Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rosyjskie wojska powietrzno-desantowe


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Szukałem informacji odnośnie w/w wojsk googlem i nic (wśród polskich wyników) nie znalazłem. Chciałbym prosić o kilka odpowiedzi:

1. Czy mógłby mi ktoś podać jakąś stronę gdzie znalazłbym te i inne informacje

2. Czy już nawet stylizacja nie była by rzeczą zbyt czaso- i kaso- chłonną?

 

Na razie to wszystko co chciałbym wiedzieć, jak sobię przypomnę to napiszę :wink:

Link to post
Share on other sites

1. Ale co konkretnie chciałbyś wiedzieć?

 

Po wpisaniu "WDW rosja" pierwszy wynik jest chyba na temat. Nie wiem jak merytorycznie się sprawdza, ale jest tam o WDW. Ostatni wynik na pierwszej stronie też jest na temat.

 

2. Zależy z jakiego okresu i jak "dokładna" stylizacja.

Link to post
Share on other sites

No tak, jakoś z nieuwagi nie napisałem pytań o informację dot. WDW.

Chciałbym wiedzieć która z pochodnych AK jest na użyciu. Tylko w tym problem, że jeszcze nie wiem którą dywizję/oddział itp. chciałbym odtwarzać.

Jako, że chcę sobie kupić ten mundur:

http://redzone.com.pl/product_info.php?cPa...products_id=244

to może ten wybór by mi wskazał w kogo chcę się dokładniej wdawać, jeśli bylibyście tak uprzejmi powiedzieć kto dokładniej ma go na użyciu.

 

W zasadzie to chyba na tylę (na razie)

Jakby co ten temat ma mi służyć zebraniu wiedzy przed rozpoczęciem, żebym miał jakąś dokładniejszą koncepcję.

 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, etatowym kamuflażem wojsk FR (czyli także WDW) jest Flora.

 

Jeśli chodzi o AK, to obecnie standardem jest AK74M (lub starszy AKS74).

 

 

Bekasa w Flectar-D pewnie używają różnego rodzaju Specnazy (z resztą jest to nawet wspomniane w opisie na rus.mil.pl).

Link to post
Share on other sites

Jak współczesny WDW (kilka lat wstecz) to przede wszystkim mundur w kamuflażu Flora (wdw spodnie bez bocznych kieszeni ale nie jest to regułą) kepi w kamuflażu flora. Kamzielka 6sz92 (we florze lub duboku) plecak RD-54 (nowy we florze lub stary). Ładownica na magazynki na pas, manierka, pas oficerski (teraz już podstawowy).

Buty desantowe lub jakiś dowolny wyrób - bo tu jest dowolność wyboru.

Hełm najlepiej P7 :) ale gdzie taki znajdziesz...

No i broń to najłatwiej AK-74M (lub coś starszego AKS-74). Ewentualnie RPK-74 i jego wersje SWD/SWDS i PKM.

 

Jak koledzy wyżej napisali flectary itp. cuda to raczej jednostki specjalne, wydzielone grupy zwiadu itp.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki chłopaki, dokładnie o to mi chodziło. A i jeszcze mała, ale istotna rzecz. Gdzie te elementy umundorowania (poza mundurem, regularnie się pojawiają na allegro.pl z tego co zauważyłem) mógłbym kupić? aukcje internetowe, osoby prywatne, sklepy polskie zagraniczne, wszystko to by się przydało :wink:

Link to post
Share on other sites

Florę można dostać na Allegro i u prywatnych sprzedawców, przeglądaj komis na rus.milu. Zasadniczo jest to najpopularniejszy i najtańszy obecnie rosyjski mundur, więc nie ma problemów z jego dostaniem.

 

RD-54 we florze do dostania u S-P.

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 3 months later...

O sprzęcie szczerze mówiąc tam dużo nie ma. A sama książka strasznie nudna ;)

 

Już lepiej się pod tym względem prezentuje "Specnaz w Afganistanie", który ma przynajmniej nieco ilustracji i zdjęć (bo samego tekstu o sprzęcie też niewiele jest, przynajmniej z tego co pamiętam). No ale ona dotyczy zdecydowanie węższego okresu niż "Berety z Gwiazdami".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...