Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G3/Problem z Rofem...


Recommended Posts

Otóż od 3 miesięcy jestem posiadaczem G3 od JG. Podobno G3 ma wypluwać ok. 16 s/s a mój ma napewno trochę mniej. ( tak wyczytałem w temacie o G3). No nic pomyślałem, że to nie prawda ale kiedy mój kumpel zakupił także G3 i dzisiaj z niego strzelałem to jego ROF w porównianiu to niebo a ziemia. Nie wiecie co może z nim być? Proszę o jaką kolwiek Pomoc. A i bym zapomniał, to raczej nie wina batki bo jak wsadziłem jego batke to nie było różnicy.

 

Pozdrawiam

Edited by Kuki71
Link to post
Share on other sites

Czyli pierwsze co zrobić to wziąśc inny akumulator i sprawdzić czy będzie jakaś poprawa, a dopiero po tym bawić się w czyszczenie styków? Ale co do tego co napisał luglo to jak coś to tylko przeczyszcze te szczotki na silniku, bo kostka stykowa chyba w GB jest?

Edited by Kuki71
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Na przyszłość dla innych- wymieni się kable bez otwierania GB. Wystarczy rozłożyć gietke na czynniki pierwsze usunąć nadlewki na lufie zewnętrznej (łatwiej będzie się składać) sprawdzić czy nowe kable wejdą na miejsce starych - zwłaszcza kanaliki przy silniku - jak nie to rozpiłować i przeszlifować by ostrych krawędzi nie było. Następnie zarabiasz końcówki (ja je dodatkowo lutowałem). Z Gb odkręcasz jedną malutką śrubkę trzymająca plastik od strony selektora i możesz wylutować i wlutować nowe kable. Pocynuj je przed lutowaniem to będzie pięknie wszystko szło. Złóż całość - i sprawdź omomierzem czy nie ma przejścia jak nie wciskasz spustu.

Edited by sudom
Link to post
Share on other sites

g3 ma gb v2 z tego co mi wiadomo to aby wymienic kable wszystkie trzeba otworzyć GB aby od kostki stykowej odlutowac stare "pręty" i założyć nowe. nie musimy tak robić w gb v3 ponieważ kostka jest w innym miejscu i od razu z niej wychodza kable na zew. polecam wymiane wszystkich kabli i wtyczek od razu z tamiyi nic nie wartych na deans/t-connector ( tylko nie daj sie zrobić w bambuko płacąc sklepom asg ze " specjalne do asg za 7zł komplet" bo to śmiech jest jak komplet kosztuje w modelarskim 3 zł i są one juz od kilku lat na rynku...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ekhmm, pewnie wyczytałeś to z tego filmu od Gunfrajer Chanel?:

 

 

"Replika została przetestowana na najnowszej baterii Element Li-po 11.1V!" - to mówi samo za siebie.

 

Pozdro.

 

PS: MOSFET + kondenstaroy + super kable dodadzą dużo ROFa.

 

ROZBIÓRKA GB: http://www.mechbox.com/m4m16/rewiring-version-2-mechbox.html

http://www.mechbox.com/mechbox/version-2-ftk-install.html

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Już jakiś czas temu uporałem się z tym, ale pisze dopiero teraz żeby nie było ;)

Przyczyną tragicznego ROF'a były brudne, lekko przepalone styki. Po wyczyszczeniu strzela tak jak powinnien. Dziękuje wszystkim za pomoc.

 

 

EDIT: Grzechotnik nie sugerowałem się tym filmikiem tylko G3 kumpla, który miał lepszego ROF'a na takiej samej jak mojej, stockowej batce 8,4 V.

Edited by Kuki71
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...