Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 months later...

Witam. Sam sposób działania granatu będzie mocno problematyczny szczególnie gdy spadnie w piach, doprowadzi to moim zdaniem do ulatniania się gazu. w granatach łupinkowych nie ma tego problemu. Ogólnie rzecz fajna tylko cena odstrzaszająca 110 euro przy dzisiejszym kursie to gigantyczna cena. Polcam granaty GR2, w pewnym sklepie w Piasecznie są po 14 zł. jakby nie patrzeć 110E*4/14=34 granaty jednorazowe. To około roku używania i mniejszy jednorazowy wydatek. Albo homemade grochowe, około 1-2 zł sztuka :D

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Witam.

mam pytanie czy ktoś z Was posiada granat tornado (znaczy wiem że pare osób na pewno).

 

i pytanie techniczne co do niego:

nie chce mi działać.

I co zrobić żeby działał? Dokładniej mówiąc nie wybucha mi jak powinien, gaz w ogóle nie wylatuje. Z kulkami jeszcze nie probowałem, narazie tylko z tą folią, by robił tylko hałas.

ładowałem butanem, temperatura niska raczej na dworze, bo dzisiaj.

Robiłem wg instrukcji, jeszcze nie był używany, naoliwiłem go ładnie, a tak ten tłok z początku ciężko chodzi.

Link to post
Share on other sites

1 Propan albo GG

2 Smarowanie co 2 rzuty

3 Odczekać po napełnieniu

4 Jak zimno na dworze to noś w gaciach :P

 

Jak się do tego zastosujesz to powinien działać za każdym razem.

 

U mnie na Bernzomaticu przy 5* dawał radę, nawet noszony w kamizelce.

Link to post
Share on other sites

To weź sobie napełnij go Fa i zobacz czy zadziała :wink:

słaby przykład wymyśliłeś ;/ moze sobie wody wleje, co? też może zadziała.

butan ma właściwości podobne jak propan jeżeli chodzi o ciśnienie.

ale nieważne, kupiłem sobie gaz propan-butan (14% do 86%) i tak samo nie działało. czy to dlatego że za małe stężenie propanu?

mam w domu butlę z propanem (oni polecają właśnie propan) ale nie mam jak załadować bo nie ten gwint ;/

Link to post
Share on other sites
ale nieważne, kupiłem sobie gaz propan-butan (14% do 86%) i tak samo nie działało. czy to dlatego że za małe stężenie propanu?
:wink: Ile mamy Ci tłumaczyć, że ma być propan?! Przeczytaj sobie artykuł na WMASGu.

 

I nie, nie masz racji - butan ma zupełnie inną charakterystykę niż propan!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dobra, mam GreenGas do tego granatu :D

Strzelałem z tego konwertera do takiego non-BB's, hałas only :P

Strzelałem ale: w śniegu cicho strzelił, śnieg wszystko zagłuszył ;/

W pokoju strzelił że mało bębenki nie popękały ale co najmniej po jakiś 10 sekundach ;/ (w pokoju mam ciepło)

Wiem że nigdy nie będzie idealnie 3 sekund ale czy to nie dziwne? Może musi się przestrzelić albo być ciepło albo co?

Link to post
Share on other sites
W pokoju strzelił że mało bębenki nie popękały
Chyba żartujesz... To takie większe pierdnięcie.

 

ale co najmniej po jakiś 10 sekundach ;/ (w pokoju mam ciepło)
a Jak szybko po naładowaniu gazem go odpalałeś. Ładowanie to rozprężanie gazu. Rozprężanie to obniżenie temperatury. Obniżenie temperatury to ciśnienia. Obniżenie ciśnienia wydłużenie czasu.

Tak jak pisałem w recenzji - 1, 5 sek producenta to teoria, ale 10 sek to dużo za dużo.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Temat odkopany, że chooooo ale niema sensu zakładać nowego...Planuje kupić tytułowy granat i wiem że są dwie wersje, uruchamiany czasowo i uderzeniowo, interesuje mnie 2ga wersja. I tu pytanie do posiadaczy czy próbował ktoś robić zasadzkę na przykładzie strzelenia do granatu z odległości np 20m? Czy uderzenie kulki daje radę uruchomić układ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Koledzy forumowicze,

 

Nurtuje mnie od niedawna kwestia granatów fragmentujących w ASG; O ile GR2 są ciekawym urozmaiceniem pola walki o tyle ciężko odpalić więcej niż 1 podczas jednej gry niedzielnej, bo kieszeń płacze i płacze z nią portfel.

 

Czy korzysta ktoś z Was z granatów Tornado? Opłacają się? Wyczyszczą nieduże pomieszczenia? Jak sprawa wygląda w lesie?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...