Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zakupiłem takie oto cudo chińskich rączek:

 

http://www.allegro.pl/item503849405_503849405.html

 

Jest to w miarę dokładnie odwzorowany polski pistolet maszynowy PM-06.

 

 

 

45340655b038514fm.jpg

 

Zakup tylko dlatego, aby ozdobić nim ścianę- po przeróbkach nie będzie możliwości strzału kulką ;)

Wymiary zabawki- Ok. 375 mm ze złożoną kolbą i ok 575 mm z rozłożoną ( po zmianach ) Więc trzyma idealnie rozmiar PM-84P, do PM-98 i PM-06 minimalnie brakuje. Długość lini celowniczej wzorowa- 280 mm jak w oryginale. Szer 51 mm. Mając w rękach oryginał ( 98 ) nie czuć różnicy wg mnie.

Tylko chińczyki nie wiem czemu zmienili w replice lufę, choć na instrukcji obsługi z opokowania jest typowa "Glauberytowa" z nakrętką - czemu- to już ich tajemnica.

Jakie jest to coś ? Plastikowe. Kruche. Delikatne. Dzieci zapewne zepsują w pierwszy dzień użytkowania :) Strzela nawet na kulkami a raczej pluje mimi na kilka metrów :) Ale oglądając z bliska, odwzorowanie szczegółów jest na dość wysokim poziomie- więc kupiłem dla dekoracji, nie do strzelania. Wszystkie przełączniki, bezpieczniki itp są gdzie mają być ( może poza przełącznikiem zmiany ognia z przeciwnej strony )

Magazynek ma nawet wycięcia po bokach, typowe dla PM-98 i PM-06 ( PM-84 ich nie miał )

Oprócz lufy, drugą drażniącą wadą jest za krótko wysuwana kolba oraz inna osłona muszki.

Tego czegoś na górną szynę nawet nie zakładałem i nie zamierzam.

b17070870469b60fm.jpg b14ba7043a3e62e4m.jpg 5ae83db69624ca4cm.jpg

 

A więc rozebrałem broń. Lufa ułamała się sama po niewielkim nacisku, więc jeden problem z głowy :) W środku prosty mechanizm sprężynowy i dwa ciężarki. Na zdjęciu z już ułamanym przodem lufy.

 

67668095874cdb71m.jpg

 

Do zrobienia nowej posłużył kawałek metalowej rurki o tej samej średnicy + kawałek nie wiem czego z szuflady w celu połączenia lufy z tłokiem.

 

e1c48d7c10eaae1em.jpg

 

Chwilę potem stwierdziłem, iż replika nie musi pluć kuleczkami, więc gdzie się da powpychałem to:

 

4ed669418185f15cm.jpg

 

Waga zdecydowanie lepsza ;) Można oddać suchy strzał ale kulki nie lecą ;)

Następnie przerobiłem kolbę i mechanizm jej rozkładania- teraz wysuwa się na odpowiednią długość- choć jest z plastiku i strasznie delikatna.

 

c8b1680451b7638am.jpg 521f98b5763cffecm.jpg

 

Jeszcze jedna drobna modyfikacja. W zestawie był celownik laserowy umieszczany na szynie montażowej górnej. Raz, że okropny, dwa - w oryginale jest w opcji, ale w miejscu latarki. Okazało się, że cały mechanizm lasera jest identyczny jak latarki- różni się tylko końcówką ( mała dioda w latarce, laser w obudowie ) Wystarczyły 2 minuty pracy lutownicą i laser przełożony tam gdzie ma być ;) Trzeba tylko było powiększyć nieco otwór tam gdzie pierwotnie była dioda latarki.

 

67c8aa33cc207c5dm.jpg

 

I efekt końcowy:

 

27a3db24ae718942m.jpg

 

Kolejna drobna modyfikacja- magazynek w trakcie dopasowywania do amunicji 9x19. Nabój wchodzi, zostało przeszlifować, pogładzić, pomalować i będzie super ;)

Zmiana wymagała podpiłowania we wnętrzu części tłoka- teraz nie wystrzeli już nigdy żadna kulka ;)

 

c2d701f6d32cbefam.jpg 451eb22b798074a4m.jpg

 

Tak wygląda poprawiony laser- dostał obudowę na wzór oryginalnej:

 

f81ddda99ddc9de6m.jpg

 

Co zostało ? Nowa nakrętka lufy ( ta to prowizorka ), zaszpachlować otwory po śrubach, dorobić przełącznik rodzaju ognia z drugiej strony oraz pomalować- i na ścianę ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

TAK, odświeżam temat sprzed 3 lat. (Pisze jakby jakiś idiota postanowił mi wyskoczyć z jakąś "złotą łopatą")

 

Wiecie panowie może gdzie można dostać jeszcze to cudo? Zastanawiam się nad przerobieniem tego cuda na elektryka wykorzystując bebechy CM.030 ewentualnie gb z MP7 wella.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...