Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dylemat - MB03 czy M58 coś jeszcze innego? ~200zł


Recommended Posts

Po pierwsze, zaraz zostanę zjechany za zakładanie tematu w tym miejscu - przykro mi, ale głupi limit 3 miesięcy od rejestracji nie pozwala mi zrobić tego w forum "jestem zielony"... W każdym razie...

 

Zamierzam sobie w końcu kupić jakąś repliczkę do pykania czasem z kumplami na zielonych terenach wiejskich wokół mojego rodzinnego miasta. xP Koledzy z przyszłego teamu mają głównie tanie elektryki za 200-300 złotych. Mnie jakoś kręci raczej skradanie i ciche działanie niż, za przeproszeniem, sranie kulkami w cokolwiek się rusza na linii horyzontu. No i mnie osobiście spodobały się (nie, nie tylko cenowo) dwa karabinki "snajperskie", mianowicie MB03 Wella i M58 Karta. Fakt, opinie chodzą różnorakie na tym forum, ale poprzeglądałem kilka videorecenzji, i osiągi w sumie nie są aż tak tragiczne. A mi nie chodzi nawet o to, żeby to napier...lało na tysiące metrów, tylko żeby dało radę na strzelankach z moim teamem.

Pytam zatem, czy wiecie o nich coś więcej, czy jesteście w stanie polecić którąś z nich?

 

Jedyną alternatywą od snajpowania byłoby dla mnie jedynie kupno Galaxy G.5, albo przy jednak większym "wysiłku" finansowym (uwierzcie, przy takiej cenie to jednak JEST różnica...) - MP5SD6 (JG) lub AK47 Tactical (JG). Ew. coś w ten deseń - USP Tactical (DE), lub CM.030 - najpierw jako broń główna, z czasem dokupić coś lepszego, a to jako przyboczna?

 

Z góry dzięki za wszelkie info,

Pozdrawiam.

 

[EDIT]

W miarę możliwości, proszę o przeniesienie tematu do działu "Jestem zielony".

Edited by meffcio
Link to post
Share on other sites

Lepiej wziąć to G5, tanie snajperki nie są przesadnie celne (z mocą to różnie bywa, są takie, które dorzucą kulkę na tyle daleko, żeby do kogoś doleciała) i szkoda na nie nerwów. Ja swojego Warriora jeszcze tak do końca do porządku nie doprowadziłem.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak:

Mój team strzela sie tylko w lesie.

U mnie w teamie wszyscy mają CA po tuningu gdzie najsłabsza M ma 400 fps a najsilniejsza 650 fps (ja tez miałem ale sprzedałem), kiedy powiedziałem że chcę sobie kupić MP5 PDW za 240 zł nie mogli się ze śmiechy poskładać. Lecz już na pierwszej strzelance to ja się śmiałem z nich. Jak się tą replikę "wyczuje" to można ją wiele zdziałać. Ja mam 17 lat a oni powyżej 25 każdy i w AS są też dłużej a nie rzadko bywało tak że to ja sam w sytuacji 2 vs 3, trafiałem wszystkich 3 przeciwników. Ten karabin daje NIESAMOWITĄ mobilność. Co do celności można mieć zastrzeżenia, a raczej do celowanie bo ni jak nie można ustawić przyrządów (rozwiązaniem będzie kolimator). Mam też SCAR’a do Boyi ale wisi tylko na ścianie bo MP5 rządzi J

GORĄCO polecam tą replikę !

 

Pozdrawiam Benizo

Edited by benizo
Link to post
Share on other sites

Oj nie martwie sie. xD Ale jak mam jednak dopłacić te 40 złotych i kupić też Mp5, tyle że z dłuższą lufą i większą mocą wylotową, to czemu nie? II generacja MP5 od JG ma już metalowy gearbox i kilka usprawnień, i zbiera jednak dobre opinie. Zasięg, z tego co słyszałem, porównywalny do Kałacha Cymy. Jestem prawie pewien że wezmę JG.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak możliwość edytowania posta. -.-

A może CM.028? Na Tajwanie kosztuje 3 banie. Taniej niż MP5, a jakość porównywalna? A może lepsza? Z tym że kałachy są dosyć... rozpowszechnione... Bardzo bym cierpiał gdybym wziął tą MP5-kę?

Oczywiście pytam, jeśli ktokolwiek miał styczność z obiema replikami.

Link to post
Share on other sites

Mówiąc krótko - CM.028 jest lepszą repliką i to o wiele. MP5 z JG nie jest złe, ale do chińskiego ideału sporo mu brakuje.

 

Jeśli więc nie przeszkadzałoby Ci to, że wszyscy obok mieliby kałachy, to weź właśnie jego. Ma to też swoją zaletę - w przypadku awarii magazynka, lub braku amunicji, zawsze ktoś może podrzucić Ci maga.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

[EDIT]

Ahahaha, ale ciamajda ze mnie. xD Wybaczcie, źle spojrzałem. Późno było jak to sprawdziłem, i coś mi się popiep...yło. Oczywiście CM-ka jest droższa i to ją dyskwalifikuje. Temat do zamknięcia. xD

Edited by meffcio
Link to post
Share on other sites

Witam, przeprowadzę małe "rozpoznanie" , bo mój kumpel z teamu ma kałacha od cymy, czyli inaczej CM.028 .

Oto jego zalety:

- duży zasięg i moc,

- dobra celność,

- metal z którego jest wykonana jest kolba jest mocny,

-dobre imitacje drewna.

 

A teraz wady:

- odlatująca szczerbinka,

- ciągłe problemy z selektorem ognia,

- kolba czasami się zacina,

Po podsumowaniu jeśli miałbym kupować coś do 350 to nie był by to kałach cymy, lecz coś z JG.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale to już i tak zadecydowane...

W każdym razie, wiecie jaka jest różnica między MP5 SD6, MP5 SD5 i MP5 J? Wszystkie od JG, ta sama cena. Z wyglądu różnią się tylko kolbami (SD5 ma stałą) i lufami (SD mają tłumiki, J ma chyba odrobinę dłuższą lufę, bez tłumika). Czy oprócz tego są jakieś różnice, czy w środku to ten sam sprzęt? Bo jeśli tak, to chyba najbardziej opłacałoby się wziąć MP5-J, prawda? O ile tłumik nie poprawia osiągów będąc przedłużeniem lufy...

Link to post
Share on other sites

W środku wszystkie takie same.

 

Wybierz tą, która z wyglądu bardziej Ci się podoba i którą uważasz za najwygodniejszą.

 

Jeśli jednak o mnie chodzi, to wybrałbym MP5SD5 ze względu na:

a) tłumik - po pierwsze to punkty do lansu, a po drugie wiadomo, że jest kiepskawej jakości, ale coś powinien dać (cokolwiek :P)

b) stała kolba - teoretycznie jest to minus w stosunku do składanych, gdyż tamte wpływają na uniwersalność repliki, jednak składane kolby często się łamią, a po drugie - w stałej kolbie zmieści się większa bateria, a co za tym idzie mocniejsza bateria - a to jest jak dla mnie znaczną zaletą.

 

Oczywiście teraz weszły baterie Li-Po, które można wsadzić nawet bez stałej kolby i są niezłe, ale mimo to wolałbym stałą.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja bym wziął mp5sd6, ponieważ kumpel wziął i w połączeniu z jego głową jest prawie niepokonany. Według mnie tłumik bardzo tłumi dźwięk, jest wykonany z dobrego metalu, a kolba ma oczywiście gumową stopkę i przez pół roku użytkowania tydzień w tydzień jeszcze nic się nie stało. :uśmiech: ....

Pozdro :wink: ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...