Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

niestety nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie ani odpowiedniego montazu pod lunete stad moj post

 

chodzi o to czy po zamontowaniu lunety na m4a1 ten wystajacy do gory cycek na lufie na ktorym jest muszka nie bedzie przeszkadzal w celowaniu przez lunete czy bedzie cos przez nia widac oprocz "tego czegos"

 

widzialem na roznych zdjeciach specjalny pochyly montaz (nie wiem jak to dokladnie sie nazywa) ale w rzadnym katalogu nic takiegto nie spotkalem

 

czy ktos moglby rozwiac moje watpliwosci

Link to post
Share on other sites

co do montazu to nie wiem to zdjecie jakies takie nie oddajace caloksztaltu bo bardziej chodzi o podwyzszenie lunety niz o jej przesuniecie ale mozliwe ze to jest to dzieki (pewnie bede musial udac sie do okulisty bo zagladalem tam tylez razy :) )

 

ale mi chodzilo raczej o to czy mozna sie bedzie obejsc bez tego typu montazu

Link to post
Share on other sites

ta fotka którą podałem wyżej to jest to o co Ci chodzi, ten montarz pzresuwa lunete do przodu ale i podnosi ją;

 

z tego co sie oriętuje to jak sie załozy na tym montarzu optyke czy kolimator, to krzyż (punkt) wychodzi kapke wyzej nad przyżady mechaniczne za jakis czas bede wstanie powiedzieć na 100% ale to zalezy od tego kiedy w sklepie bedzie pewien celownik.

 

m4a1 posiada zdejmowana raczke transportowa pod ktora znajduje sie szyna montazowa  

 

PS

nie pisz farmazonow!!!

 

na m4 mozesz zamontować lunete na 2 sposoby:

1. poprzez zamontoweanie jej na chwycie transportowym, w tym przypadku potrzebna jest pewna część którą sie przykręca do chwytu transportowego <ja tak mam kolimator zamontowany>

2. na szynie ris znajdującej sie pod chwytm transportowy

 

 

PS

zanim palniesz jakis FARMAZON przemyśl sprawe.

Link to post
Share on other sites

tak to jest ten montaz o ktorym myslalem na stronie ca sa lepsze zdjecia

 

a co do montazu na raczke transportowa nie bedzie trzeba przypadkiem w niej wiercic???

 

i chyba w raczce m-16 tez nie ma odpowiedniej dziury na przykrecenie tego montarzu

 

ten drugi montaz wydaje sie chyba najlepszym i najtanszym rozwiazaniem bo mam poterzna lunete i moga byc problemy z pochylym montarzem

 

PS

sorry za farmazon moje niedopatrzenie

Link to post
Share on other sites
ten drugi montaz wydaje sie chyba najlepszym i najtanszym rozwiazaniem bo mam poterzna lunete i moga byc problemy z pochylym montarzem  

...

 

co do opłacalnosci to zalezy czy masz pierścienie czy nie, bo zakup pierścieni i przystawki = montarz ten z CA.

 

generalnie ładniej wyglada na tym "skośnym" ale bardziej funcjonalnie jest na rączce transportowej <to moja subiektywna opinia>

Link to post
Share on other sites

generalnie ładniej wyglada na tym "skośnym" ale bardziej funcjonalnie jest na rączce transportowej <to moja subiektywna opinia>

 

Moglbys przyblizycz czemu tak uwazasz? Pytam z ciekawosci, zdaje sie, ze na montazu przymontowanym do raczki lunera czy inszy kolimator jest znacznie wyzej wiec efekt paralaksy* jest bardziej odczuwalny?

 

*- uzylem slowa znanego mi z terminologii fotograficznej, nie wiem czy dobrze zrobilem. Rozchodzi sie o rozbierznosc linii celowania z linia strzalu...

Link to post
Share on other sites

generalnie ładniej wyglada na tym "skośnym" ale bardziej funcjonalnie jest na rączce transportowej <to moja subiektywna opinia>

 

Moglbys przyblizycz czemu tak uwazasz? Pytam z ciekawosci, zdaje sie, ze na montazu przymontowanym do raczki lunera czy inszy kolimator jest znacznie wyzej wiec efekt paralaksy* jest bardziej odczuwalny?

 

*- uzylem slowa znanego mi z terminologii fotograficznej, nie wiem czy dobrze zrobilem. Rozchodzi sie o rozbierznosc linii celowania z linia strzalu...

 

jest coś takiego, ze to celownik reguluje sie do karabinu

 

-jaką bedziesz miał rozbierznośc na dystansie do 60m?

-"to moja subiektywna opinia" oznacza moja prywatną którą TY poznałeś na GG

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
A ja Ci Zapytajnik tak powiem ;). Na allegro są po 30 zł montaże wysokie duże do odpowiednich celowników.
A to ja sie zapytam tutaj, bo nowego tematu zakladac nie chce - jak to jest z tymi lunetkami? bo laik w tym temacie jestem i nie rozumiem - czy do takiego M16A2 z szyna montazowa na raczce transportowej mozna dolaczyc kazdy typ lunetki? Np taka Tasco 4x20 ? jak to sie mocuje? trzeba w jakies pierscienie sie zaopatrzyc czy jak?
Link to post
Share on other sites

Hmmm, mam takie pierścienie montażowe wysokie do sztucera (na szeroką szynę) niestety jeszcze nie mam guna więc nie jestem pewien czy kupowac szynę na rączkę czy dać spokój i zamontować te pierścienie. Ale patrząc na nie jakoś mi się nie chce wierzyć, że muszka nie będzie zasłaniać. Może ktoś znajdzie logiczne wytłumaczenie tego zjawiska optycznego, że muszka znajduje się w centrum linii optyki ale jej nie widać.

Ostatecznie możnaby zastosować jakieś podkładki pod lunetą żeby ją ciut podwyższyć ale to taka amatorszczyzna :P

Znowu szkoda wydawać 49 złotych na raila i potem z niego nie korzystać.

PA.

Link to post
Share on other sites
jeśli chcesz montować na szyne pod chwytem transportowym to zalecałnbym użycie specjalnego montarzu.
a jesli chcialbym na szyne NAD chwytem montazowym? Czy takie g.. za 30 zeta sprzedawane na allegro (tasco 4x20 z mocowaniami) wchodzi bez problemu na taka szyne montazowa nad uchwyt transportowy czy to 2 rozne mocowania? niech ktos mi to wytlumaczy bo zglupialem :
Link to post
Share on other sites

montaże a przynajmniej te które nazywają sie pierscieniemi montującymi mozna podzielic pod względam:

wysokości

szerokosci szyny.

 

wysokosci są dwie jak wioadomo niskie i wysokie.

szerokosci są również dwie: wąskie(11mm) i szerokie (20mm)

 

mozemy sobie zatem dobrac 4 montarze do naszych potrzeb

..wysoki szeroki np na szyne ris znajdującą sie pod uchwytm transportowym w emce

..wysoki wąski nie zbyt to wygodne

..niski szeroki niezbyt towygodne

..niski wąski montowany na szyne montażową na uchwyt tranportowy (ale poco przepłacac)

 

pierscienie takie maja oczywiscie szereg innych rozwiązań - patrz strona R-A-I dział wyposażenie M4 RIS. Kupujemy je wtedy gdy nie mamy orginalnei pierscieni w swojej optyce lub gdy chcemy wymienic orginaly montaz w naszej optyce.

 

pierscienie są montowane jak uchwyt transportowy w emkach. wiec maja mozliwosc regulacji szerokosci wiec nie panikowac jak bedzie napisane ze jest 22mm albo 19mm to chyba równiez jest jasne. no chyba ze ktoś pyta o montaż do emki a nie posiada emki to inna sprawa. (jak mozna nie widziec dziurki w uchwycie :wink:

 

jedyny problem to szerokość tubusu. taki pierscien działa tylko z calowym tubusem - standardowy chyba dla lunety (ale na tym sie nie znam). 30 mm kolimator mozna tam jeszcze wepchnąc ale trzeba wymienić sruby na dłuzsze - rowież widac na fotkach m4 na stronie RAI.mga.com.pl jesli mamy węższy tubus to trzeba na niego podziać paseczkiem z gumy lub taśmą izolacyjną dobrą na wszystko.

 

plamka z kolimatora lub krzyż celowniczy z lunety powinien wypadać na wysokosci muszki lub lekko powyzej - ponizej ale wtedy bedą potrzebne wieksze regulacje/kalibracje. montowanei wysokimi pierscieniami na szynie z mg lub military do uchwytujest za wysokie i nie wygodne, tosamo jesli zamontujemy niskie pierscienie do RIS.a pod raczką - wtedy jest na za nisko.

 

polecam wysoki - szeroki pierscien za 35,- allegro.pl (peweni na miejscowych bazarach wypdada to tanieji jeszcze za przesłąnkę nie płacimy) lub dla "filantropów" ten skośny z MG.pl. przy tych ustawieniach muszka nam nie "zasłania" celu.

 

jeszcze jakieś pytania ?? piszcie.

 

pozdrawiam

wilku

 

ps1. sorki za literówki i ort. spieszę się

ps2. tubus - średnica kolimatora lub lunety ( nie koncówek), nie wiem jak tolepiej wyjasnić

Link to post
Share on other sites

Lizard. jesli chodzi tobie o taką lunetę:

http://img.allegro.pl/photos/oryginal/23/2...231804/23180486

na taką szynkę:

http://military.pl/s/milshop/CAP006M.html

lub

http://www.machinegun.pl/sklep/images/ca_m...untbase_m16.jpg

 

to wg opisu :

"Mocowana do górnego uchwytu (rączki transportowej) w broni. Podwójna szerokość umożliwia montaż akcesoriów o szerokości uchwytu zarówno 10mm, jak i 20mm. Uniemożliwia korzystanie ze zwykłych przyrządów celowniczych (zasłania muszkę). "Machinegun.pl

 

wynika ze pasuje :wink:

Link to post
Share on other sites

wow :) dzieki Wilku :D takiej odpowiedzi oczekiwalem i wreszcie wszystko jasno zrozumialem :)

Wypytuje sie dlatego, ze samego karabinu nie mam (dojdzie dzis dopiero) a chcialem wiedziec co i jak i jakich akcesoriow moge szukac.

Co do sposobu montazu - ok - sprawdze, szyne nad uchwyt i tak zamowilem, jak bedzie z wygoda - zobacze (po prostu cholernie nie podoba mi sie wyglad M-ki bez raczki :? ). Jesli bedzie niewygodne - zrobie tak jak piszesz z tymi wysokimi pierscieniami.

CO do Twojego drugiego posta - tak - dokladnie o taka lunetke mi chodzilo (jako przyklad) i taka szyne :}

 

tx raz jeszcze :) czuje sie uswiadomiony :)

Link to post
Share on other sites
Co do lunetki w linku, 20tki sa ciemne jak niektorzy uzytkownicy forum, jak juz chcesz lunete to 30tke wez jakas bo innaczej to nic nie bedziesz widzial w pogode mniej niz bardzo sloneczna ;)

 

tak tak - wiem, dlatego napisalem ze ta z linka to przyklad tylko byl. Bede szukal minimum 30-ki :)

Link to post
Share on other sites

i o to chodzi w asg mi sie ni podobała optyka na uchwycie montowana. jest jeszcze opcja z.. montarzem do mp5. bodajze górna (albo dolna:P) częsc tego montarzu moze poszłuzyć jako podwyższenie punktu montarzowego jesli chcesz kolimator RD30 np z mocowaniem wbudowanym..

 

widziałem takie coś i wiem ze działa ale szczegóły musiałby napisac jakiś user..

 

pozdro

wilku

 

ps. co do lunety to 20 mm daje małe pole widzenia 30 również szału nierobi ale jako monimum wystarczy. miałem kiedyś zamontowany celownik 3-9 x 40 na uchwycie - okrutnie nie wygodny ale za to wypasiony...

Link to post
Share on other sites

Dzięki Wilku za wyjaśnienia. Faktycznie na wysoki montaż trzeba jeszcze pod lunetę chyba cosik dołożyć (gumkę).

Najpierw spróbuję założyć jednak na szynę na rączce założyć taką totalnie niepraktyczną i wypasioną lunetę o której napisałeś :D .

Pozdrawiam

PA.

Link to post
Share on other sites

siema

 

hmmm moim zdaniem luneta w m4 jest generanie nie wygodna, zwłaszcza tak wysoko zamontowana, ale jest to chyba uwarunkowane budowa ciała, regulacja kolby jest średniawa i cięzko mi sie do czegoś takiego składało. Kieyds na rzeni przełozyłem od Dyzmowej m16 cały uchwyt (uchwyt, szyna, luneta, gumka okular, no i siatka oczywiscie). nie chodiz o to ze pudłowałem bo było ustawione na wiekszy zasięg clasica tylko coś mnie szyja sie tak wyginać nei chciała zeby sie dotego przymiezyć.

 

ale wszystkiego trzeba poróbowac zeby sobie zrobić, dobre narzędzie pracy. Powiem tyle -----> warto.

 

 

pozdro

wilku

Link to post
Share on other sites

No już założyłem lunetę na szynę i strzela się znakomicie - dzięki temu, że jest wyżej mogę składać się do strzału patrząc lewym bądź prawym okiem. Jest cool. Dopuki mi się nie znudzi i znowu czegoś zmieniać nie zapragnę :P

PA.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...