Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C JG - uszkodzenie mocowania zespołu komory hop up


Recommended Posts

Dziś rano postanowiłem sprawdzic jak sie trzyma replika - przestrzelić pare razy i sprawdzić co z akumulatorem - wkładam magazynek naciskam spust, gearbox pracuje ale kulki nie wylatują z lufy - okazało się że kulki nie są podawane do komory - powód, "coś" blokowało. Zdjąłem więc obudowę/gniazdo magazynka (imbusem odkręciłem gwintowaną nakrętkę na pinie trzymającym gniazdo magazynka) i okazało się że wszystkiemu winny jest przesunięty zespół komory hopup (zaznaczono wystającą powierchnię w otworze podawania kulek z magazynka):

image033bef4.th.jpg

Nie widząc konkretnego powodu tego stanu zacząłem rozbierać replikę tj:

:arrow: zdjąłem chwyt przedni;

:arrow: wykręciłem 3 śruby ukryte pod chwytem (2 nad lufą i 1 pod przednim mocowaniem szyny);

:arrow: odpiąłem wtyczkę z gearboxa;

i przy wyjmowaniu całego tak poluzowanego zespołu (wysuwanie lufy do przodu) stwierdziłem że wyrwany jest plastik:

image029qg3.th.jpgimage030mp8.th.jpg

i sprężyna regulująca docisk zespołu lufy wewnętrznej i komory hopup do lufy zewnętrznej dociska maksymalnie komore do gearboxa (wypusty z zespołu komory hopup nie mają się o co opierać bo wyrwany został ten plastik jak na zdjęciach):

image033akn3.th.jpg

Sprężyna dociska komorę do gearboxa powodując jej przesuniecie względem wlotu kulek (powierzchnie kontaktu z gearboxem zaznaczone na zdjęciu)

Jako że akurat mi minęła jak na złość gwarancja (choć wątpie żeby przyjęto reklamacje uszkodzenia mechanicznego) pozostaje samodzielna naprawa lub wysyłka do serwisu:

 

Pytanie nr 1.: Czy da się to naprawić samemu - klejenie czegokolwiek raczej odpada, jeśli tak to jak?

 

Pytanie nr 2.: Czy dostanę gdziekowliek w polsce taki zamienny element? Ewentualnie czy ktoś serwisuje takie przypadki i jaki to koszt?

 

P.s. Przepraszam za jakość zdjeć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam - udało mi się to zrobić w troche inny sposób - ustaliłem komore przy uzyciu tulei-podkladki dystansującej tak że komora ma odstep okolo 2 mm na tych zaznaczonych powierzchniach od gearboxa pojawił się jednak kolejny problem:

 

Replika pobiera sprawnie kulki z magazynka - tyle że kulki co któraś z rzędu dosłownie wypluwana jest z lufy i spda po dosłownie kilkudziesieciu centymetrach a pozostałe lecą z małą siłą - przykładowo kiedys kartonowe pudełko z odległości 15 metrów rozwalało na wylot a teraz nawet śladu nie robi.. Co jest grane czyżby coś z gumką hop-up - kompletnie sie na tym nie znam i nie miałem wcześniej takich objawów

Link to post
Share on other sites

gloomer czy moglby mi podac tak bardzo łopatologicznie na czym ten brak szczelnosci polega - nierozumiem tego sformułowania - chodzi o to że ta poruszajaca sie dysza z gearboxa nie dolega do gumki? - jak zrozumiem to pewnie sam sobie tez z tym zaradze Z gory wielkie dzieki

Edited by jahu
Link to post
Share on other sites

Dysze z AUG? A czemu - dłuższa jest, inna konstrukcja? Ja naprawde nie w teamcie i do mnie trzeba pisać jak do dziecka...

 

Póki co martwi mnie ta moc - dziś jeszcze porządnie naładuje batke i zobacze jak pochodzi - bo narazie to kiepsko z mocą - kulki które kiedyś z 15 przebijały kartn teraz się odbijają.. I tu sprawa ewentualnej szczelności jak za mało podkładek dam to ta dysza rzypadkiem nie uszkodzi tego kołnierza z gumki hop-up?

Link to post
Share on other sites

Dysza od aug jest krótsza od tej stockowej ale na tyle długa że po wyłamaniu tego elementu trzyma szczelność bardzo dobrze. Ale przy dyszy z aug musisz tak jak OLO pisał spiłować ten kawałek HU zaznaczony na 1 zdjęciu.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ABS - jest termoplastyczny. Lutwnicą odbudowałem kawałek komory hp - wyciąłem za dużo w miejscu oznaczonym na foto. U siebie spiłowałem występy z tyłu komory - dotyka cała GB (jest płaska bez schodka). By to dało się zrobić też spiłowane zostały o około 0.6mm zaczepy trzymające komorę w lufie zewnętrznej oraz podpiłowane w tej lufie gniazdo na te zaczepy. Teraz dopasowywuje kanalik podający kulki oraz ilość materiały wyciętego w miejscu oznaczonym na foto. Generalnie jest odczuwalny wzrost osiągów. Niestety wymaga to sporo zabawy - możliwe dopieszczenie by nie było zacinek lub pustego strzału.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...