Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie!

 

Zwracam się do was z gorącą prośbą o pomoc.

 

Od niedawna jestem właścicielem M24 CA. Ostatnio podczas skręcania całości do kupy natrafiłem na duży problem.

 

Po dokręceniu ostatniej głównej śruby przed spustem, nagle gwint się zerwał. Co za tym idzie kulek nie podaje a na dodatek istnieje ryzyko ułamania tylnej śruby.

 

Widzieliście gdzieś w sprzedaży receiver/korpus do M24 innej firmy niż CA? Może i być nawet w chinach/Japonii i innych zadupiach.

 

Pomogli byście mi krok po kroku w nagwintowaniu tego otworu (w korpusie)?

 

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi w temacie.

Link to post
Share on other sites

Pół milimetra? Daruj sobie takie rady.

Milimetr to minimum. A tutaj najlepiej 2mm. Oryginalna śruba to m4. Przy przegwintowaniu na m5 byłoby za mało gwintu i by się sytuacja powtórzyła. Z m4 na m6 najlepiej. Śruba jeszcze wejdzie w otwór w łożu i jest git. I tak też koledze doradziłem.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie. Czekam na odpowiedni gwintownik i gwintuje (cały zestaw mi gdzieś wcięło). W przyszłości mam nadzieje na zakup bądź wyfrezowanie (CNC) czegoś lepszego.

 

Co jak co ale po złapaniu do łapki VSR, a tuż po tym M24 zakochałem się w tej drugiej. Kawał krowy, na dodatek strzela prześlicznie. Jeszcze tylko parę szczegółów i będzie cacy. Od taki offtop.

Link to post
Share on other sites

Taa- i jak to zwykle bywa życie różami nie jest usłane...

 

Dziś jeszcze raz zmierzyłem śrubę i co się okazuje jest to jak byk M4,5 lub M5 nie M4... Nie chce rozwiercać łoża bo nie po to kupiłem nowe M24. Głupia sprawa. Nawet do VSR i APS-2 są komory zamkowe, a do tak oklepanego M24 ni chu chu. Czekam jeszcze na odpowiedź od PDI może oni będą mieli. Nie wiecie czy są jakieś szanse wyłudzenia takowego wprost od dystrybutora czyli CA?

 

Może ktoś z was miał już podobny problem w swoim M24? Proszę wypowiedzcie się cokolwiek wiecie.

 

1,5 mm wystarczy do odpowiedni wytrzymałego gwintu?

 

http://allegro.pl/item490797197_napraw_zer...i_tanio_z7.html

 

Używał ktoś z was tego?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...