Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 JG - brak reakcji


Recommended Posts

Witam

 

Zakupiłem HK416 JG z baterią w atrapie lasera. Pierwsze 1500 kulek poszło bez problemu, dzisiaj chciałem sobie postrzelać z repki, strzelam, strzelam po jakiś 5min (200 kulek okolo) replika zaczęła przerywać, co parę strzałów brak reakcji na spust, po chwili replika w ogóle zamilkła, po minutce znów zadziałała i po chwili zdechła całkowicie. Pomyślałem, że to wina silnika rozkręciłem rękojeść wyjąłem silnik i włożyłem od nowa kabelki do niego... nie działa. Pomyślałem, że to wina baterii, podłączyłem do niej wiatraczek 12V, bateria działa... ale replika nie strzela, naciskam spust i nic.

 

Zdjąłem oszynowanie z przodu popatrzyłem na kabelki i są w całości. Zauważyłem, że na czerwonym kabelku "chyba" jest bezpiecznik (nie wiem jak one wyglądają i gdzie się znajdują w replikach).

Ta część o której mówię wygląda tak (patrz - fotka), tylko że jeszcze w to jest włożone takie 'coś' z dwoma wystającymi blaszkami (myślę, że właśnie to jest ten bezpiecznik?) które najprawdopodobniej łączą oba końce kabla, znajdujące się w tej kostce zaznaczonej czerwonym kolorem na fotce. O ile się nie mylę między blaszkami w tym bezpieczniku jest poprowadzony przewodzik, który chyba uległ przerwaniu bo widoczna jest mała pusta przestrzeń.

 

Chciałbym też dodać, że waliłem głownie na SEMI ale nie dawałem odpocząć zbytnio językowi spustowemu i strzały szły gęsto.

okablowanierd6.jpg

(Powyższa fotografia została skopiowana z jednego ze sklepów internetowych z akcesoriami ASG z kategorii z okablowaniem.)

 

Pytanie brzmi:

- Czy to poszedł bezpiecznik, czy w normalnym sklepie z elektryką/elektroniką taki dostanę?

- Czy może to mogło co innego pójść.

 

--------

P.S.

Przepraszam za mało profesjonalne przedstawienie mojego problemu, ale w ASG siedzę stosunkowo krótko a replikę posiadam od ponad tygodnia.

Link to post
Share on other sites

Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy to bezpiecznik jest obejrzenie go :) otwórz tą oprawkę, którą zaznaczyłeś na zdjęciu i obejrzyj bezpiecznik. Jeśli pręcik w środku jest cały to nie jest to bezpiecznik, ale na wszelki wypadek jeszcze połącz kable bez bezpiecznika i spróbuj strzelić. Jeśli to bezpiecznik to idź do sklepu elektronicznego i kup sobie bezpiecznik 20 amperowy. Jeśli będzie to bezpiecznik to następnym razem nie strzelaj na słabej batce, bo jeśli będzie to bezpiecznik to wnioskuję, że to przez słabą baterię. Sprężyna była w tylnym położeniu słaba bateria nie mogła jej naciągnąć i z tego oporu spaliła bezpiecznik :)

Link to post
Share on other sites

Baterię ładowałem przez noc i strzelałem naładowaną. Chociaż dzień prędzej nawalałem już z rozładowanej to może przez to, chociaż to już wtedy powinien sie przepalić bezpiecznik. Co do tej obudówki zaznaczonej na fotce to Jest troche inna niż moja, moja wygląda tak, że jest cośtakiego podobnego jak na zdjęciu i w to wkłada się z góry bezpiecznik z dwoma wystającymi blaszkami, zrobię fotografię i zaraz dodam.

Link to post
Share on other sites

Z racji że nie mogę edytnąc poprzedniego posta.

 

Oto mój bezpiecznik.

http://img366.imageshack.us/img366/9360/img0069wd0.jpg

-

http://img95.imageshack.us/img95/7403/img0072mt4.jpg

-

A oto chyba przerwane miejsce ;>

to chyba będzie 25A bezpiecznik ponieważ na górze wytopiona jest liczba 25 i nic innego nie jest na nim napisane.

 

http://img444.imageshack.us/img444/4139/img0074nc5.jpg

Edited by nowik_1492
Link to post
Share on other sites

nie moge za bardzo wyjąć tych kabelkow z tego ani tego plastiku rozłożyć, a nie chce robić tego na siłę, żeby potem nie bawić się w naprawianie kabli jak co wyrwę, taniej wyjdzie kupić taki bezpiecznik za 1-2zł ^^

 

Pewnie w mojej wersji repki tylko taki wchodzi, bo on jest na wierzchu pod szynami, a normalny szklany by się rozwalił w moment.

Link to post
Share on other sites

AnR... Chłopak wyraźnie pokazał sfajczony bezpiecznik ;-) . Pewnie ma batke stockową i ona jest za słaba. Więc bezpiecznik sie sfajczył i tyle... Jak wymieni to sie zobaczy o co kaman. Łącznie wymielił około 2K kul na semi przede wszystkim więc wynik nienajgorszy. Myslę, ze styków nie ma co ruszać póki co.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...