Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka modułowa KP-8 Miwo


Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem na miwo-military już jakiś czas temu ładownicę na magi do m4. Teraz szukam kamizelki modułowej ponieważ szelki dusicielki już powoli denerwują mnie ;]. Czy ta kamizelka jest coś warta? Czy wybrać inny materiał (chociaż zależy mi na Panterce ponieważ w takim camo mam i ładownicę).

Link: http://www.miwo-military.net/-produkty/pid...A-MODU-OWA-KP-8

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, co tak do końca chcesz wiedzieć. Ja mam cordure w oliwce z amerykańskim systemem taśm, nie narzekam. Kumpel ma w polskiej panterze z nylonu, czy z czegośc tam innego (dokładnie nie pamiętam) też jest zadowolony.Osobiście uważam, że lepsza jest cordura i miwo chyba od jakiegoś czasu ma ją w panterze (choć ostatnio było jej brak :-F ). Kamizelka ma bardzo duży zakres regulacji, ja do niej nosze plecak arizzona W16 z początku myślałem, że jest to niewygodne ale po odpowiedniej regulacji jest spoko. Jak masz zamiar tylko na strzelankach weekendowych z niej korzystać to spoko rozwiązanie. Poszukaj pozatym po forum jest temat o miwo praszka i lubliniec , firma ma dobre opinie.

Edited by vitjaz
Link to post
Share on other sites

Napewno się nie rozwali, cena jest pozatym sprawiedliwa moim zdaniem (oczywiście zawsze mogło by być taniej :-P ). A i miwo czeka na dostawe cordury w panterze. To już zależy czy poczekasz czy nie. Ogólnnie miwo praszka robi bardzo dobry sprzę kumpel nie ma cordury i trzyma się nieźle. W dodatku zrobili mu pare małych bajerków jak rzep na naszywke z ksywą.

Link to post
Share on other sites
Riddick' date='5/10/2008, 18:03' post='865913']

Otóż spójrz na wybór kamuflażu: Pliester Pantera 93.

Oliv jest z Cordury oczywiście. Co chce wiedzieć: Czy mi się to nie rozwali po dwóch strzelankach i czy jest warte swojej ceny.

 

Uświadom sobie, że to jest sprzęt robiony dla żołnierzy i sam sobie odpowiedz, czy cotygodniowe bieganie po lesie jest w stanie coś mu zrobić...

Link to post
Share on other sites

Nie rozwali. Używałem poliestrowej KP-9 przez rok właśnie na takich cotygodniowych łupankach. Owszem, w paru miejscach taśmy ciut pojaśniały.

I jest to jedyny znak, że kamizelka była w ogóle używana... :-F

 

Więc wytrzymałością naprawdę się nie martw.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, pewnie jest już moja ;].

Skontaktował się ze mną prywatny producent, który zaoferował mi tą kamizelkę za ~85 zł. Materiał ten sam. Dzięki za pomoc.

 

Hmm... kłódka, no chyba, że ktoś ma coś ważnego do przekazania potomnym.

Edited by [PwT] Riddick
Link to post
Share on other sites

Może jedną uwagę.

 

Zastanawiałeś się, czemu "prywatny producent" oferuje ją za trochę ponad 2/3 ceny "nieprywatnego producenta"? Wątpię, żeby "nieprywatni producenci" mieli marżę w wysokości, powiedzmy, 30% ceny (bo tutaj dało by się coś z ceny uciąć - obniżyć cenę i odbić sobie wielkością sprzedaży po zdecydowanym przebiciu cen konkurencji*). Na czymś musiał oszczędzić.

 

Ale, oczywiście, jako osoba uważana (i uważająca się) za "krewniaka Miwo-L" mogę mieć nie do końca obiektywne spojrzenie na sprawę, i to też trzeba brać pod uwagę...

 

* IMO podejrzewanie zmowy cenowej w tej kwestii trąciło by już spiskową teoria dziejów, choć teoretycznie - nie można tego, oczywiście, wykluczyć (to tak, skor już bierzemy wszystkie opcje pod uwagę ;)).

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Nie ja ofiarowałem swe usługi lecz... ta kamizelka jest tak idiotycznie prosta, że faktycznie 85 pln za poliester ... Cóż, ceny niehurtowe i orientacyjnie bo nie chce mi sie szukać teraz:

- poliester we wz. 93 - 20 pln (a z metra takich kamizelek zrobisz ze 2 minimum na moje oko)

- metr taśmy techbandu mniej niż 1 pln

- duraflex klamry 25 mm - a niech będzie 1,50 za sztukę

Reszta to praca szwacza. Czy 85 pln to zła wycena? Inną sprawą czy kopiowanie cudzych produktów jest moralne ...

Link to post
Share on other sites

Jestem ciekawy jak to będzie wyglądać. Czy prywatny producent zapewni ci za 2/3 ceny metody chałupnicze czy będzie to pełnowartościowy produkt taki jak sporo maniaków nabyło zarówno u M/P jak i M/L. Mi się zawsze wydawało że robiąc pewne rzeczy hurtowo końcowa cena za jest niższa niż w przypadku robienia jednego egzemplarza.

 

edit:

 

No i Wukasz podał przykładowy kosztorys :)

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc też nie jestem pewien osoby sprzedającej. Osoba ta prowadzi forum, na którym reklamuje swoje produkty. Będe chamski, a co?

Link do forum: www.bombel.mojeforum.net Kamizelki tej nie ma w ofercie, ale zostałem zapewniony, że da się zrobić za około 85zł. Wrzucam link bo może ktoś miał kontakt z właścicielem. Za różnice cenową mógłbym dokupić dodatkowe kieszenie. Jeśli jednak produkt ma odbiegać od normy to sprawa jest jasna ;].

Link to post
Share on other sites

Aha, tak myslalem, ze to bombel. No coz, nie chce koledze antyreklamy robic, ale napewno nie bedzie to z tych samych elementow co miwo robi (choc moge sie mylic i zmienil m.in. tasmy ktore dotad stosowal). Swoja droga zastanow sie czy napewno chcesz akurat ten model kamizelki. Duzo fajniejsze wg. mnie w czyms zblizonym do niej bylby albo jakis odpowiednik RACK'a albo cos z plecami.

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Miałem z nim kontakt. Uszył mi ładownice do M16. Zrobione przyzwoicie ale widać różnicę, jeżeli chodzi o produkty markowe, i to w cenie, która zrekompensowała mi różnicę. Nadmieniam, że ładownice były robione wg własnego wzoru.

 

Co do samej kamizelki, to używam KP9 i Jestem z niej bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, ja ci nie mowie czy masz sobie odpuscic tego sprzedawce czy nie. To zalezy tylko od ciebie. Po prostu mowie, ze mimo wszystko ona sie bedzie roznic od tej robionej przez Miwo. Jezeli bardzo ci na niej zalezy, niezaleznie od wykonania, to bierz u bombla, jezeli bardzo zalezy ci na powiedzmy metce, bierz w Miwo. Ew. jak juz mowilem, popatrz tez po innych wzorach. Ich jest dosc duzo i powiem osobiscie, wiele jest lepszych od tego modelu KP (wiem, bo troche tego posiadam i jeszcze wiecej zrobilem). Pomysl tez o czyms, co ma chocby maly kawalek plecow, tak, zeby zawsze mozna bylo jakas torbe np. buttpack przyczepic.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Używałem bandoliery CQB miwo. Ostatecznie znalazłem lepsze rozwiązanie a mianowicie potrójego shingla z CROMa, z tym że nie na 3 magi a na 6. Kieszeonki mieszczą po dwa magi. Jest to ciekawsze rozwiązanie niż bandoliera. Generalnie nie używałem klap w bandolierze, wiec dla mnie lepszy shingiel.

Link to post
Share on other sites
Co do funkcjonalności - wiesz, ja nie narzekałem... ale gdybyś zadałbardziej precyzyjne pyanie, to może mógłbym precyzyjniej odpowiedzieć.

 

Układ jak gdzieś pisało jest LBV, miałem kiedyś LBV i była jak dla mnie nie wygodna tzn. szelki(na barkch) były zbyt szerokie. Jak to wygląda w KP-9? ze zdjęć wygląda że są raczej trochę węrzsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...