Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Antol nie przeczytaleś dokładnie tego co napisałem.

 

Ma to sens jeżeli wracający tłok do pozycji wyjściowej ciągnie zamek. Wtedy na bank spadną fps bo rozciagająca się sprężyna musi naciagać zamek.

Kurde no nie gadaj.... ;-) dwa lata serwis prowadzę i nie wiedziałem ;-) :lol:

Oczywiście żart nie bierz tego do Siebie :)

 

Obejrzalem ten filmik kilka razy jeszcze, po analizowalem to i tamto i faktycznie tam zębatki naciągają i tłok i zamek do tyłu i po zwolnieniu tłoka zamek razem z nim wraca do pozycji wyjściowej.

Nie mniej uważam, że patent z prowadnicą jest lepszy bo mniej awaryjny.

Kwestia tylko zamocowania zamka do tej prowadnicy... byle by nie na sznurku i nie na gumce od majtek :)

Przeczytałem i jeszcze raz go przeczytałem, i ja go interpretuje odwrotnie chyba niż powinienem ;)

Co do dowcipu, wiesz praca o niczym nie świadczy ;) :wink: (To też jest JOKE)

 

Zastanawia mnie jeszcze jak by to obrócić i oprzeć na rozluźnianiu sprężyny, ale jedyne co mi przyszło do głowy to zrobienie małego kołowrotka i odwróceniu ruchu gumki względnie z ruchem tłoka. Tylko że było by to czasochłonne,pracochłonne, efekt ten sam, a i spadek FPS by się pojawił.

 

Inny sposób troszkę pracochłonny, ale też dobry to zbudować bezpośrednie połączenie tłoka w GB z zamkiem. Mniejsze naprężenie a efekt ten sam.

 

Ale to tylko moje takie luźne myśli

Link to post
Share on other sites

aby działało odwrotnie najprościej jast zamontować sznurek tak jak jest tylko że wyprowadzić go wzgłuż sprężyny i prowadnicy tyłem GB i przymocować do zamka w pozyci otwartej wtedy cofający tłok będzie zwalniał zamek i odwrotnie a co do fps można wymienic sprężyne zamka na słabszą

Link to post
Share on other sites

No to zrobiłem sobie blowback. 8-)

Zrobiłem tak, jak na pierwszym filmiku. Wywierciłem dziurę w gearboxie zaraz za cylindrem i w tylnej części tłoka. Potem przewlekłem gumkę od majtek :-F, w tłoku po prostu zawiązałem ją na supeł, dociska ją sprężyna, więc narazie się trzyma. Z drugiej strony gumka dociskana jest przez przednią śrubkę zamka.

Szczerze mówiąc liczyłem na trochę większy skok zamka, jest w granicach 3cm. Jednak większe naciąganie gumki powoduje taki sam ruch, tylko, że zamek nie wraca do samego początku.

Zastosowanie wszelkich sznurków itp mija się z celem. Cienkie pękają, bądź przecierają się po kilku strzałach, a grubsze nie pozwalają na złożenie karabinu.

 

Rof się zbyt nie zmienił, co do fps nie mam chrono, ale na oko takie same.

 

Niestety nie mam chwilowo aparatu, więc nie mogłem porobić zdjęć z procesu tworzenia. ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Może nie do G36, ale też w GB v3.

 

W moim rozwiązaniu do imitacji suwadła przyczepiony jest twardy drut z "haczykiem" na końcu. W ściance korpusu GB wycięty został podłużny otwór o długości około 5mm większy od skoku tłoka. "Haczyk" wsunięty jest w ową szczelinę, drut nie jest zaczepiony na stałe z tłokiem, ale "haczyk" łapie tłok podczas napinania sprężyny. Gdy tłok wraca całe suwadło wraz z drutem wraca na miejsce swobodnie (bo drut nie jest połączony z tłokiem). Bez problemu można też poruszać suwadłem "na sucho".

 

Nie obniżyło FPSów.

Korpus pomimo sporego przebiegu na sprężynie 120 nie pęka, nie gnie się, nie wypacza.

ROF spadł, ale o to mi chodziło :) Specjalnie dałem mocniejszą sprężynę powrotną :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wystarczy włączyć Call of Duty 4, strzelać w niebo i mamy ten sam efekt :F

 

Może nie do G36, ale też w GB v3.

 

W moim rozwiązaniu do imitacji suwadła przyczepiony jest twardy drut z "haczykiem" na końcu. W ściance korpusu GB wycięty został podłużny otwór o długości około 5mm większy od skoku tłoka. "Haczyk" wsunięty jest w ową szczelinę, drut nie jest zaczepiony na stałe z tłokiem, ale "haczyk" łapie tłok podczas napinania sprężyny. Gdy tłok wraca całe suwadło wraz z drutem wraca na miejsce swobodnie (bo drut nie jest połączony z tłokiem). Bez problemu można też poruszać suwadłem "na sucho".

 

Nie obniżyło FPSów.

Korpus pomimo sporego przebiegu na sprężynie 120 nie pęka, nie gnie się, nie wypacza.

ROF spadł, ale o to mi chodziło :) Specjalnie dałem mocniejszą sprężynę powrotną :)

 

Bardzo pomogłeś - 1 pomysł do mojego przyszłego AK ;) Jaki masz tłok?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...