Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stubby killer JG - 6625


Recommended Posts

Od razu mówię, że posiadam M4 CQBR JG 3 generacji i szukałem na forum, a pisać w zielonych już nie mogę ;p

 

Interesuje mnie replika stubby killera JG - http://www.taiwangun.com/shop,show,1247 , jest w fajnej promocji. Replika byłaby nie dla mnie - tzn. dla brata. Czy ta replika nie jest przypadkiem 2 generacji? Ma ją ktoś? Jak się sprawuje? Czy batka jest taka sama jak w 3 gen? Czy stockowa lufa posiada jakąś celność, tzn. czy da się w coś w ogóle trafić?

 

 

Z góry dziękuję.

 

EDIT: a jak by sprawowałby się z tłumikiem http://www.taiwangun.com/shop,show,649 i precką?

(podobają mi się te oznaczenia ;p)

 

a jaką długość ma stockowa lufa, bo wszyscy podają inaczej ;p

Edited by baczus
Link to post
Share on other sites

Nie mówie, że ta jest zła, ale mp5 ma lepszego gearboxa i ogólnie jest solidniejsza.

A widziałeś Ty chłopcze GB III gen JG? Chyba nie...

 

Kupiłem te replike jakiś tydzień temu jak była po 269pln... Krakmani czasami bywają irytujący :)

 

Odnośnie repliki - wykonanie ma naprawde dobre, kolba i chwyt pistoletowy gumowane, bardzo ładnie się prezentują. Body nie ma luzów, wszystko całkiem ładnie spasowane.

 

Za te kase warto.

Link to post
Share on other sites

Ja mam trzecią generacje ;p Ale to chyba jest druga, bo ma koło 360 fps, co prawda mogli tylko sprężynę zmienić. A gumkę to ja zawsze wymieniam ;)

 

Przemek10, mógłbyś powiedzieć jaki kolor ma szkielet gearboxa, od zewnątrz? Bo jak czarny to chyba III.

Edited by baczus
Link to post
Share on other sites

Właśnie zamówiłem tego dziwoląga. Powoli rozglądałem się za repliką do cqb i zapasową. Miało być coś naprawdę taniego więc byłem już prawie przekonany do szukania lekko śmiganego galaxy p5k...

 

Przypadkowo trafiłem na to coś i zaryzykowałem.

Rozmiary kompaktowe a przy okazji w miarę dużą bateria wejdzie.

Jeśli kolba będzie przeszkadzać to jak rozumem można ją odkręcić i tyle?

Batkę wtedy można przykleić do body lub schować w atrapie lasera.

 

Jeśli bebechy są takie same jak w innych emkach III gen od jg to powinno być całkiem solidnie.

Mozę nawet zaryzykuję montaż lipo 11.1v za jakiś czas ;-)

 

Replika jest krótka, więc liczę na to,że plastikowe body nie rozsypie się, przynajmniej zbyt szybko.

 

 

Mam nadzieję że w przyszłą sobotą lub niedzielę będę miał już okazję przetestować tego potworka w patryce w roli małego rozpylacza ;-)

Lufa 140mm o wątpliwej precyzji zapewne da ciekawe skupienie- już w mojej giecie było tragiczne ;-)

Link to post
Share on other sites

Jak za taką kasę to naprawdę niezły magazyn części :wink:

Mój ma jakiś niski ROF, więc mu robię własny "przegląd", od razu zobaczyłem że guma hopsiupa (ciekawe, że jakaś czerwona) była krzywo założona i hopsiupowy dystanser nie odkręca się do zera. Lufa była zasyfiona ale czyszczenie wyciorem pomogło i teraz się błyszczy jak psu jajca.

Poza tam pięknie wygląda bez tej mini kolby, gdyby nie problem z ulokowaniem baterii, nosiłbym go zamiast glocka, jako boczną :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

... w środku:

- bardzo szczelny układ tłok/cylinder (+)

- metalowa prowadnica sprężyny (+)

- chromowany cylinder (+)

- minimalne smarowanie, "suche" zębatki (-)

- dosłownie użyte tylko dwie podkładki, łożysko jednej z zębatek było zapadnięte (-)

- super wygląda zębatka "bevel", osiem zapadek, własne łożyskowanie kulkowe (dla mnie nowość) (+)

- plastiki jakości diboys'a (-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam dość prozaiczne pytanie do posiadaczy- właśnie rozpakowałem replikę i nie ma instrukcji obsługi.

Jest tylko świstek z gwarancja zawierający jakąś namiastkę.

do g36k od jg dostałem normalną instrukcję obsługi.

czy do styubby-ego tego nie ma, czy po prostu krakmani zapomnieli wsadzić instrukcję do pudełka ?

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj byłem z tym wynalazkiem na pierwszej strzelance i nawet daje rade. Strzela to lepiej niż wygląda(mimo krótkiej lufy dawało radę lepiej niż stockowa gieta zanim zmieniłem gumkę i lufę :poddanie: )

 

Bez ruszania hop-upa(nawet nie bardzo wiem jak to się robi w emce więć na razie nie ruszam :-F ) strzela daleko i w miarę celnie.

 

Jak dla mnie replika daje całkiem nieźle rade. Jedyna poracha to magazynek- te 150 czy 180 kulek to dla mnie zbyt mało i do tego zaciął mi się z 2 razy...

 

ps. przed strzelanką przeżyłem chwilę grozy- batka oraz ładowarka zimne po 4h ładowania. Okazało się że ładowarka podaje napięcie 0.3v i zamiast naładować wyładowała batkę do okolic 2v :źle:

Jak na razie bateria działa, zobaczymy jak z trzymaniem pojemności- będzie źle to leci do Krakmanów na gwarkę razem z ładowarką ...

Link to post
Share on other sites

Posiadam Stubiego z JG od niedawna.

Mogę osobiście powiedzieć , że za 220zł to naprawdę dobry wybór. Celność na 30-40m jest bardzo dobra, ale na kulkach 0,25g. 0,2 dobrze lata ale w mojej replice na skręconym hopku jak najmniej i tak niesie w niebo :)

Wykonanie body jest solidne, ładne ogumowanie (niestety tylko dla praworęcznych :P ), plastik korpus tylko, jednak w przypadku tak krótkiej lufy nie stanowi to żadnego zagrożenia. Risy metalowe, ładnie się prezentują, jednak jest 1 szkopuł. Żeby RIS zgrał mi się z risem na korpusie muszę mieć podłożone parę podkładek na gwint :).

Oceniam 5/5 w związku z ceną :)

Link to post
Share on other sites

Dźwięk faktycznie ma inny od zwykłej III gen, taki szybszy i bez zgrzytów. Może wina słabszej sprężyny. Regulacja silnika w tym nie pomogła.

 

Chwyt zmieniłem, na zwykły emkowy, bo brat jest leworęczny. Jak by co to silnik jest zewnętrznie taki sam.

 

A z rozbieraniem (;p) repliki, to chyba nie filozofia 1 pin + ew. odkręcenie frontgripa (nawet łatwiej niż w zwykłej emce ;p)

 

Tyle dopowiem, że prowadnica kolby (część body) jest skrócona, tzn. przycięta. Nie wiem czy kolba teleskopowa z pasuje bez luzów na jej prowadnicy. Musze sprawdzić ^^

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem tą replikę u Krakmana za 220 zł, i jestem Nią oczarowany. W pudełku standardowo znajduje się warstwa styropianu, po jej usunięciu znajdujemy replikę, magazynek, który bardzo dobrze podaje kuleczki, kluczyk do magazynka, baterię (wygląda dość solidnie), ładowarkę (jako że to moja jedyna ładowarka używam jej do tej giwery), 2 wyciory, gwarancję, protokół reklamacji i tarczę ASG.

 

Lecąc od przodu będę wymieniał co mi się w niej jak podoba.

 

Tłumik płomienia - w mojej latał bardzo luźno, chwila zabawy z imbusem i po sprawie.

Lufa zewnętrzna - 1 częściowa, metalowa, dobrze wykonana.

Risy - jedyna rzecz do której się przyczepiłem, wykonanie 3/6 mogło być gorzej, lepiej zdecydowanie też.

Muszka - in plus, co tu dużo mówić

Body - wykonane z ABSu, jakość dość dobra, szczerze mówiąc to wolę takie plastik body niż niedokładnie wykonane body metalowe chińskie.

Magazynek - wszystko z nim jest jak najbardziej ok. Replika wygląda przeraźliwie z długim magazynkiem. I jakąkolwiek rączką z przodu.

Chwyt pistoletowy - cuuuuuuuudo, replika ma być dla mojej dziewczyny na prezent, i zastanawiam się czy sobie nie zabrać tego elementu do mojej emki G&P.

Klapka wyrzutnika łusek - działa w 100%, odciągasz rączkę przeładowania, odskakuje.

Kolba - tak jak w przypadku chwytu pistoletowego jest przecudna. Pokryta jakąś gumowaną warstwą.

Stopka kolby - lepsza niż w G&P, nie potrzeba żadnych narzędzi żeby ją otworzyć.

 

Teraz co w środku.

Lufa 14 cm, nie wiem jak z celnością, na razie tylko sprawdzony "na sucho" w domu.

Kolba - bateria wchodzi na hama, pisałem do sklepu jak by to rozwiązać nie tracąc gwarancji. Oprócz małej pojemności jest ok.

GB z zewnątrz - ładny czarny - nic więcej rzec nie można.

Komora HU- teflonfix nie chciał przejść - czyżby było to tak szczelne?

Gumka HU - chyba sylikonowa, na pewno czerwona.

 

Jak ktoś będzie chciał to podeślę jakieś fotki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Po zapodaniu lipolka 7,4v 25c rof miło podskoczył, chociaż do kosiarki to baaardzo dużo brakuje.......

 

Bardzo miłym akcentem jest brak zmagań z batką - ta z zestawu nie dość, że ciężka, to jeszcze upchać to w kolbie razem z kilometrem przewodów oraz bezpiecznikiem jest prawdziwą sztuką- mnie ta prozaiczna czynność w stubbym doprowadzała do szewskiej pasji....

 

Teraz czekam na tłumik micro z silesia factory i zobaczymy czy coś pomoże, bo co jak co ale replika z powodu krótkiej lufy jest przeraźliwie głośna.

 

Ogólnie jednak po zabraniu repliki na kilka strzelanek jestem jak najbardziej zadowolony. Do ideału wiele jej brakuje,a le stosunek cena/jakość nie jest zły ;-)

 

No i wreszcie będzie można nieco wzmocnić gietkę z marnych 350fps-ów :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Ja ze swojego stubiego bylem bardziej niż zadowolony. Nabyłem go za 250 u krakmanów. Jak na tak krótką lufę i łamaną komorę HU to Chińczycy dokonali prawdziwego cudu.

 

Teraz zobaczy się jak wytrzymałe są zębatki bo całe bebechy ze stubiego poszły do minimi i będą śmigać na batce 10.8V, 360fps, jeśli wytrzymają to to wytrzymają wszystko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...