RIS unit. The Real Type MK18 RIS features KAC markings on the inside of the upper rail, just like the real steel versions, and is constructed completely from CNC aluminum.

 

The truly revolutionary system that Inokatsu employs is that all their MTW front sets are interchangeable for use on both the Marui AR-15 and the WA M4 series, with little to no modifications at all! The gun also uses real dimensions so all real gun accessories will fit onto this gun.

 

On Top Gas, the Inokatsu M4 CQBR MTW fires at 400fps with very strong blowback recoil. Using Red Gas, the CQBR shoots well over 400fps. However, the WA magazine is not as durable with RED GAS and will wear down much sooner than with TOP / GREEN gas.

 

Total Length (Extended): 760mm

Total Length (Retracted): 675mm

 

Includes:

4x Rail Covers (Black).

2x Spare Magazine Gas Ejection Port.

Spare Hop-up rubber and O-Ring.

 

INO-M4-CQBR-MTW-L.jpg

Link to post
Share on other sites

Szukałem informacji ale chyba trochę słabo,albo po prostu nie znalazłem - mianowicie chodzi mi o lufy jakie inokatsu pakuje do MTW,czy pasują lufy z elektryków?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale czy ta wersja powyżej to nie czasem DX?-jak tak to skąd ta rozbieżność w cenie z strony producenta a sklepu?

Na fotach powyżej CQB jest z logiem Colta a na plakatach z innym-ciekawe czy SOPMOD też występować będzie z logiem Colta.

Link to post
Share on other sites

Dziś przyszła długo oczekiwana przeze mnie Inokatsu SOPMOD enchanced version, zamówiona na Redwolfie.

 

Po rozpakowaniu repliki z pudła moim oczom ukazał się następujący widok:

 

1. Cała replika uwalona w smarze i piachu, łącznie z lufą wewnętrzną i wszytskimi bebechami.

 

2. Spasowanie upper reciever i body woła o pomstę do nieba, magi nie wchodzą do środka.

 

3. Zwalniacz magów nie działa ze względu na fatalne spasowanie, selektor ognia wbity został w body chyba młotem pneumatycznym, ni jak nie idzie go przestawić.

 

4. Najśmieszniejsze na koniec, w miejscu gdzie powinna znajdować się regulacja komory hop-up (pod lufą tuż przy ringu, tak jak to ma miejsce w WA), i tu uwaga nie ma NIC :-(

 

Z powodu zanieczyszczenia repliki byłem zmuszony ją rozebrać i niestety komory hop-up nie uświadczyłem.

Zapłaciłem za replikę prawie 1200 $, biorąc pod uwagę wszystkie cła i podatki.

Wniosek z tej historii nasuwa się tylko jeden - nie warto wychodzić przed orkiestrę.

Do wszystkich chętnych na "rewolucyjne Inokatsu M4" apeluję o wstrzymanie się do czasu, aż replika zostanie gruntownie przećwiczona w polu.

A może to tylko mój pech...

 

Pozdrawiam,

Marcin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...