Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 od JG 2008 VERSION


Recommended Posts

Witam serdecznie

moje pytanie jak wyżej, co właściwie zamontować tam żeby było torszkę mocniej i szybkostrzelniej a jednocześnie ciszej. Karabinek kupiłem u Krakmana a więc chciałbym przedstawić jego wzmacniane czesci (podobna 2008 version ma troszke tego i jest to wzmocnione co podobno zmniejsza koszty ewentualnego tunningu)

Mechanizm repliki to wzmocniony gearbox w którym zastosowano wzmocnione części:

- wzmocnione stalowe łożyska ślizgowe 6mm

- wzmocnione zębatki TORQUE-UP

- wzmocniona kierunkowa głowica tłoka wykonana z nylonu

- wzmocniony tłok wykonany z nylonu

- niskooporowe okablowanie

- wzmocniona metalowa prowadnica sprężyny

- łożysko kulkowe na zębatce silnikowej

- osiem zapadek przeciwpowrotnych

- silnik o zwiększonym momencie obrotowym

- Chromowany cylinder

- Sprężyna M120

W tej konfiguracji szybkość wystrzału waha się w granicy 390-400 fps. Wart dodać że lufa wewnętrzna ma średnicę 6,04mm co na pewno wpływa na lepsze skupienie strzału.

W zestawie znajduję się replika M4A1 wraz z magazynkiem hi cap 300 kulek objęta 12 miesięczną gwarancją, akumulator typ mini 8,4V-1100mAh Ni-Mh i wolnoładowarka.

taiwangun.pl

 

i teraz moje pytanie ponownie co zmienić zeby było troszke mocniej, szybkostrzelniej i ciszej. Najchętniej chciałbym zeby były to cześci z które sa u Krakmana albo w Zbrojowni!!

Środki: 300-400 pln

 

prosze o pomoc, a adminów przepraszam, ze tak to chamsko skopiowałem :)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

http://www.taiwangun.com/shop,show,1227 oto link do tego karabinku

Co do poprzedniego postu to chciałbym zaznaczyć, że gumke HU już mam (Systema)

Oki, czyli rozumiem żeby poprawić szybkostrzelnosc to trzeba kupić batke lepszą niż stockowa, mógłby ktos podac jakiś konkretny model za około stówkę :)

A jak w takim razie wyglądałaby sprawa z cichsza pracą i troszkę większą mocą, co bym musiał w tym wypadku wymienić???

Powiem szczerze, że myślałem o zestawie cichej głowicy tłoka i cylindra ale czy bedzie to współgrało ze stockowym tłokiem i cylindrem??? A co z zębatkami też chodzą jak odkurzacz??? I ogólnie jakbyście jakieś konfigi podawali to prosiłbym zeby były takie,że stockowe części zniosą to przez najbliższe 9 miesięcy :lol:

 

i jeszcze jedno: Co z tą nieszczęsną plastikowa komorą HU podobno nie jest kompatybilna z preclą Systemy???

prosze o odp

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Najpierw zapytam czy wymieniłeś już body na metalowe :) bo w emkach chyba najbardziej można odczuć minusy plastikowego body. Replika będzie stabilniejsza i przy tym lepiej będą się zgrywać elementy a co za tym idzie zyskasz na szczelności, a to kilka FPS ( ja osobiście zacząłbym od tego). Piszą, że jest tam lufa 6.04, może rzeczywiście tak jest więc z lufą możesz na razie poczekać. Żeby było szybciej a zarazem ciszej wypodkladkuj zębatki. Dzięki temu zębatki będą stawiać mniejszy opór co będzie skutkowało mniejszym hałasem i większym rofem. Stockowa sprężyna spokojnie Ci wystarczy, kup sobie bore up ( ja osobiście polecam systeme, używam i jestem zadowlony). Na bore upie wskoczy Ci jakieś 10-15 fps i powinno być ciszej niż stockowy zespół cylindra. Na koniec jak będą jeszcze pieniążki załóż preckę systemy. Bateria to dowolna mieszcząca się w chwycie ( dedykowana do m4 ) Napięcie 9.6V, pojemność 1500mAh w wzwyż. Ja mam Kana 9.6 2000 mAh ( z tym, że dużego do kolby stałej) i na wypodkładkowanych zębatkach i z borkiem przy springu m120 mam bardzo zadowalający rof i dźwięk repliki.

Edited by jackobi
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie mam jeszcze metalowego korpusu, gdyz nie wiem co wybrać osobiście stać mnie jedynie na metal body od Boyi-a, bo kupować KA za 400 to mi sie nie zbyt usmiecha. Co ogolnie się mówi o tych metalowych korpusach Boyi???

 

Po drugie co to znaczy wypodkładkować zębatki??? Ogolnie modyfikacje bede robić w Zbrojowni albo u Krakmana to jak im powiem, że o to mi chodzi to będą wiedzieć?? Chce wiedzieć, po prostu dla samego siebie?? I ile kosztuje takie wypodkładkowanie???

 

Po trzecie jak patrze w Zbrojowni i u Krakmana to nie ma czegoś takiego jak bore up Systemy, jest tylko bore up od Classic Army. Znaczy są jakieś zestawy głowicy cylindra, głowicy tłoka, cylindra i dyszy ale czy to jest bore up???

Co do batki to coś wybiore zeby mi właziło do front gripa :)

 

prosze o odp

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Te body boya nie są takie złe. Moje jest całkiem nieźle spasowane i wygląda nieźle. Oczywiście nie jest to zbliżone jakością do G&P czy wspomnianego KA, ale daje radę. Najważniejsze, że spełnia funkcje metal body. O borku CA musiałbyś poczytać czy warto, nie spotkałem się więc nie potrafię Ci o nim nic powiedzieć.

 

Wypodkładkowanie zębatek to podłożenie takiej ilości podkładek pod zębatki żeby stawiały jak najmniejszy opór. Nie wiem czy w serwisie to robią :) ja w swoich replikach zrobiłem to sam, ale żeby to zrobić trzeba otworzyć GB. Problem z podkładkowaniem jest taki, że nie ma twardej reguły ile i jak grubych podkładek trzeba włożyc do danej repliki, więc robi się to metodą prób i błędów. Jeśli interesuje Cię to bardziej to poszukaj na forum o tym, na pewno znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

A więc, w sprawie wypodładkowania napisze do zbrojowni??

 

Jeszcze jedno, czy te zestawy cylindra i głowic od Systemy to tez jest bore up, nie jest napisane w sklepie ale w tym zestawie są takie same komponenty jak w zestawie bore up od CA więc chyba może to być to samo???

 

Czy wsadzając takiego bore upa dzwięk wydawany przez replike na prawde zmniejszy się??? Czy tłok stockowy wyrobi w tym bore upie czy tez tzrzeba tłoka kupic???

 

A jeszcze taka jedna alternatywa gdyby kupićnowe zembatki a nie wypodładkowywac ich czy zmniejszyłby się hałas???

 

prosze o odp na wszystkie pyta

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Jeżeli piszę "zestaw o poszerzonej średnicy" - to to jest bore up ;)

Tak ,replika będzie ciszej strzelać ,tłok powinien wytrzymać ;)

Nawet jak kupisz nowe zębatki to Ci to nic nie da bo muszą one także być wypodkładkowanę ;)

Edited by H4xor
Link to post
Share on other sites

Tyleże Systemy nie ma w Zbrojowni a ja na tunningu sie kompletnie nie znam i chciałbym żeby oni mi to zrobili dlatego pytam jak wygląda CA na tle Systemy!!

 

A jeszcze jedno pytanko czy dało by się te wszystkie operacje dokonać bez zmiany body na metalowe???

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc pewnie ciężko będzie Ci znaleźć opinie o CA. Borek CA kosztuje tyle co Systemka a podejrzewam, że jest lepszy. Zawsze możesz kupić systeme na asg shopie i wysłać ją do zbrojowni razem z giwerą żeby zainstalowali Ci je. Na CA też będzie ciszej, to wynika z konstrukcji Borka :)

 

W sprawie body, oczywiście, że da się wymienić te części, mówimy tutaj o wnętrzu GB :) Z tym, że na prawdę polecam Ci najpierw kupić metal body. To ~20 fps, które zyskasz na takim tuningu będzie się przekładać na 0.5 metra zasięgu więcej. Metal body nie pęknie w końcu jak plastikowe, nie chwieje się lufa, replika jest szczelniejsza, wytłumi trochę lepiej od plastikowego. A jak by Ci to wymieniali to mógłbyś poprosić też o wypodkładkowanie, co zlikwiduje problem hałasu, a replika będzie wyglądać niebo lepiej, będzie bardziej realistyczna i pomoże w uszczelnieniu połączenia GB komora HU.

Edited by jackobi
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie :)

 

mam kolejne pytanie do Was a mianowicie czy jest taka możliwość żeby do tego karabinku zamiast ładowac cały bore up włozyc tylko zestaw cichej głowicy tłoka i cylindra??? gdyż w sumie z mocy jestem zadowolony owszem nie zaszkodzi zwiekszyć... ale mimo wszystko

 

I jeszcze jedno, z powodu małej ilość kasy, jestem zmuszony do zrobienia innego myk, mianowicie, chciałbym najpier wyminic body na metalowe, włożyć metalowa komore HU i preclufe i tu pojawia sie pytanie czy zauwaze jakas roznice w uzytkowaniu tego guna??

 

prosze o odpowiedz

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A czy konfiguracja: komora HU - Systema, preclufa - Systema i metal bosy od Boya również będzie w porządku??

 

A jeszcze wracając do starej spiewki , znalazłem coś takiego, po chińsku czy japońsku ale są rysunki http://www.airguns.co.kr/mag/anal/m4a1/m4a1_anal_7.htm i jest tu rysunek o podkładkowaniu zębatek, chyba. Co o takim podkładkowaniu sądzicie???

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Komora systemy będzie ok, ale polecają Ci komorę KA bo jest najlepsza na rynku :) Ja na dniach wypróbuję komorę GFC, która ma identyczną budowę jak komora KA tyle, że jest plastikowa. Wpisz sobie w szukaj "podkładkowanie" i poszukaj bodajże na 3 stronie wyników, tam masz topic gdzie opisano po polsku i wrzucono link do stronki po angielsku jak sie to robi :P

 

EDIT:

o prosze, tu masz wszystko ( w moim poscie) :

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=57276

Edited by jackobi
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...