Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Galaxy G.5 (MP5K PDW)


Guest legato

Recommended Posts

Ja jednego nie rozumiem, Pokazał rysunek, gdzie w/g tego co jest namalowane skupienie jest jak na mp5 genialne wręcz, widać wyraźnie, że linia celowania jest przesunięta w jedną stronę, a Wy o gramaturze kulek pierniczycie. Przecież taki efekt mogą spowodować tylko dwie rzeczy,

1. albo ma źle wykonane przyrządy celownicze i nie idzie przesunąć tak daleko szczerbinki żeby mógł strzelać normalnie (może się zdażyć przez np. źle wykonany odlew body)

2. albo ma końcówkę lufy w obejmie na której wisi też tłumik płomienia skręconą w lewo i cała lufa jest ustawiona w lewą stronę.

W ostateczności może być obrócona lufa w komorze hopa w lewą stronę, ale tego jak nie rozbierze to nie zobaczy. Kurczaki jak taki problem to:

1. Albo śle na gwarancję

2. albo rozbiera sam i z głowy i jest po temacie.

A co do gramatury, to napiszę po raz kolejny, jedna z moich MP5iątek ma zmierzone na chrono 315 fpsów na .2g i najlepiej strzela na .28g kulkach i nikt nie wie dlaczego tak się dzieje ;-).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tuksiak@

Mało jest osób na forum które lubię i szanuję jak Ciebie :uśmiech:

 

Pokazał rysunek, gdzie w/g tego co jest namalowane skupienie jest jak na mp5 genialne wręcz
Chyba wiesz, że test odbywał się z odległości trzech i pół metra?

 

1. Albo śle na gwarancję

2. albo rozbiera sam i z głowy i jest po temacie.

3. Albo kupuje sobie kolimator ;-)

 

Nie chce jej rozbierać.. Sam nie wiem czemu, może po tym zabiegu "czar" repliki uleci. Koli mnie poratuje dopóki nie zainwestuje w lufę precyzyjną i HU (może i nową komorę).

Zawsze pozostaje gwarancja, jednak za cenę przesyłki będę mieć kolimator.

(Jeśli ktoś zamierza mi teraz prawić kazania na temat kolimatorów za 40 zł, to niech sobie daruje)

Link to post
Share on other sites

Ja bym tam wysłał, jak jest aż tak duże odchylenie, skoro piszesz, że test się odbywał z 3m, bo to daleko na lewo je znosi.

O jeszcze jedna rada, ściągnij frontgripa i zobacz czy w stosunku do osi repliki lufa jest odchylona w lewą stronę (będziesz widział linię podziału body i w/g tego czy lufa jest w osi repliki), do tego odkręć ampulka chyba 1.5 mm pod gwintem co na nim wisi tłumik płomienia i obróć tym o 180 st. (oczywiście tym gwintem, nie lufą ;-) ) jak zacznie strzelać w prawo, to już będziesz wiedział gdzie jest problem ;-).

A przy takich manewrach gwarancji nie stracisz.

 

 

EDYTA: No to jesteś jedynym co tak napisał ;-) i co mnie lubi na tym forum :lol:.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Przekręciłem, widziałem lekką poprawę. Jednak nie mogę do końca powiedzieć czy coś pomogło. Bateria padła mi po paru strzałach..

 

Wieczorem pobawię się, może nawet nakleję kawałek taśmy na lufę po lewej stronie. Może coś pomoże, oby pomogło.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem podobny problem. Luzujesz ampula trzymającego lufę przy wylocie, za pomocą obcążek/kombinerek kręcisz lufą i strzelasz. Łapiesz miejsce, kiedy strzela prosto, dokręcasz ampulka i jest git.

Komora hopup jest tragiczna, sama lufa też. Sam długo skrobałem nożykiem i pilnikiem komorę z nadlewek.

Ale to drobiazgi, małym kosztem można wymienić na coś znacznie lepszego.

Całość rekompensuje naprawdę cholernie solidny gearbox Galaxy. Mój Marujowski z g36c może się przy nim schować.

Link to post
Share on other sites

A wersja z kolbą i bez kolby to to samo czy jednak coś innego i będzie się różnił celnością i zasięgiem.

I czy duża jest różnica celności galaxy g.5 bez kolby w porównaniu z ak47 cymki ?

 

Top

Ja sądzę że to wina lufy zamień na precke i zobacz jak działa.

Link to post
Share on other sites

Ratoll@

Dzięki za radę, jutro się tym pobawię. Teraz już jest troszeczkę za puźno ;-)

 

A wersja z kolbą i bez kolby to to samo czy jednak coś innego i będzie się różnił celnością i zasięgiem.
Z kolbą, czy bez będzie strzelać tak samo.
Link to post
Share on other sites

Że lufa nie jest cudem techniki i technologi wykonania to się zgodzę, ale, że niby komora jest tragiczna? Toś mnie Pan, Panie Kolego zabił teraz ;-). A jak myślisz, dzięki czemu one tak daleko i dobrze strzelają? Bo akurat z GB to się wyciska te 315-320 fps, a przy takiej mocy i lufie 114 mm, to strzał na odległości na jakie toto potrafi strzelać jest mało możliwy, a jednak tak strzela ;-). Akurat komora hopa, to jedna z niewielu rzeczy która w tej replice jest bardzo dobrze wykonana, a to, że z zewnątrz ma nadlewki, piny się z niej wysuwają, gumę trzeba zmieniać, to ja Panów przepraszam. Żaden nie zapłacił tyle co za marujca i takiej jakości wymagać nie powinien ;).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam!

 

Również posiadam tą replikę, ogólnie jestem zadowolony z: wykonania, pracy, celności, itd. Hmmm, 'legato', pokazałeś nam celność z 3 m, a jak wygląda ona z, powiedzmy, 20 m? To by chyba bardziej pomogło, choć w tym temacie już wszystko zostało wyjaśnione. Odnośnie kolimatora: nie wiem, czy coś to da, raz, że obciąża replikę, dwa, że lufa o długości ok. 110 mm nie da celności, dzięki której kolimator byłby przydatny na odl ~30-40 m, to już łatwiej celować "na oko", ale to tylko moje zdanie.

 

To ja się jeszcze podepnę... Kolba mi się złamała, na gwarancji mi tego raczej nie przyjmą? ;| Myslałem, że ładnie i starannie pełny odlew, a to to puste w środku :D

 

No i jeszcze jedno: W miejscu, gdzie te 2 walce przytrzymują kolbę, zrobiło się ładne pęknięcie, a przy jednym z nich jest troszkę ułamanego absu. Wiem, to Galaxy, a nie TM, ale:

 

- Na gwarancję (Taiwangun) mi tego nie przyjmą?

- Da się to jakoś wzmocnić bez kupowania nowego body? Ostatnio latam bez kolby, ale boję się, że i bez niej może się coś stać

 

 

Przepraszam, że się tak podpiąłem chamsko, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Pozdrawiam, Michał

Edited by miqulll
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

no ja Panowie muszę Wam powiedzieć, że chyba trafiłem na dobry egzemplarz, bo używam mp5k od ok roku, ciągle w stocku.

i teraz uwaga: używam kulek 0,3g, śmigają na ponad 40m. Dodatkowo wepchałem w mą franie batke stick 9,6v i tak zamiata, że jako polewaczka jako automat przyboczny do snajperki rewelka. no i w budynkach mobilna.

wywaliłem przedni chwyt, muszkę i to co na zdjęciach nie jest ujęte, wywaliłem szczerbinkę i zapakowałem krótki magazynek

 

http://raltge.fotosik.pl/albumy/420954.html

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Kolega ma galaxy, też miał taki problem ... rozkręcił Cacko i kupił w Castoramie stalową rurę, o wielkości dziury 6mm kulka nie wchodziła ale przy dłuższym szlifowaniu pilnikiem weszła spokojnie kulka na styk, rozkręcił g.5 i "wsadził" tam gdzie było trzeba :roll: :roll: :!: Lecz jeśli chcesz trochę droższą wersje upagrada, to kup se precke i przytnij tam gdzie miało być :!: Nie odpowiadam za żadne szkody w sprzęcie

 

Pozdrawiam, Flaj

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...