Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

BI-3681M niepokojące dzwięki...


Recommended Posts

Witam,

 

Kupiłem replikę http://taiwangun.com/?str=product&prId=1082 i obawiam się, że niedługo mogą być z nią problemy. Ogólnie trafił mi się chyba dobry egzemplarz bo body jest dobrze spasowane, farba nie schodzi, magazynek nie wypada i ogólnie karabinek pozbawiony jest większości przypadłości replik z Chin. Jest jedno ale... Bardzo dziwnie i głośno pracuje sprężyna. Szczególnie na semi lub po ostatniej kulce z auto słychać taki metalowy pogłos - można go porównać do np. uderzenia w naciągniętą sprężynę. Chciałbym wiedzieć czy to tylko dlatego ze wstawiono tam za mocną sprężynę M120 czy powinienem wymienić/sprawdzić/dokręcić coś innego?

Link to post
Share on other sites

Moc jest OK ( bolało wystarczająco ;-) ) ale ten hałas mnie męczy. Dla porównania kolega pokazywał jak strzela jego BI-5181M tylko, że z customs.pl i było o niebo ciszej i dużo wyższa kultura pracy, a części, które były wymieniane przez PJ podobno są porównywalne do tych z Customs. Dziś rozkręcę go i zobaczę co w "trawie" piszczy. Dam znać co znalazłem.

Edited by 0utsider
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o taki pogłos sprężyny jakby..hmm struna w gitarze (no źle nastrojonej) to jest to normalne. Np. Miałem tak w AUG'u TM przy springu M90.

Chyba faktycznie tak powinno być chociaż wcale mi się to niepodobna. Rozkręciłem go ile było można i nic zepsutego/pękniętego/niedokręconego nie znalazłem. Okazało że dziwny dźwięk słychać jedynie przy złożonej replice (z takim małym echem) a sam mechanizm (przy rozłożonym sprzęcie) działa względnie cicho. Cóż, jak minie gwarancja to wezmę się za niego porządnie, a póki co będę walił jak z armaty ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Problem rozwiązany :-P

 

Metaliczny pogłos po strzale faktycznie był od sprężyny ale nie z GB. W M4 aby dostać się do HU trzeba pociągnąć do tyłu za taką rączkę (nie wiem jak ona się fachowo nazywa i czy się w ogólne jakoś nazywa), która jest na sprężynce i właśnie ta sprężynka przy strzelaniu wydawała takie dziwne dźwięki. Wystarczy posmarować ją jakimś gęstym smarem i milczy jak grób.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...