Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś pomalowałem z ciekawości m15a4 CA.

Tak to wyglądało mniej więcej

 

cacamort1.th.jpg

 

Farbki: modelarskie 2,5zł za słoiczek - PACTRA

Technika: gąbka maczana w farbie, schnięcie, wycieranie papierem, kolejny kolor. Na końcu postarzanie papierami ściernymi, czasami mocno.

Edited by sieta
Link to post
Share on other sites

Problem w tym że napisy na body ca nie są grawerowane.

A jak wy byście to nałożyli tak aby to ładnie wyglondało .

 

Jakbym miał zamalować napis na body maską, to już wolę 5cm^2 braków w malowaniu.

Zainwestowałbym w szablon z folii samoprzylepnej. Pomalowałbym replikę i odtworzył napisy.

Przykładowy szablon na tłumiku od m4 DE (napis naniesiony po malowaniu):

dsc00225mn2.th.jpg

Użyto farb montana, matowych do grafiti, w sprayu.

Link to post
Share on other sites

Coś mi się zdaje że więcej osób by z tego skorzystało.(ja też :F) Kampfhund może byś zrobił szablon oryginalnych oznaczeń i wrzucił na forum? Oczywiście jakby Ci się chciało i miałbyś czas. :D

 

PS. Arafat możesz wrzucić fote? :D

 

Spokojnie panowie, za przeniesienie wzoru do corel'a trzeba zapłacić. Koszt 10-20 zł zależy od trudności wzoru. (np. same napisy 10, rysuneczki 10+)Szczegółowa wycena po obejrzeniu wzoru. Cięcie ploterem i folię załatwię gratis. Pozostanie jeszcze wysyłka. No chyba, że ktoś chętny z Łodzi.

 

Posiadam oznaczenia do G36C (te HK G36C itd) ponieważ robiłem wklejkę na pseudo replikę DE oraz US.GOVT na tłumik i te mogę udostępnić, inne trzeba robić na zamówienie.

 

Zainteresowanych proszę o kontakt na PM, podam mail i co potrzebuję.

 

A wracając do tematu: malowanie, które zrobiłem na M83, montany i dwa szablony do czarnego.

dsc00217he2.th.jpg

 

Digital na M85 szablony z folii ploterowej i montanki + malutki szablon EGA.

Na zbliżeniu, ledwo, ale widać nowe oznaczenia HK i są wklęsłe :twisted:

g361qk9.th.jpg

g36eh7.th.jpg

 

Maziaje na wiatrówce bajkal zrobione humbrolami i pędzlem, zero spray'u czy areografu

bajkaug3.th.jpg

bajkacloseupzq7.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Eksperymentalne i fantazyjne malowanie zdezelowanego m4a1 BOYi:

 

imgp5765kc0.th.jpgthpix.gif

 

imgp5763lo9.th.jpgthpix.gif

 

Farby to Motip, brąz, "mchowy" (tak oni to nazwali) oraz bodajże "kość słoniowa" - miał być zbliżony do tan, okazał się sporo jaśniejszy :( Farby co prawda połysk, ale na to poszedł bezbarwny mat - rzeczywiście zmatowił.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Zapewne nie jedna osoba chce sobie pomalować giwere lub coś innego i szuka odpowiedniego koloru. Problem z tym zeby ten kolor odpowiedni dobrac, szczegolnie jesli zamawia sie farby przez internet.

 

Moje pytanie kieruje sie do tego, ze który kolor z palety Montana Gold najlepiej odpowiada odcieniowi aby pasowalo do Multicam ? Sam nie wiem który kolor będzie odpowiedniejszy. Mysle zeby to bylo cos w okolicach TAN itp

 

Tutaj paleta kolorów:

http://gold.400ml.pl/gimages/kolory1.jpg

 

Osobiście celuje w Mustard G1060 albo Curry G1050

W porownaniu do kilku innych Montana Gold ktore posiadam, kolorki na zywo sa nieco jasniejsze i zywsze niz na palecie

 

 

Mysle ze topic moglby sie przydac rowniez dla innych z podobnymi pytaniami i wspolnymi doswiadczeniami ktore kolory lepiej pasuja itp.

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

Posiadam kilka kolorów, sa to:

Polish Brown

Shock Black

Pepperoni Mild

Pepperoni Hot

Olive green

 

 

Odpowiadając na wcześniejszą wątpliwość - kolory SHOCk z farb Montana Gold są również matowe. Mój shock black bardzo ładnie zamalował brzydkie metalowe części w MP5 M-type Galaxy.

 

Ktoś prosił o fotki.

Prosze bardzo:

 

s7305204pw7.th.jpg

Polish Brown

Shock Black

Pepperoni Hot

Olive green

 

 

s7305196zr3.th.jpg

Polish Brown

Shock Black

Pepperoni Hot

Olive green

 

 

1000599px0.th.jpg

Polish Brown

Shock Black

Pepperoni Mild

Pepperoni Hot

 

 

Jak można zauważyć, Pepperoni Hot różnie się przyjmuje, zależnie od koloru powierzchni na której jest malowany. W 2 pierwszych przypadkach wyszedł dosyć jasno, zaś w 3 o wiele ciemniej, zas Pepperoni mild dosyć jasno

Użyte kolory to wcześniej przeze mnie wymienione.

Podpowie mi ktoś na moje pytanie w 1 poście :> ?

Edited by Ari
Link to post
Share on other sites

Matowa Montana, żeby była matowa, to trzeba psikać z daleka taką mgiełką, krótkimi pociągnięciami (jak się to dobrze zrobi to po kilku warstwach można nawet taką fajną chropowata fakturę kolby np uzyskać).

 

Natomiast co do kolorów, trzeba wybierać na oko, albo kupić samemu w sklepie (sklepy dla graficiarzy mają wszystko co trzeba), ale problem z tymi kolorami jest taki, że w praktyce farba jest zawsze nieco jaśniejsza niż to co jest na puszcze czy w palecie barw, lepiej więc brać zawsze o jeden odcień ciemniejszą, bo taki piaskowy jest np niemal biały.

 

No i jeszcze jedno, jak coś spieprzycie montaną, to kaplica, bo tej farby nie da się zmyć (w każdym razie terpentyna, benzyna ekstrakcyjna i inne rozpuszczalniki do zwykłych farb nie dają rady), trzeba skrobać żyletką, albo czymś.

Link to post
Share on other sites

No i jeszcze jedno, jak coś spieprzycie montaną, to kaplica, bo tej farby nie da się zmyć (w każdym razie terpentyna, benzyna ekstrakcyjna i inne rozpuszczalniki do zwykłych farb nie dają rady), trzeba skrobać żyletką, albo czymś.

Dzięki za informacje. Zastanawiałem się właśnie czy farby które mają "siadać" i trzymać się dobrze na wszystkim będą dały się zmyć. Ta wypowiedź przekonała mnie że chyba jednak warto w NFM zainwestować. Co prawda jest to też zaleta bo teoretycznie farba powinna trzymać na "wieki wieków" i nie złazić, aczkolwiek jak przy malowaniu coś pójdzie nie tak to kaplica.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

No i jeszcze jedno, jak coś spieprzycie montaną, to kaplica, bo tej farby nie da się zmyć (w każdym razie terpentyna, benzyna ekstrakcyjna i inne rozpuszczalniki do zwykłych farb nie dają rady), trzeba skrobać żyletką, albo czymś.

 

 

Człowieku co Ty pierdzielisz ? :strach:

Ja bez problemu farby Montana Gold usuwam z giwery i akcesorii za pomoca ... rozpuszczalnika do paznokci bo nic innego pod ręką nie miałem i schodzi idealnie !

Moj pomalowany eotech wyglada jak nowy po wyczyszczeniu.

 

 

 

PS. Kupilem ten kolor Mustard, niestety kupa i do MC nie pasuje

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...