Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Thompson M1A1 Cyber Gun


Recommended Posts

volf13 napisał wyraźnie, że: "zamówiłem ze strony www.zbrojownia.com.pl". Tak trudno jest wejść tam samemu i sprawdzić? Jakoś wątpię, żebyś chciał dokładnie wiedzieć ile za niego dał co najmniej pół roku temu...

Edited by Kreeg
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mały wakacyjny update!

 

Replika została lekko zmodyfikowana i przestrzelana parę razy.

 

MODERNIZACJA

 

Wymieniłem gumkę hop up na Guardera silikonowego- podkręcanie jest nieco lepsze, zauważalnie większa celność ale nie ma czym się zachwycać.

 

Uwaga! Proszę mnie nie mordować! Przemalowałem drewnopodobne komponenty na kolor OLIVVV :lol: .

 

Bateria o wyższym napięciu (9.6 FireFox) zwiększa znacznie ROF.

 

Jak to wygląda na strzelance?

 

Replika trochę ciąży ale funkcjonowała przez jakiś czas jako etatowy KM ze względu na wygodę trzymania w stałym miejscu i długi magazynek który o dziwo się nie zepsuł. Ściąganie przeciwników w zasięgu do 30 metrów jest iście proste. Denerwuje trochę celownik bo niestety trzeba samemu ustawiać..

 

Trzymanie repliki głównie odchodzi za magazynek bo przez dłuższy czas za przedni chwyt jest już niewygodnie.

 

Zwiększony ROF jest potrzebny (i jak najbardziej przydatny) bo standardową baterią strzela się jak z jakiegoś M2HB.

 

 

Nowa bateria przeżyła ok. 4000 kulek i strzelała dalej.

 

Magazynki się nie zacinają- te low Cap od Krakmana i jeden Hi-Cap który grzechocze niemiłosiernie. (w planach zakup druma od Cymy).

 

W tej chwili nie polecam repliki jako broń do soczystych strzelanek pomimo, że strzelanie sprawia mi wiele frajdy to trzeba wpakować kasę jeszcze w preclufę i znaleźć lepszą komorę hop up (a takiej nie widziałem, zdjęcia później), nie wliczając niewygody użytkowania w polu. Jestem fanem oryginalnego odpowiednika i głównie to trzyma jeszcze Thompsona w mojej małej zbrojowni.

 

Ostatnio semi fire po rozkręceniu i dokręceniu zaczął normalnie działać.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

OOO Tego jeszcze nie widziałem Thompson w wersji 1928... SWEET :strach:

 

http://www.cybergun.pl/cyber-gun_161m/thom...-aeg_9285t.html

 

Bez jaj nie wiedziałem, że to wyszło ale z tymi FPSami chyba przesadzili...

 

Tylko czy magazynek pasuje do M1A1

Na pewno tak...

 

Ale skoro jest to temat o cybergunowskim thompsonie, to tak: miał go ktoś, strzelał z niego ktoś itd.?

Edited by Salvatore_Colletti
Link to post
Share on other sites

Cześć.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Thompsona od 13 marca i prawdę mówiąc, to tylko dla tej repliki zacząłem przygodę z ASG. Kupiłem ją, tak jak volf13 w Zbrojowni i w moim zestawie był już magazynek hi-cap. Jest to moja jedyna replika, użyłem jej już w kilkunastu strzelankach (między innymi na MANGUŚCIE 4 w Łowiczu) i jestem z niej bardzo, ale to bardzo zadowolony.

 

Na początku myślałem, że w przypadku zasięgu i celności, będzie jakoś ustępować replikom nowszych generacji broni. Jednak okazało się, że jej parametry są rewelacyjne. Tak jak volf13 urządziłem sobie strzelnicę tyle, że w warunkach polowych na działce. Co 5 metrów ustawiłem 10 tyczek (czyli 50 metrów) z plastikowymi pojemnikami wielkością zbliżoną do ludzkiej głowy. Strzelając kulkami 0,25 i na wyzerowanej gumce bez problemu trafiłem pojemniki na wszystkich odległościach. Dodam, że kulki leciały w miarę prosto, czyli lekkim lobem poza wyznaczone 50 metrów. Zmierzona prędkość kulek 0,25 to 340 fps. W „boju” okazał się równie doskonały. Raz ktoś zapytał się, jaką prec lufę mam zamontowaną :mrgreen: Oczywiście zdaję sobie sprawę, że takie osiągi w przypadku tańszych producentów, mogą zależeć od jakości złożenia poszczególnych egzemplarzy. Mój chyba wykonano dokładnie oraz jak wiadomo przed sprzedażą w Zbrojowni dokonano przeglądu. Dlatego pewnie moja ocena Thompsona M1A1 jest znacznie wyższa od oceny volfa13.

 

Dodatkowo okazało się, że w Łodzi jest chłopak, który też ma Thompsona w swoim licznym arsenale. Jego egzemplarz też sprawuje się doskonale. On i koledzy z jego oddziału twierdzą, że jest to najlepiej wykonana replika firmy CyberGun. Ponieważ mają wieloletnie doświadczenie w ASG i przez ich ręce przeszło wiele replik to wierzę im na słowo. Nawet śmialiśmy się ostatnio, co to będzie jak zamontujemy sobie precyzyjne lufy :uśmiech: Mówiąc w skrócie, podczas gry ani razu nie czułem się „gorszy” od posiadaczy droższych, niby lepszych i modyfikowanych replik.

 

Co do wygody i ergonomii, to obecnie w moim subiektywnym rankingu Thompson zajmuje drugie miejsce tuż po G36K (a przetestowałem i przymierzyłem się do wszystkich możliwych replik, jakie spotkałem na strzelankach). Na początku przeszkadzał mi dość obszerny uchwyt pistoletowy, ale przyzwyczaiłem się. Kolba też już nie wydaje mi się za długa. Podczas strzelania najwygodniej jest trzymać Thompsona za magazynek tuż przy korpusie. Replika jest doskonale wyważona, ponieważ środek ciężkości wypada tuż przy uchwycie. Grając w budynkach wiele razy trzymałem ją jedna ręką jak pistolet. Na początku kłopotliwa była zmiana magazynka. Ponieważ używam low-capów, to opracowałem sobie w miarę szybką metodę wymiany i teraz nie ma problemu.

 

Zmieniłem baterię Mini na 8,4V Large, co wyraźnie zwiększyło ROF, który jest dla mnie wystarczający. Dodatkowym udogodnieniem, które zastosowałem to jednopunktowe zawieszenie. Na najwęższej części kolby tuż przy korpusie zamontowałem pasek z uchwytem na zaczep. Takie zawieszenie połączone z długą kolbą i dobrym wyważeniem sprawia, że bardzo szybko można podnieść replikę na cel.

 

Jedynym większym mankamentem Thompsona to brak krótkich low-capów lub tanich ładownic na długie. Przez jakiś czas używałem ładownic na paintballowe pojemniki na kulki. Natomiast wcześniej wymieniony kolega wkładał po dwa magazynki do ładownicy M14 lub do torby od maski przeciwgazowej. Ładownice na krótkie magazynki są w Polsce w miarę dostępne po około 110 zł. Natomiast na długie musieliśmy kupić na Ebayu po 155 zł :cry: Ponieważ chcemy stylizować się na amerykańskich skoczków z II wojny to jakoś przeboleliśmy to ździerstwo.

 

Podsumowując Thompson M1A1 jest dla mnie bardzo fajną, klimatyczną repliką o bardzo dobrych parametrach. Jak ktoś potrzebuje większego realizmu to dostępna jest drewniana kolba i przedni uchwyt.

 

Co do już dostępnego modelu nazwanego 1928, to jakoś zniosłem, że korpus jest od M1A1, ale strasznie rozczarowałem się przyrządami celowniczymi. Myślałem, że tak jak przypadku osłony będą zamontowane takie jak w oryginale. Cóż, pewnie jak przeboleję i ten mankament to i tak dokonam zakupu.

 

Tu są pokazane modele Thompsona:

http://world.guns.ru/smg/smg29-e.htm

 

Sklep gdzie kupiłem ładownice na długie low-capy:

http://stores.shop.ebay.pl/WarStill_USA_W0...634Q2ec0Q2em322

 

Oraz ciekawostka: Thompson w wersji paintballowej

http://www.extremesportsandhobbies.com/thompson.html

Link to post
Share on other sites

Na rekonstrukcja.pl mają ładownice riggerską do tommiego:

http://www.sklep.rekonstrukcja.pl/product_...dd3e7f06c9685e1

 

Jeszcze jestem posiadaczem Tommiego od cyberguna, miałem tommiego od Tokyo Marui...wniosek jest taki. Brać cyberguna! :D A za resztę kupić sobie magazynków, dorobic drewienko ( np. w gh) i co tam jeszcze dusza zapragnie!

 

TM jest świetnie wykonany, lecz cybergun ( będąc sporo tańszy) jest idealnym rozwiązaniem.

 

MICHAL, stylizujecie się na 82nd czy 101st?

Link to post
Share on other sites
mam problem, nie moge dostać sie do komory hop-up... Mam zamiar wymienić lufe i gumkę ale niestety, rozbieralismy rupiecia i "cos" trzyma zew. obudowe lufy(nie mogę ją wyjąć) proszę o ewe. wskazówki.

Pozdrawiam!

Nie do końca rozumiem do czego pijesz, ale postaram Ci się wyjaśnić jak się do tej komory HU dostać. Więc tak: Pierw zdejmujesz kolbę, w tym celu musisz odkręcić 2 śruby na spodzie kolby. Następnie musisz oddzielić dolne body od górnego, aby to uczynić musisz przycisnąć taki mały guzik z tyłu dolnego body - może mi się jakiś taki model trafił, ale ja się z tym muszę trochę męczyć bo ten guzik mi wskakuje do dziurki z gwintem na śrubę od kolby - a zamek do połowy odsunąć. Jak już Ci się to uda to wystarczy odkręcić 2 śrubki mocujące komorę HU do body i możesz wyciągnąć lufę wraz z komorą HU. Dalej powinieneś już sobie poradzić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Niekoniecznie- W polsce widziałem tylko Low capy o wyglądzie 30tki, natomiast hi cap widziałem o wyglądzie 30stki oraz 20stki.posiadam thompsona od dłuższego czasu kupiony na zbrojowni. Jedynie TokyoMarui robi dobre magazynki. Mój HiCap (chyba Cyma)na ostatniej strzelance się zepsuł i nie podaje kulek.

 

Jeżeli koniecznie chcesz 20stke to na specshopie mają hi capacity.

Niestety jest problem z ładownicami- używam oryginałów 5x20 (jeżeli można tak to nazwać) bo 3x30 trudniej dostać. Magazynek wystaje ale tak też były uźywane (3x30 były używane tylko na Pacyfiku i tylko przez USMC). Także jeżeli chciałbyś wypełnić ładownice tanimi magazynkami to tylko low cap "30".

 

PS. Jeżeli jesteś hardkorem to istnieją bębny na stronie cyberguna.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja używam pasa nośnego od M1 carabine.

Pas nośny od thompsona jest dosyć rzadkim znaleziskiem jeżeli już jest :wink:

W tym sklepie http://sklep.paragraf22.com.pl/index.php sprzedawali pasy od oryginalnego thompsona z olejarkami. Niestety obecnie jest za 50% więcej i bez olejarki :( do tej pory żałuję, że nie kupiłem.

Więc jeżeli pas to M1 w sklepie www.rekonstrukcja.pl na pewno dostaniesz takie cuś.

 

EDIT Riggerskie są też dostępne w sklepie Rekonstrukcja.pl

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Low cap całkiem znośny, w środku standardowo ciężarek żeby był efekt ciężkiego. Mieści coś koło 50~kulek, nie miałem z nimi żadnych problemów i standardowo nie podaje 2 ostatnich kulkek 8-) Jeżeli jeszcze nie kupiłeś ładownic to dobrze bo doszedłem do wniosku, że torba na magi na pewno będzie wygodniejsza, łatwiejsza w użyciu.

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Cybergunowski nie wygląda jak M1928. To jest ersoftowy mutant. Osiągi pewnie dobre, ale to to nie wygląda:/

Wiem, wiem, ale można jakoś to przeżyć, albo kiedyś dorobić zamek i drewienka od M1928...

Tak czy siak ma go ktoś już?

Jak się sprawuje, co jest z plastiku (poza drewnopodobnymi bajerami), jak jest "grzeczny" (nie dokucza podczas boju np. mag za wysoki - nie można położyć się z nim) i czy pudełkowe magi pasują (chociaż moim zdaniem będą pasować)...?

Albo ma ktoś linka do jego recenzji (po Polsku)?

Edited by Salvatore_Colletti
Link to post
Share on other sites

Widzialem gdzies, ze dawali w zestawie magazynek bebnowy i krotki na 20 wiec pewnie pasuje. Jezeli o lezenie chodzi to z dlugim magiem trzeba bylo sobie znalezc jakas dogodna pozycje ;) Z plastiku w moim przypadku bylo "drewno" i dolne body. Jedynie gorne body bylo cale z metalu.

 

edit@ literowka.

Edited by crsh
Link to post
Share on other sites

crsh- słuszne spostrzeżenie dolne body jest z plastu,

Coletti- Życzę powodzenia w wycinaniu i szpachlowaniu,

I teraz coś ode mnie, pewnego razu chciałem posiadać Thompsona w wersji 1928A1 i wysłałem zapytanie do firmy znanej nam jako G&H. Otóż wykonują oni ową konwersje ale liczą sobie trochę słono.

 

Dopytałem się o poszczególne elementy z wersji 1928A1:

 

-Górny dosyłacz 1928A1 + grawerunek (oznaczenia) ~320zł Ze zniżką 270zł

 

-Karbowana lufa 160zł Ze zniżką 150zł

 

-Kompensator Cutts'a 70zł Koszt oryginalnego to ok. 120~300zł zależnie od stanu i oznaczneń. Ze zniżką 50zł

 

-Przedni chwyt z wersji 1928 *gangsta* to ~120zł koszt jest ze zniżką.

 

Ze zniżką dla tych co u nich już zamawiali 8)

 

(Z wersji M1A1, jest u nich na stronie) -Kolba,drewniany chwyt przedni oraz chwyt pistoletowy to koszt 300zł.

 

Dla nieświadomych ten cały kompensator Cuttsa to takie małe cuś co znajduje się na zakończeniu lufy (hamulec wylotowy/ muzzlebreak)

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Thompson po naprawie działa dobrze, do tej pory wymieniłem lufę na guardera, tłok pro arms, głowica tłoka ares, oczywiście hop up guarder, dysza systema, zęby element oraz łożyska przydała by się wymiana śrub ale co tam, że ma ~300fps~ na kulkach 0.25

Ale nie o to chodzi bo właśnie panowie z airsoftguns.pl rzucili prince polo...

http://sklep.airsoftguns.pl/product-pol-11...1A1-110RDS.html

 

Te same magazynki można kupić na http://www.airsoftarmoury.co.uk/product_in...roducts_id=2899

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...