Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak pomalować giwerę w flecktarna?


Recommended Posts

Po co heca z HDF-em bo jest najzwyczajniej w świecie lepszy zwykła kartka po naniesieniu kilku warstw farby robi sie bardzo wiotka, rozmieka itp historie, HDF natomiast nie. Pamietaj o tym, że mozliwości jest multum a ja podałem jedną z nich wszelka krytyka z tekstami o kartce jest idiotyczna. Nikogo nie zmuszam ani nie namawiam a twój sposób z kartką też działa tyle, że gorzej od sztywniejszych szablonów. Reasumując ilu twórców tyle sposobów pzd.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czyściłem :D

 

Rispect :uśmiech:

 

Mi się osobiście szablony z kartek nie sprawdziły - szybko namakają i trzeba zaraz robić nowe. Optymalnie by było wyciąć z jakich plastikowych sztywnych "teczek" albo czegoś podobnego co akurat znajdziemy w domu. Co prawda z kartki się łatwiej wycina, ale w ten sposób mamy szablon na dłużej - jak się maluje kilka replik to ma znaczenie ;)

Link to post
Share on other sites

U mnie sztywna podstawa na szablon sie nie sprawdzila bo na przyklad trudno bylo na szynie RIS pomalowac z szablonu aby wyszlo rowno jesli szablon do nierownej powierzchni nie przylegal jak tylko mogl.

 

A jak Wy to robicie ze wam namakaja ? Ja szablony z kartek mialem i po kilkadziesieciu uzyciach (tylko ze wtedy akurat nie malowalem giwer) i sie nie niszczyly

Link to post
Share on other sites

A jak Wy to robicie ze wam namakaja ? Ja szablony z kartek mialem i po kilkadziesieciu uzyciach (tylko ze wtedy akurat nie malowalem giwer) i sie nie niszczyly

 

Pewnie dla tego się nie zniszczyły, że nie malowałeś ;) <żart>

 

Malowaliśmy 3 repliki jednocześnie, do tego drobiazgi typu granatniki, an-peqi itp. Każdy wycięty wzór był nakładany kilka, kilkanaście razy. Kartka musi przemoknąć.

 

Karton z bloku albo taka "folia" są wystarczająco elastyczne żeby je blisko przyłożyć do risów - w końcu to nie chodzi o to, żeby coś namalować dokładnie na replice tylko żeby był efekt rozbicia sylwetki.

Link to post
Share on other sites

Przecież pisałem wcześniej :wink:

Można też używać folii tej co się na działkach używa wystarczy ją 'naprężyć' i wyciąć w niej np. żyletką szablon... praktycznie idealnie przylega, da się wyginać w każdy kształt i co najważniejsze nieprzemaka!! :-P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...