Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Airsoft a Paintball - porównanie


Recommended Posts

Więc zacznę tak - ten dział wydał mi sie najodpowiedniejszy, jeśli popełniłem błąd to proszę o przeniesienie. Sprawa jest taka - zależy mi na przekonaniu kilku osób grających dość aktywnie (częste imprezy integracyjne w firmie) w Paintball do gry w airsoft. Potrzebuję porównania a przynajmniej rozeznania w dziedzinie paintballu tzn. za ile można kupić dobry marker gwarantujący mało awaryjną pracę? Ile wynosi zasięg typowego markera? Jak w ogóle jest z bezawaryjnością markerów w porównaniu do replik asg? Czy ktoś z was zgrzeszył i miał kontakt z tamtą dyscypliną sportu? :-P Szukam ugruntowanych argumentów z serii cena/jakość/możliwości. Z góry dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Zwykły, byle jaki, marker - 500 zeta.

Zasięg - 20-30m po prostej, coś koło 40 lobem (niestety często się go używa, bo, po wstrzeleniu się w pozycję przeciwnika, jest skuteczny).

Super zajebiste przyrządy celownicze w postaci czarno-przezroczystej tuby na wysokości twarzy. No chyba że strzelasz z biodra.

Super zajebiste maski stylizowane na predatora. Dredy dodają +100 do grozy.

Poza tym, powinieneś zapytać zwolenników PB dlaczego PB jest lepszy od airsoftu. Nie ma chyba nic, co by bardziej przekonywało do airsoftu ;).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja od jednego Malarza usłyszałem kiedyś, że airsoft to taki PB dla biednych. :F Ale to opinia jednego człowieka, który niekoniecznie musi wiedzieć na czym polega airsoft... i PB też.

 

A w ogóle ten temat jest denny. Po kiego porównywać 2 różne zabawy, które średnią mają cokolwiek z sobą wspólnego. Foka pisał na ten temat bimbaliony postów. Wystarczy poszukać.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Paintball sobie a ersoft sobie i niech takpozostanie.

Chcesz kogoś przekonywać? Zaproś na strzelankę niech sobie sam "dotknie" i zdecyduje.

 

Jedno jest pewne, prawdziwy maniol ersoftu średnio wydaje 2-3 razy więcej kasy na swoje zabawki. Co nie znaczy że Paint nie potrafi być równie drogi ;)

Link to post
Share on other sites

Po co przekonywać? Nie chcą to nie.

Jakieś 5 lat grałem w PB, od 6 lat zajmuję się airsoftem... Obdzierając te zabawy z otoczek sportowo/militarnych są bardzo podobne, więc niezrozumiała jest dla mnie wojna "co lepsze".

A poza tym niech se poszuka zanim napisze

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=2544

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=11404

 

 

Jedno jest pewne, prawdziwy maniol ersoftu średnio wydaje 2-3 razy więcej kasy na swoje zabawki. Co nie znaczy że Paint nie potrafi być równie drogi ;)
Suma summarum koszta są podobne, bo my wydajemy na sprzęt, a paintballiści na grę.
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...