Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam replike M4 ze zwykła, taktyczną kolbą i "przyklejoną" do niej baterią G&P

G&P 9,6V 3300mAh, która bez żadnych oporów ciągnie sprężynę M120.

 

Od jakiegoś czasu mam zachciewajkę, by wymienić kolbę na typ SF, chowając tym samym kable w prowadnicy kolby. Pomyślałem o czymś takim:

Kolba SF na duże ogniwa.

 

Jako, że nie widzi mi się kupno dedykowanej baterii do tej kolby, wymyśliłem by oddać dotychczasową baterię do jakiegoś sklepu/serwisu/specjalisty który przekonwertowałby ją do kolby SF.

 

W związku z tym mam dwa pytania:

1. Jaki wymiary na ogniwa ma kolba w powyższym linku?

2. Czy mój pomysł jest poroniony? Bo może nie ma sensu "przerabiać" baterii tylko od razu kupić dedykowany akumulator? Jeśli tak to jaki?

 

Wszelkie uwagi, propozycje mile widziane :)

 

Pozdrawiam,

Thief

Link to post
Share on other sites
Bateria z takimi ogniwami wejdzie w układzie 3 3 2 tyle że raczej nikt nie przerobi tej baterii bo jest zgrzana fabrycznie i nie za bardzo da się ją rozdzielić na ogniwa.

 

Przerabiałem baterię o podobnym układzie ogniw tak aby pasowała do kolby SF. Różnica była taka, że miałem kolbę G&P mieszczącą tylko małe ogniwa. Baterie przerobiłem zaraz po zakupie, sprawdziłem tylko szybkostrzelność. Po lutowaniu parametry baterii nie uległy zmianie.

Link to post
Share on other sites

Od siebie polecam:

http://www.taiwangun.com/shop,show,850

 

Jeden z egzemplarzy, które mam pozwala na wywalenie około 2000 kulek na sprężynie M140, a drugi około 3000 kulek na sprężynie M125.

 

Do kolby SF, którą podałeś pasuje niemal* idealnie.

 

* - kolby nie da się całkiem złożyć (bateria jest o jakiś centymetr za długa, przez co kolbę da się złożyć o centymetr mniej).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...