Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1000624os5.th.jpg

 

 

1000625bj3.th.jpg

 

 

1000629vo1.th.jpg

 

 

1000630oe4.th.jpg

 

 

1000631xp1.th.jpg

 

 

1000632xu0.th.jpg

 

 

1000633mi8.th.jpg

 

 

1000635jm5.th.jpg

 

 

1000636ik4.th.jpg

 

 

 

Może nie jakieś wykwintne kamo, ale naszła mnie ochota na prostote.

W rzeczywistości, ten odcień jest ciemniejszy niż na fotkach z flashem i nie jest taki jasny na jaki się wydaje.

 

Farbka Montana Gold G 8040

Link to post
Share on other sites

1000624os5.th.jpg

 

 

1000625bj3.th.jpg

 

 

1000629vo1.th.jpg

 

 

1000630oe4.th.jpg

 

 

1000631xp1.th.jpg

 

 

1000632xu0.th.jpg

 

 

1000633mi8.th.jpg

 

 

1000635jm5.th.jpg

 

 

1000636ik4.th.jpg

 

 

 

Może nie jakieś wykwintne kamo, ale naszła mnie ochota na prostote.

W rzeczywistości, ten odcień jest ciemniejszy niż na fotkach z flashem i nie jest taki jasny na jaki się wydaje.

 

Farbka Montana Gold G 8040

Link to post
Share on other sites

To G36 robi na mnie wrażenie, ale z punktu widzenia raczej designu, niż kamuflarzu...

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że jakiś żołnierz spędza kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin na malowaniu broni... To się chyba robi w parę minut, plus chwila na wyschnięcie? I do roboty...

 

Mi zajeło to ok 30 minut, z czego 20, to było oczekiwanie, aż pierwsza warstwa przeschnie lekko. Teraz trzeba tylko poczekać kilka tygodni, aż emka powyciera się w odpowiednich miejscach. Jak się nie powyciera to jej pomogę.

 

Farby: Tzw. Sniper Paint, puszki po 150ml... zużyłem około połowy koloru desert i może 1/5 koloru mud brown. Farby są matowe, fajnie kryją, aczkolwiek nie schną superszybko jak się tego spodziewałem.

 

mergedrr0.th.jpg stage21qj3.th.jpg

 

Na tej stronie ze wzorami, te kamuflarze wyglądają nieźle, ładnie, czyściutko i bajerancko, aczkolwiek rodem z CS'a lub Call of Duty 4...

Takie piękno jakoś kłóci mi się z samą ideą śmiercionośnej broni... a możę to egzemplarze do muzeum sztuki nowoczesnej? :D

 

 

Wywaliłem 6 stron pisaniny o tym jak fajnie coś wygląda albo czy lepiej odtłuścić masłem czy papierem ściernym. Są od tego inne tematy.

Tu proszę wrzucać tylko zdjęcia z opisami autorów i powstrzymywać się od komentarzy i dyskusji.

thor_

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Na tej stronie ze wzorami, te kamuflarze wyglądają nieźle, ładnie, czyściutko i bajerancko, aczkolwiek rodem z CS'a lub Call of Duty 4...

Takie piękno jakoś kłóci mi się z samą ideą śmiercionośnej broni... a możę to egzemplarze do muzeum sztuki nowoczesnej? :D

 

To chyba oczywiste że lans się przede wszystkim liczy. ;)

Jeśli chodzi o względy praktyczne to każde obłożone repliki szmatami jest lepszym kamuflażem niż malowanie w realiach airsoftowych bo a) nic nam się nie grzeje ani nie zapali b) nie ma potrzeby utrzymywania, że tak powiem, drożności układu zamka czy wyrzutnika łusek.

 

BTW. KamuflaŻ. Włosy się jeżą.

Edited by Lajon
Link to post
Share on other sites

BTW. KamuflaŻ. Włosy się jeżą.

Ups. Tak to jest, jak przez kilka lat wszystko co piszesz jest pisane głównie w językach programowania :D Postaram się pilnować ortografii. Przepraszam za tego jeża na głowie, Lwie ;)

 

 

Sieta respekt ! pięknie ci wyszło to camo, niby takie proste, ale ma coś w sobie.

 

Dzięki. Jak emka złapie klimat i poobciera się trochę, to wrzucę kolejne fotki.

Link to post
Share on other sites
Na tej stronie ze wzorami, te kamuflarze wyglądają nieźle, ładnie, czyściutko i bajerancko, aczkolwiek rodem z CS'a lub Call of Duty 4...

Takie piękno jakoś kłóci mi się z samą ideą śmiercionośnej broni... a możę to egzemplarze do muzeum sztuki nowoczesnej? :D

 

Jaka śmiercionośna broń, toż to pizdolet na kulki!

 

FLAME.jpg

 

A do tego jestem pewien, że świetnie kamufluje w fabryce kuchenek gazowych i .... PIEKLE :twisted:

Edited by pin-king-pin
Link to post
Share on other sites

Witajcie,

Ja chciałbym pomalować w Digital Woodland

 

Czy te farby Montany były by dobre (odcienie) :

- Carmel [G1230] - Jako podkład

- Shock Black [s9000] - Czarne Piksele

- Khaki / Pepperoni Hot [G1150 / G1140] - Zielone Piksele

- Elm [G8000] - Troszkę Jasnego

 

Proszę o odpowiedz czy ktoś miał do czynienie z wyżej wymienionymi kolorami i czy dobrze spełnią swoją role ?

Link to post
Share on other sites

Co do jasności tej Army green, to kwestia światła, lampy błyskowej itp na zdjęciu. Zdjęcie pin-king-pina bardzo ładnie pokazuje jej prawdziwy odcień.

 

Pepperoni Hot do marpata wybić sobie z głowy.

 

 

Co do liściu klonu, to za googlowałem, znalazłem fajny listek, przerysowałem obrys liścia a szlaczki w środku zrobiłem ekspresyjnie :P

Link to post
Share on other sites

Ja planuje zrobić DPM na mojej replice.

Co do wzoru to planuje zrobić szablony z kalki przyłożonej do kurtki/bluzy.

 

Problem mam natomiast z doborem odcieni farb montany.

Myślałem o odcieniach:

Army Green/Fern Green,

Sand,

Shock black,

Polish brown.

 

I właśnie się zastanawiam czy będą pasować bo kolory się różnią między paleta kolorów a zdjęciami z tematu.

Np Pepperoni Hot jest w palecie bardziej zółte.

Link to post
Share on other sites

Jest na to stary, sprawdzony sposób. Weź coś w DPMie i śmigaj do sklepu. Tam przykładaj to coś do puszek z farbą, dobierając odpowiednie kolory. Oczywiście należy pamiętać, że kolory poglądowe na kapslach też nie są w 100% odwzorowane, ale na pewno są lepsze niż te wyświetlane na źle skalibrowanych monitorach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...