Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

hehe, przerobić?

Wystarczy popatrzeć, ten rumun i akm nie mają prawie nic ze sobą wspólnego poza osłoną spustu i (chyba) podstawą szczerbinki.

Nawet pokrywa komory jest dłuższa(heh bo komora też jest dłuższa)... :lol:

Jeśli to ma porządnie wyglądać to tylko budowa od podstaw ma sens... :poddanie:

Edited by fumfel hubert
Link to post
Share on other sites

Musisz zmienić komorę zamkową, w PSL jest dłuższa o jakieś 2cm (nie pamiętam teraz dokładnie) od standardowej komory (w PSL używa się wydłużonej komory z RPK rumuńskiego). Operacja ta wymusi zastosowanie dłuższego suwadła(atrapy) i dłuższej pokrywy komory zamkowej.

Oryginalna kolba nie spasuje - nie zmieści się w niej silnik bo chwyt jest za krótki, nawet zastosowanie podobnej kolby z karabinków sportowych WASR-22 itp. nie wchodzi w grę bo występuje ten sam problem. Należy go przedłużyć ( i nie jest to skomplikowana operacja). Drewna można kupić czasem na aukcyjnym serwisie egun.de albo w sklepie za wielka wodą k-var.com. Tam też znajdziesz kolano gazowe, rurę i podstawę muszki. Tłumik płomienia pewnie zrobiłby Ci każdy ogarnięty operator CNC. Magazynki też są do dostania. Ale to magazynki dłuższe podobne do tych z SWD czyli konieczna przeróbka komory zamkowej.

Cała operacja to mniej więcej jak przerabianie AKM na SWD.

Ale wszystko jest możliwe do wykonania i biorąc pod uwagę, że te części są w miarę dostępne i nie kosmicznie drogie efekt może być powalający.

Lufę zrobi każdy tokarz.

Całkowite koszty powinny się zmieścić w około 1800 zł.

 

I nie jest to rumuński SWD bo z tym ma jedynie wspólny nabój. Jest to całkowicie rumuńska konstrukcja oparta na RPK i nosi nazwę Puşcă Semiautomată cu Lunetă.

Edited by yakarov
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Heh, też chcę cygańskiego dragunowa! :)

 

A do rzeczy - zaczynasz od przedłużenia komory zamkowej.

http://s15.postimage.org/7p8f3948a/DSC00020.jpg

 

Ja to zrobiłem tak - wyjęta obsada lufy została ponownie zanitowana 2cm dalej, a brakujący element został dorobiony z blachy 1mm. Całość została przynitowana czterema nitami, po dwa w body, dwa w dorabianą blaszkę, łącząc całość tą blachą, którą widać jako zgrubienie. Następnie na nią poszła kolejna blacha, z wywierconymi otworami, w których ukryłem łby czterech nitów, a na koniec ostatnia blaszka złapana na jeden nit (jak w oryginale) i sklejona poxipolem, który został użyty również do szpachlowania. Problem jest z magazynkami - jedyny facet, który sprzedaje magazynki na allegro mówi, że ma, a potem się nie odzywa (nie tylko ja mam z nim problem, drugi romakmaker na tym forum też miał z nim problemy). Można użyć magazynka od repliki SVD, ale nie będzie to ładnie wyglądać. Można kombinować z magami od M14, bo były też takie wersje.

Lufę robi tokarz, podstawę szczerbinki, kolanko gazowe, podstawę muszki (trzeba modyfikować), okucie łoża, ogon kolby, selektor i inną drobnicę można wziąć z AKM. Przedłużoną pokrywę komory zamkowej robi spawacz, poprzez zespawanie dwóch dekli razem, podobnie można wykonać długą rurę gazową. Drewna robię sam, nie wiem jak z Twoimi zdolnościami manualnymi, więc nie podpowiem. Co do tłumika płomieni, to PSL miały kilka wersji, między innymi tłumik (nieco zmodyfikowany) od AK-74, ten też jest koszerny.

 

Ogólnie kupa roboty, ale da się.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...