Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opłacalność tuningu RK - 02 BOYIA


Recommended Posts

Witam, mam takie zapytanie. Jak myślicie opyla mi się wstawiać precke do tego RK? Po długich rozmowach z Krakmanem poradził mi wstawienie precki Systemy. Mój budżet tuningu wynosi tak ok 300zł. Do tego myślałem kupić baterie Firefoxa 9,6. Krakmani powiedzieli mi by jeszcze dokupić gumkę silikonową Systemy (tą z pierścieniem). Zaznaczam iż mam w broni wstawionego Guardera. Co sądzicie opłaca się robić taką inwestycje? Myślałem jeszcze o lufie Element i zakupie tłumika dźwięku. Bardzo bym prosił o odpowiedzi.

 

p.s jeżeli temat był to bardzo przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Tak, będziesz musiał inwestować w lepsze kulki...

:wink:

 

Co do precki elementa to miewają one większy przekrój światła niż stockowe. Np 6,12 więc raczej od tego z daleka trzeba się trzymać.

Co do kabli to nie najgorsze pokazałeś, ale lepiej idź do modelarskiego kup metr czerwonego 1,5 mm i czarnego, 2 konektory, wtyczkę i trochę koszulki termokurczliwej i sam wymień kable, zespół styku nie jest najgorszy. Nie jest to jakaś straszna filozofia, więc sobie poradzisz.

 

Co gumki to guarderowski sylikon jest strasznie delikatny i nie powinno się go stosować powyżej 400fpsów bo się szybko zniszczy, to samo się tyczy jak się dużo strzela. Systema to chyba najlepsze ogumienie do komór HU.

 

No lufa i bateria to zdecydowanie dobre posunięcie. Daruj sobie zbędne tłumiki-kupisz sobie kiedy indziej, bo bez tego normalnie strzelać się możesz.

Link to post
Share on other sites

Tak dla pewności pokazuje wam tą lufe:

 

http://www.taiwangun.com/shop,show,885

 

A czy między batką 9,6 a 8,4 będzie jakaś różnica? Krakmani polecili 9,6 a kumpel ma 8,4 no ale nie wiem czy te Firefoxy 8,4 są raz dobre, a raz złe bo 2 kumpel też go ma i się im zepsuły. Jednemu to nie łączy z karabinem a 2 to po pełnym naładowaniu trzyma max 15 min :???: .

Link to post
Share on other sites

Madonion to sył , tego nie bierz , tylko systema albo guarder . Co do firrefoxa , miałem 2 M249 i w obu bateria była ok , oczywiście nie było szaleństw w SAWie ale naprzykład w M15A4 CA z lvl1 asgshop spisywały się świetnie , do tego miałem jeszcze 2000 mAh 9.6 V w SR25 i spokojnie dawał radę sprężynie M140 . teraz mam 10.8 1500 mAh tego do puszki lasera i jest jak najbardzej OK .

 

Edit.

Zapomniałem , w AK boyia też miałem firrefoxa , i właśnie na M120 guardera i tych kabelkach z linku , wszystko działało dobrze .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Cóż to chyba będzie cza zaryzykować i kupić tego Foxa :lol: Też pamiętam było dużo gadania że baterie (te z zestawu) do modeli RK że były kiepskie i dobre :wink: . Zależy jak się trafi. Ja aczkolwiek ze standardowej baterii jestem zadowolony jak najbardziej ;-)

 

A czy wiecie może, czy Krakmani wykonają mi jak ich poproszę przegląd? Wiecie może z jakimi kosztami się to wiąże?

Link to post
Share on other sites

Mi stockowa bateria padła po pierwszym ładowaniu. A co do precki mam mieszane uczucia. Mam wymienioną na systemę i nie ma jakiejś znacznej różnicy w stosunku do stockowej konfiguracji. Ale z tego co ludzie pisali to lufy też były różnej jakości w zależności od egzemplarza.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, dziś została w mym Rk wstawiona Precka Systemy i gumka silikonowa czarna, również Systemy :P Przy domku postrzelałem. Wrażenia, na singlu jakoś różnicy nie widze, kuleckza w lewo niekiedy sadzi, ale na auto to mi sie podoba 8) Dobre skupienie, zwłaszcza z porównaniem stockowym. Mniej więcej idą prosto kuleczki :P Co do batki ( zakupiłem 9,6 1500mAh Firefoxa) to jeszcze nic nie wiem bo jest pusta :) Ale myśle że bedzie ok.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Panowie, mam problem z tuningowanym AKSu74, mianowicie jak ustawie selektor na pozycji strzały pojedyńczego i nacisnę spust to słyszę tylko "klik" i nie mogę oddać strzału. Jak to naprawić ? Dzięki za odpowiedź.

 

Części wsadzone do środka to cały FTK m120 guardera.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Ludzie poradźcie. Kupiłem ostatnio RK-03 od Krakmanów, a że jestem zielony w sprawie tuningu replik to proszę powiedzcie co opłaca się wymienić/dodać do tej broni.

 

Z tego co w tym temacie wyczytałem to zmiana lufy, sprężyny i batki wchodzi w grę. Ale czy to wszystko? Czy spokojnie na początek wystarczy?

 

Batkę już mam of Firefoxa 9,6 i śmiga mi ładnie, ale chciałbym jeszcze broń ulepszyć o co nieco.

 

Poradźcie

Edited by Fudi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...