Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, dziś w moim AK-74 od Cymy przepalił się bezpiecznik. Nigdzie w domu nie miałem podobnego więc połączyłem oba kable. Nieco Rof podskoczył ale nic po za tym. Czy na dłuższą metę będę mógł biegać bez bezpiecznika. Czy z silnikiem nic się nie stanie? Czekam na odp. :)

Link to post
Share on other sites

Nic się nie stanie, jeżeli nie będzie zwarcia.

Jak bez bezpiecznika będziesz mieć zwarcie to możesz stracić silnik [spali się].

 

Jak masz dobrą izolację kabli to ok.

 

Ale lepiej mieć bezpiecznik.

 

Ale jak Ci się przepalił, to miałeś zwarcie czyli zobacz czy izolacja jest cała.

Link to post
Share on other sites

Wymień bezpiecznik na samochodowy. W słupsku cięzko dostać rurkowy 20-25A, a z samochodowym nie bedziesz miał problemu :)

 

Jak kolega powiedział, lepiej z bezpiecznikiem :)

 

Jak dla kogo. Ja i bardzo wiele osób które znam działamy bez bezpieczników i nic się nikomu nigdy nie spaliło oprócz zupy zostawionej na gazie.

Link to post
Share on other sites

Przez 7 miesięcy jadę bez bezpiecznika, stock Cymy, kable wymienione na głośnikowe, batka 9,6V. Bezpiecznik jest praktycznie zbędny, zajmuje tylko miejsce i obniża ROF. Pierwsze co robi się w AEG (zwłaszcza chińskim) to wymienia kable i wywala bezpiecznik.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Silnik przetrwa zwarcie, za to bateria pójdzie się kochać w trybie natychmiastowym. Jeżeli nikt nie będzie szarpać za kable, złoży porządnie GB i będzie przy tym uważał na przewody to nie ba co się obawiać zwarcia. Bardziej trzeba uważać na pozostanie tłoka w tylnym położeniu, i duszeniu dalej spustu bo wtedy nie trudno o upalenie kabli czy też właśnie silnika.

 

I nie trzeba mieć zwarcia żeby spalić bezpiecznik, akurat silnik elektryczny pobiera różny prąd w ciągu czasu swojego działania. Wystarczy że przez chwilę, był większy niż dopuszcza to bezpiecznik i to wszystko.

Link to post
Share on other sites
  • 6 years later...

Witam, dzis troche odkopie temat ale nie chciałem zakładać nowego, sytuacja wygląda tak, ostatnio wymieniłem batke w mojej giecie [JG] na lipo 7,4V 1500mAh 20/40C i ROF nie zadowala tak jak na nimh 9,6 kolegi, nie jest zły ale pokusiłbym sie o lepszy, czy wymiana bezpiecznika na typ samochodowy coś da ? nie chce go całkowicie wywalać wiem że ROF skoczy wtedy jak szalony ale nie chce przy tym strcić batki (lepiej dmuchać na zimne bo lipo w zwarciu mogą narobić bałaganu)

Link to post
Share on other sites

Witam, dzis troche odkopie temat ale nie chciałem zakładać nowego, sytuacja wygląda tak, ostatnio wymieniłem batke w mojej giecie [JG] na lipo 7,4V 1500mAh 20/40C i ROF nie zadowala tak jak na nimh 9,6 kolegi, nie jest zły ale pokusiłbym sie o lepszy, czy wymiana bezpiecznika na typ samochodowy coś da ? nie chce go całkowicie wywalać wiem że ROF skoczy wtedy jak szalony ale nie chce przy tym strcić batki (lepiej dmuchać na zimne bo lipo w zwarciu mogą narobić bałaganu)

 

Hej, jeśli chcesz zwiększyć ROF tanim kosztem a przy okazji zwiększyć wydajność repliki na jednym akumulatorze to najlepiej od razu wymienić całe okablowanie na modelarskie, wstawić mosfet oraz wtyczki Deans, bezpiecznik nie jest do niczego potrzebny. Niby nic a naprawdę widać różnicę. Jak chcesz więcej info odnośnie tego typu zmian to pisz PW, sam robię układy mosfet, razem z okablowaniem więc mogę pomóc.

Link to post
Share on other sites

O mosfecie nie myślałem, ale modelarskie okablowanie miałem w planach tylko w okolicznych sklepach z "elektroniką" ciężko było znaleźć przewody niskooporowe lub chociażby głośnikowe ;_; A co jednak jeśli dostanie się jakieś zwarcie i nie będzie bezpiecznika ? Szkoda mi 70zł na kolejną baterie względem większego ROF (wiem ze niektórzy tak latają i nic sie nie stało ale wole dmuchać na zimne)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...