Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie znalazłem żadnego konkretnego tematu a zależy mi na czasie, więc pisze swój.

 

Od pewnego czasu coraz bardziej ja i moi kumple interesujemy się ASG. Ale nasz mini poligon jest już za mały i chcielibyśmy się udać na jakiś inny teren. Lecz znajduję się koło miasta i musieli byśmy jechać autobusem, a potem miejskim. Problem polega na tym, że nie wiemy od ilu lat jest ASG (mamy 16) i zastanawiamy się czy gdy policja lub straż miejska czy inne służby. Spotkały by nas w mundurach i z karabinami. Czy moglibyśmy mieć jakieś problemy? Mandat lub jakieś inne poważniejsze konsekwencje. To, że mogą nas spisać nie stanowi problemu, ale czy coś więcej?

 

 

Z góry dzięki.

Edited by Vasili
Link to post
Share on other sites

Za chodzenie z flagami na mundurze może doczepić się ŻW. Za chodzenie z replikami na plecach (nie ważne czy po mieście, czy obrzeżach) koledzy Airsoftowcy (łącznie ze mną) potraktują Was odpowiednią ripostą. Możecie nie wejść w środowisko przez tak głupi czyn. Może o tym nie wiecie, ale airsoft wcale nie jest dla niedojrzałych/niezrównoważonych psychicznie chłopców. Nikogo tu nie chcę obrazić. Mówię tylko, że są pewne zasady, których należy się trzymać.

Za pisemną zgodą rodziców możecie uczestniczyć w zabawie. Zazwyczaj do ekip przyjmuje się osoby pełnoletnie. Osoby poniżej osiemnastego roku życia mogą być zaprzyjaźnione z jakąś ekipą.

 

Jak coś nietak napisałem, to koledzy o dłuższym stażu sprostują.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie "oficjalny" airsoft jest od 16, więc się załapiecie. Z policją i strażą miejską to zależy chyba od osobnika w mundurze. Ważne żebiście się nie pokazywali w miejscach publicznych z replikami na wierzchu (pokrowiec lub jakiś worek jest wymagany), bo wtedy - kaplica jak was zauważą. Mundury to żaden problem.

 

A zrobić mogą przy spotkaniu delikwenta z repliką co chcą, tzn. mogą pogonić, upomnieć, aresztować ... ew. strzelić wam tzw. headshota za grożenie bronią palną (bo w świetle prawa to repliki chyba przy groźbie są na równi z bronią palną) - niepotrzebne skreślić ;]

Link to post
Share on other sites

Zacznę od tyłu:

- Nie obnoście się z replikami. Mundury i tak przyciągają dużą uwagę. Repliki MUSZĄ być dobrze schowane w pokrowcach, futerałach, itp. Choćby zawinięte w bluzę od munduru.

- Wiek zależy od tego, z kim się będziecie strzelać. Niektórzy organizatorzy wymagają bezwzględnie ukończonych 18 lat inni wpuszczają od 16 + pisemna zgoda rodziców. Jeszcze inni airsoftowcy nie mają takich ograniczeń, bo sami mają 14-15 lat ;). Wszystko zależy, kto organizuje strzelankę i/lub bierze w niej udział.

Czy moglibyśmy mieć jakieś problemy?

Moglibyście mieć duuuuże problemy. Włącznie z wyklęciem przez środowisko.

 

Bądźcie rozsądni!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...