Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Artykuł o snajperach w WP


Recommended Posts

Panowie musicie zrozumiec jedna rzecz, jeszcze długo polscy "dziennikarze" piszący o polskich żołnierzach będa pisali zamiennie o SW i snajperach z racji tego że w naszej armii nie było do tej pory takiej specjalności jak snajper. Część strzelców wyborowych, najczęściej we własnym zakresie, oddawała się zgłębianiu "sztuki snajperstwa" ale sporadycznie udawało im się działać jako snajperzy.

 

"Szkoła dla snajperów" podobno juz od jakiegos czasu działa... ale tylko podobno. Znając polskie realia mogą tylko być używane tory strzeleckie i ogólnie strzelnice a nie koniecznie mogą się juz odbywac kompleksowe szkolenia.

Link to post
Share on other sites
Pod zdjęciem jest podana nazwa "karabinek snajperski". Troche smiesznie to brzmi, zwłaszcza że na zdjęciu jest Barrett ;-)
Gdzie Ty tam widzisz podpis pod zdjęciem? Czy może w szkole nie nauczyli Cię co to jest "wstęp"?
Link to post
Share on other sites
Nazwa karabinek odnosi się (przynajmniej w Polsce) do broni o naboju pośrednim
Zależy czy mowa wg nomenklatury WAT czy WITU ;)

 

a Barrett jest jak wiadomo wielkokalibrowy.
To się w końcu zdecyduj... Mówisz w kontekście zdjęcia czy nie? Zdjęcie jest docałego artykułu, a nie do jednego zdania.
Link to post
Share on other sites

Osobiście uważam artykuł za niedopracowany. Myślę ,że autor pisał z wielkim podnieceniem do tego pisał raczej o tym o czym gdzieś tam usłyszał.

Artykuł nawet ładny... ale pytanie szeregowego (który jak mniemam był na zasadniczej) trochę mija się z celem, bo wszyscy wiemy jak szkoleni są nasi w WP na zasadniczej... Fajnie ,że ktoś pomyślał o takim artykule ale jednak powiem szczerze ,że artykuł jednak jest za bardzo przesycony dziennikarskimi tekstami typu maszyna do zabijania itp...

Wiem ,że nie powinienem krytykować artykułu skoro własnego nie napisałem, lecz skoro pisze się coś na dany temat to chyba powinno zebrać się jak najwięcej informacji na dany temat, a nie to usłyszy tu to tam... i robi się jedna wielka mieszanka...

I mnie tak jak każdego uderzył strzelec wyorowy :wink:

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Myślę że jak na osobę pewnie bez pojęcia , która pisała ten artykuł i tak zebrała bardzo dużo inf wiec nie ma co narzekać jeśli ktoś jest zapaleńcem to jasne że znajdzie tego o wiele więcej :) to jest ogólny artykuł , który nie zadooli napewno ludzi którzy w tym siedzą ,ale napewno dobry inf dla szaraków :D

Link to post
Share on other sites
ale pytanie szeregowego (który jak mniemam był na zasadniczej) trochę mija się z celem, bo wszyscy wiemy jak szkoleni są nasi w WP na zasadniczej...
Zasadniczej już nie ma, została zawieszona.

 

skoro pisze się coś na dany temat to chyba powinno zebrać się jak najwięcej informacji na dany temat, a nie to usłyszy tu to tam...
Jak taki dziennikarz, czy redaktor ma do napisania 3 artykuły w tygodniu, jeden o hodowli świń, drugi o snajperach, trzeci o lotach w kosmos, to ni poświeci całego tygodnia na zgłębianie tajników sztuki snajperskiej. A tak właśnie wygląda pisanie artykułów w prasie popularnej.

 

PS Zwróć uwagę na redakcję swoich wypowiedzi. Przed znakiem interpunkcyjnym nie stawia się odstępu, tylko za nim.

Link to post
Share on other sites

Wiecie co? Zarzucanie faciowi że pisał mało szczegółowo jest trochę bez sensu. Po pierwsze: Kogo z szarych obywateli interesowałby szczegółowy opis treningu snajpera, różnice między strzelcem wyborowym a snajperem i tp. Po drugie jestem przekonany że to tajemnica więc nawet jakby bardzo chciał to i tak by nie mógł... (poza tymi różnicami:P)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...