Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JLS 2017B (H&K Mk. 23 SOCOM)


Recommended Posts

Witajcie! Dzisiaj odkupiłem od kumpla tak dla sprawdzenia taniego chińskiego AEP-a. Full plastik, blow back nie tak dynamiczny jak w gaziakach lub prawdziwych, ostrych. Prędkość początkowa relatywnie niska, ale hop siup jest i troszkę stabilizuje kulkę, przez co jakieś 20- 22m zasięgu jest. Bezpiecznik chwytowy. Selektor ,, ognia" pojedynczego i ciągłego. Na ciągłym nawet, nawet daje :) Najgorszy w nim jest magazynek, który nie chętnie opuszcza gniazdo, bo działa na wcisk, nie ma żadnego zwalniacza... Zabaweczka chociaż plastikowa całkiem mi się spodobała. Pytanie tylko jak długo się tym pobawię :P Piszcie o swoich przeżyciach z tanimi AEP- ami firmy JLS. Ja wspomnę że zawiodłem się wcześniej na czymś przypominającym Berettę M93R, ale to raczej dlatego bo mnie sprzedawca zrobił w bambuko :wink: Więc co o tym myślicie? Jako spluwka zapasowa, lub do budynków się nada? Po ilu magazynkach mam się spodziewać usterki? :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

A ja mam pytanie, czy ten zasięg 20 metrów jest zmierzony? I jeśli (domyślam się) jest to zasięg całkowity to jak ma się sprawa ze skutecznym? Jak jest z powtarzalnością strzałów? Wiesz pytam, bo jeśli rzeczywiście jest tak jak mówisz, to to chyba jakaś rewolucja biorąc pod uwagę, że najtańszy polecany AEP, który nie ma EBB oraz jest dość awaryjny (CM.030) i sieje na 20 metrów, kosztuje 150 zł, a ten domyślam się, że 3 razy mniej. Jak wygląda sprawa z fpsami? Na ile strzałów wystarczają baterie/bateria?

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To są klony TMów DAO o których była mowa parę postów niżej. Miałem okazję testować TMa i JLS z tym że JLS wysiadł razem z bateriami. Generalnie jak na Chińczyka przystało jeden będzie chodził jak mazenie, drugi Jako Tako a trzeci rozsypie się po wyjęciu z pudełka. Co do zasięgu z około 10m przewracają pustą puszkę po Coli albo innym napoju. Jednym słowem jezeli Ci działa i zapłaciłeś za niego mniej niż 15 zł to możesz spokojnie zabierać go do budynków (bo do lasu to tylko jako obciąznik kabury). A jak się zepsuje to od razu wywalaj do smieci. I pod zadnym pozorem nie przeładowywuj - od razu rozwalisz.

Link do oryginału http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4168

Edited by FLC
Link to post
Share on other sites

Siemka. Dzisiaj wszystko sprawdziłem. Na wstępie uprzedzam że wczoraj siałem na oko i z tymi 20 metrami trochę przesadziłem, ale... Pistolet jest całkiem celny. Powtarzalność strzałów za każdym razem jest taka sama. Hop Up całkiem dobry, lufa też. Myślę tak, ponieważ pistolet pomimo małej prędkości początkowej, ( myśle że od 130 do 150 fps na 0,12g), strzela całkiem celnie, kulka leci stabilnie, skupienie z 5m dobre. Dzisiaj się z nim bawiłem przy ciut rozładowanych bateriach więc z 5m można sprzedać komuś heda bez żadnych problemów. Z 10m trafisz w postać ludzką. Na 15m zasięg narazie się kończy, choć jeszcze nie wiem jak będzie dawał na zupełnie nowych bateriach. Co do mocy to faktycznie nikt postrzału nie poczuje z 10m, ale na pewno zostanie trafiony. Rozstrzyganie więc czy 10m to zasięg skuteczny zależy już od kulek, wiatru i od samych graczy. Celownik w moim egzemplarzu przekłamuje w pionie. Aby trafić jaki kolwiek cel trzeba całą muszkę widzieć ponad szczerbinką mierząc podstawą muszki w cel, jak tak się zgrywa to jest git. Nie wiem jak długo trzyma bateria. Wiem natomiast że strzelanie z tej zabawki przynosi mi poprostu przyjemność :) (całkiem fajowy jest ten Blow Back, choć jak wspominałem wcześniej, nie jest on tak dynamiczny jak w pistoletach z GBB) Dałem za niego 20zł :P

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dałem za nówkę sztukę 20 zł + przesyłka i moim zdaniem za więcej nie warto go kupować. Na kulkach 0.16 z 12m 100% trafień w kartkę A4 ale w zamkniętym pomieszczeniu, na otwartym terenie nawet minimalny podmuch wiatru uniemożliwia szybkie trafienie człowieka z odległości większej niż 6-7m. Brzmi bardzo plastikowo ale ładnie się prezentuje w kaburze :mrgreen:. W przypływie desperacji można go użyć na pou walki ;-) . Mój egzemplarz okazał się do tego dość wytrzymały, zanim popękał przeżył kilka upadków na podłogę za sprawą mojego syna ale nawet po poważnym pęknięciu obudowy z wypadnięciem silnika i ciężarków nadal działa i oprócz sklejonej obudowy nic mu więcej nie dolega. Do tego młody wielokrotnie zdąźył poszarpać blowbackiem zanim doczytałem źe prowadzi to do uszkodzenia wyrobu i też nic się nie stało. Na strzelance zgubiłem go w źwirowisku i mimo zapiaszczenia nadal działa jak działał. Gdyby istniała moźliwość dokupienia do niego magazynków można by go było od biedy używać w cqb, choć z jego niską szybkostrzelnością nie było by łatwo. Ogólnie ładnie wyglądająca zabawka, ale za tą cenę to można sobie pozwolić, jeśli mi się uda za tą cenę dorwać gdzieś inny model to pewnie też kupię jako odmienny akcent w kaburze :lol:

Link to post
Share on other sites

Kupiłem Kumplowi na urodziny (a co niech pocierpi i się powqrza ;-) ) Desert Eagla. Zasadniczo to samo o czym piszecie. W sklepie podczas testu po trafieniu w narożnik ściany i podwójnym rykoszecie kulka przeleciała gdzieś spokojnie prawie 8m. i jeszcze zdążyła trafić po drodze w wystawkę ;-). A było nie w kij dmuchał bo .25g GFC ;-). Do kompletu zostały dodane "kulki hańby", czyli .12g tęczowe Ghosty i jak na razie wynalazek strzela i to nawet ktoś został z niego ustrzelony już podobno w budynku ;-).

Ciekawe ile mu toto podziała ;-).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam.

 

Dostałem Colta JLS od kolegi. Raz strzeliłem z odległości 10m do kartonu grubego i przebił tylko jedną ściankę.

 

Postanowiłem go rozbebeszyć i zrobić tuning.

 

*mocniejsza sprężyna [dłuższa o 1cm i o gęstszym zwoju]

*teflonfix

*poszerzenie otworu cylindro-dyszy. A'la Bore-Up lol.gif

*smaru tyle, że się wylewa;

*wyłączenie blowback [taka płytka jest - wywaliłem ją można teraz się pobawić zamkiem]

 

Teraz po tym tuningu to akumulatorki ledwo mogą naciągnąć sprężynę.

 

Ale mam szatański pomysł. Niedługo będę mieć dostęp do akumulatora 8.4V mini 300mAh NiMH z takiego shitplastik aega M4.

 

Tam jest puszka lasera więc umieszczę ją na lewym boku zamka [chyba nie odpadnie pod ciężarem? lol.gif ]

 

Teraz kulka leci duuużo sszybciej i przebija 2 ścianki kartonu i potem leci jeszcze...

 

 

Myślę, że się nie rozwali i będzie mieć taki zasięg jak Glock 18C Cymy 0.30.

 

 

 

Witam.

 

Dostałem Colta JLS od kolegi. Raz strzeliłem z odległości 10m do kartonu grubego i przebił tylko jedną ściankę.

 

Postanowiłem go rozbebeszyć i zrobić tuning.

 

*mocniejsza sprężyna [dłuższa o 1cm i o gęstszym zwoju]

*teflonfix

*poszerzenie otworu cylindro-dyszy. A'la Bore-Up lol.gif

*smaru tyle, że się wylewa;

*wyłączenie blowback [taka płytka jest - wywaliłem ją można teraz się pobawić zamkiem]

 

Teraz po tym tuningu to akumulatorki ledwo mogą naciągnąć sprężynę.

 

Ale mam szatański pomysł. Niedługo będę mieć dostęp do akumulatora 8.4V mini 300mAh NiMH z takiego shitplastik aega M4.

 

Tam jest puszka lasera więc umieszczę ją na lewym boku zamka [chyba nie odpadnie pod ciężarem? lol.gif ]

 

Teraz kulka leci duuużo sszybciej i przebija 2 ścianki kartonu i potem leci jeszcze...

 

 

Myślę, że się nie rozwali i będzie mieć taki zasięg jak Glock 18C Cymy 0.30.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...