Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

Jak, że nie mam dostępu do specjalistycznych książek postanowiłem zaczerpnąć troszkę wiedzy od osób które bardziej siedzą w temacie.

 

Mianowicie chodzi mi o umundurowanie i wyposażenie jednostek Specnaz GRU, które można nazwać specjalnymi jednostkami specjalnymi ;-) Chciałem zacząć powoli kompletować sprzęt i oporządzenie, bo wiadomo że sezon letni tuż tuż (sic!) a zabawa jest deczko droga.

 

Kupiłem karabin Cymki skróconą wersje 74, bo wiem że w niektórych jednostkach Specnazu były one używane (tzn. siedemdziesiątki czwórki nie repliki cymy ;-) ).

 

Teraz została mi tylko "drobna" sprawa umundurowania, mam dostęp do sklepu redzone i kilkoma komisami, myślałem nad Bekasem w wersji Berezka i partizanem, do tego nieodłączna Tielniaszka i jakiś system ładownic (Smiercz-A ? ).

 

Co do butów, to nie obchodzi mnie rekonstrukcja muszą być po prostu wygodne (może jakieś z US Army)

 

Proszę o radę cobym jakiś herezji nie popełnił i jeśli ktoś ma coś fajnego do zaoferowania (albo jakieś namiary) to nie krępujcie się towarzysze tylko walcie prosto na forum lub PW.

 

Z socjalistycznym pozdrowieniem,

Vesemirus

Link to post
Share on other sites

Zacytuję sam siebie:

 

[...] Ale specnaz GRU to na chwilę obecną plotki i domysły, więc szkoda dyskutować na ten temat bez pewnych źródeł, a tym bardziej podpierać się wikipedią. [...] to że istnieje jest raczej pewne. Gorzej z detalami, dlatego jakiekolwiek reko tych oddziałów [...] po rozpadzie ZSRR jest dosyć... kłopotliwe (lekko powiedziane).

 

Bez żadnej złośliwości proponuję najpierw trochę poczytać czym w obecnych czasach jest specnaz. A GRU radzę się nie tykać ;)

Link to post
Share on other sites
Poszukaj o Sobr, Vityaz, Wympel, OMON, ALFA

 

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Jak to ktoś zgrabnie ujął:

 

Currently, the term "Spetsnaz" is used as well to describe any special purpose units or task forces of other ministries

 

I tak mamy oddziały MWD, różne jednostki podlegające pod FSB czy Ministerstwo Sprawiedliwości, specnaz więzienny, specnaz WDW, dywizja im. Dzierżyńskiego i dziesiątki innych o których się nie słyszy...

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

Moglibyście przybliżyć mi 45. Samodzielną Brygadę Zwiadu (Rozpoznania) ?

 

Na razie wiem tylko tyle, że zarząd sztabowy pełni nad nią WDW a operacyjnie podlegają pod GRU. Na necie znalazłem kilka wzmianek o tej jednostce, ale były dość lakoniczne (dowiedziałem się, że brały udział w wyzwalaniu Bratniego Kraju Osetii spod zaboru imperialistycznej Gruzji ;-) ).

 

Szukam jednostki Specnazu która specjalizowałaby się głównie w walce w terenie otwartym i na razie nie mogę takowej znaleźć :cry:

Link to post
Share on other sites

Chyba wszystkie jednostki szkolą się do walki w każdym terenie, jedne mniej inne bardziej w danym terenie ale jednak w każdym.

Bo co jeśli ten słynny specnaz plądrujący wioski wyjdzie z lasu i trafi na miasteczko/wioskę ? :D

 

No jasne, że nie możesz znaleźć bo to specnaz ;), a tak na poważnie jak ktoś wyżej pisał większość jednostek ma swoje specnazy. Mają je i WDW i Piechota Morska itd...nawet (nie pamiętam teraz jak to się nazywa ale Ministerstwo Spraw Nadzwyczajnych ma swój specnaz - czyli jednostki ratunkowe i to też specnaz). OMON to też specnaz. Każda jednostka specjalna to wg zachodnich kryteriów to specnaz. Bo specnaz to specjalnego przeznaczenia. Inna sprawa jak to się nazywa w rzeczywistości. Bo w rosyjskim jest i oddział "специального" specjalny - i oddział "особого" - specjalny.

"Specjalny" ze słowa "specnaz" jest określeniem ogólnym dość.

Czyli te wszystkie OSN, ODON, OMON, OMSN (dawniej SOBR) to specnazy.

Federalni tez mają swoje specnazy Alfa, Wympieł...

Jednostka zwiadu np. w Dywizji Powietrzno Desantowej też jest specjalna.

A co do jednostek, 6 OSN Witjaź (teraz chyba inaczej się już nazywa), 8 OSN Ruś, 7 OSN Rosicz. Internet jak się go dobrze używa znajdzie Ci wszystko.

Powędruj trochę po stronach rosyjskich, WDW, Ministerstwa Spraw Wewnątrznych itd. Unikaj jak ognia stron zachodnich, bo większość z nich ma ta właśnie tendencję "spetznazowania" bez uwzględnienia tych zawiłości "specjalnego" i "specjalnego ".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...