Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o broni BW


Recommended Posts

O boże ale mam ogromny problem. Moja gi3tka się zużyła i bardzo mi się podoba SR 25 dla tego że jest długa jak g3. Nie będzie to chyba aż tak przeszkadzało w odwzorowaniu BW? Mam czapkę, Szelki i kilka toreb, spodnie, Bluza. Ponadto mam poszewke na poduszki w Bw :D

 

Post ociera się o granice onetowej prowokacji. ;-)

Niestety ale jest taka zasada rekonstrukcji jest taka że aby coś rekonstruować trzeba być wiernym we wszystkich szczegółach, inaczej jest to tylko bardziej lub mniej wierna stylizacja.

 

Dlatego lekko naciągane już jest stwierdzenie że rekonstruujemy BW posiadając nawet broń niemiecką, ale nietypową dla BW, powiedzmy: G36C, lub G3SG1, owszem można twierdzić że odtwarza się KSK (bo ciężko znaleźć broń która nie przeszła przez ich ręce), o broni nieniemieckiej, nieużywanej w BW nie wspominając

(wtedy jesteśmy graczem ASG we flektarnie i z fajną repliką... ale nie odtwarzamy BW)... to takie moje przemyślenia

Edited by obcy
Link to post
Share on other sites

(...) owszem można twierdzić że odtwarza się KSK (bo ciężko znaleźć broń która nie przeszła przez ich ręce), o broni nieniemieckiej, nieużywanej w BW nie wspominając

(wtedy jesteśmy graczem ASG we flektarnie i z fajną repliką... ale nie odtwarzamy BW)... to takie moje przemyślenia

 

To, że widać ich czasem z jakąś bronią inną niż używane przez nich nie oznacza, że koleś we flecktarnie z SR25, M4A1, etc. od razu wzoruje się na KSK.

 

Fotki niemieckich żołnierzy z innymi modelami broni to nie jest reguła i nie należy się tymi zdjęciami sugerować.

 

KSK nie może używać co im się rzewnie podoba. To błędne rozumowanie wielu osób.

Więc proszę zrozumcie to raz na zawsze. KSK też obowiązuje jakiś regulamin.

Link to post
Share on other sites

KSK nie może używać co im się rzewnie podoba. To błędne rozumowanie wielu osób.

Więc proszę zrozumcie to raz na zawsze. KSK też obowiązuje jakiś regulamin.

 

Dla ścisłości to zgadzam się z tym (dlatego napisałem że taka argumentacja jest dość naciągana)

 

Najlepiej by było gdyby grupa chcąca rekonstruować BW, zaczęła najpierw od wyboru formacji, a potem dopiero zobaczyła jak wygląda danej formacji uzbrojenie, swoją drogą to nie wiem czy gdziej już podawano ale skład przykładowej drużynki mógłby być przy tym przydatny.

 

Tutaj pytanie do ekspertów: czy skład (czyli jaki żołnież w co jest uzbrojony) drużyny piechoty jest dla wszystkich rodzajów wojsk taki sam, a np dodatkowa siła ogniowa w postaci PPanc czy KM dochodzi na wyższym szczeblu (czy też np piechota górska ma już na szczeblu drużyni inne uzbrojenie niż piechota zmot)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Jest gdzieś temat poświęcony w całości broniom z rodziny G36? Bo wydawało mi się że tak widziałem a nie mogę z nic w świecie znaleźć (czy przez wyszukiwarkę czy przez google).

Dobra ale w czym mam problem? Sporo czytałem na forum i postanowiłem wzorować się na armii BW (nie rekonstruować), jednak kupiłem ostatnio replikę G36KE od JG, lecz z tego co wiem jednostki liniowe (nie np. KSK) stosują wyłącznie G36 w wersji "zwykłej". Jednak może się mylę, więc pytanie do osób bardziej zorientowanych w temacie. Czy są jakieś jednostki armii BW wyposażone w G36 w wersji K? Jeśli tak to jakie?

 

 

 

Edit. Właśnie znalazłem poszukiwany temat...

Edited by Draico
Link to post
Share on other sites

Więc zaczynając wprost G36KE bundeswehra nie używa. Jest to wersja eksportowa G36 dla np Hiszpanów.

 

Co do reszty G36 to zależy którą wersję masz na mysli. G36K jako samo K to prawdopodobnie G36K z kwadratowy front gripem ( http://alpinetek.netfirms.com/guns/SL8/comparison.jpg pierwsza gieta na górze ma ten front. Różni się on tym ze nie idzie przykręcić szyn bo nie ma otworów) i kolimatorem jak w wersji A1, mianowicie HKV. Wersję tą widywałem na fotkach w starym KSK. Teraz może dalej jest uzywana ale bardziej jako broń szkoleniowa. Ew kwadratowe fronty z tych G36 widać w G36KA1- te giety dla KSK i KSKp. Tutaj z orisowanym gripem- http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=88473&d=1210060952

 

Kolejną wersją G36 to G36KA2. Wygląda on tak: http://hx3.de/attachments/mod-addon-ecke-34/neue-bw-soldaten-136d1108905982-g36_01.jpg . Czyli szyna Ris na lunecie i na niej EoTech najlepiej 552. G36 to jest używane przez Daleki zwiad(fernspaherów) i sporadycznie spadochroniarzy.

 

Po za tym trzeba zaznaczyć ze w G36K, jak i KA2 powinna być długa kolba. Natomiast w g36KA1 najlepiej od C.

Z tego co mi się wydaje w swojej G36 od JG masz kolbę od C więc jeśli nie myślisz o robieniu SFów to najlepiej by ją wymienić na długą.

 

 

Pozdrawiam.

Tuptek. :)

Link to post
Share on other sites

http://gunfire.pl/product-pol-1152191812-JG0838.html

Mam taką wersję. Czytałem że te wersje mają kolbę od wersji C (o ile jest ona krótsza od oryginalnej).

To nie ma prostej możliwości przystosowania sobie jej do wersji używanej przez jakieś jednostki BW?

Zrobię tak, na razie będę latał w mundurze i oporządzeniu BW i powoli kompletował dodatkowy ekwipunek a potem w przyszłości kupię sobie wersję G36 (i do niej akurat będę miał akcesoria jak zdobędę np.low-capy, ładownice do G36 itp.), albo tę wersję sobie jakoś zmodyfikuje (kolimator, chwyt przedni itp), bo jakby nie patrzeć to nie jestem członkiem jakiejś grupy rekonstrukcyjnej i w drużynie mamy dowolność w wyborze oporządzenia i replik.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zeiss bez osłony pojawia się nie rzadko.. Co do kolby to może wprowadzają krótsze bo są wygodniejsze. Są fotki spadaków z astanu gdzie mają na KA2 kolby od C. Tak czy inaczej ogólnie zawsze na G36A2 widać było kolby długie przez większość czasu. Co tam teraz w BW wchodzi to już szeroki temat cięzki do ogarnięcia.

 

Bawiąc się w reko 2012roku można by latać z kolba od C czy 2011 ale nie radził bym tego brać pod uwagę przy rekonstrukcji pieron wie jak odległego wstecz okresu.

 

BTW: była fotka gdzie koleś miał G36A2 z szyną od wersji C :happy:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sprawa znana i nadmiernie rozdmuchana przez media. Afera zaczęła się od artykułu który ukazał się w magazynie Der Bild - argumenty przytaczane w artykule z powyższego linku są praktycznie tymi samymi co w artykule z Der Bild. Heckler und Koch ustosunkował się do zarzutów w bardzo obszernym oświadczeniu:

 

http://www.heckler-koch.com/de/unternehmen/news/detail/article/stellungnahme-aktuelle-medienberichte-zum-gewehr-g36.html

 

polecam się wczytać by zrozumieć, że "problem" to napompowana medialnie rewelacja.

 

Ponadto według mnie taka wada byłaby zauważona znacznie wcześniej - G36 jest już w użyciu blisko 20 lat (nie tylko przez poborowych mało strzelających w Niemczech - jak to napisano w artykule, lecz również przez bardzo dużo strzelające jednostki specjalne w wielu krajach na całym świecie) a misja w A-stanie trwa od około 10 lat... Gdyby problem był tak drastyczny jak go przedstawiono to nikt nie chciałby ryzykować swoim życiem używając wadliwej broni i taka informacja wypłynęłaby już dawno. Tego że tak nie było nie można tłumaczyć tym, że problem próbowano "zakamuflować przed opinią publiczną i odwrócić uwagę od kłopotów". W ponad 30 krajach jednocześnie? Przez przynajmniej kilkanaście lat?

 

A to że idą zmiany jest dość normalne. W zachodnich krajach normą jest wymiana broni co kilkanaście a nawet kilka lat (wystarczy spojrzeć jak często uzbrojenie modernizują amerykanie). G36 też się starzeje i przez czas kiedy było używane poczyniono spore postępy - nie ma więc co się dziwić że poszukiwana jest nowocześniejsza konstrukcja.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...