Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Mam dwa pytania

1. Czy coś się może stać jeśli do stockowej repliki z akumulatorem NiCd włoże NiMH?

Przypuszczam ,że nie ,ale wole się upewnić nim zrobię coś głupiego:)

2. Czy powinienem sobie kupić baterie 10,8 V jeśli moja teoretycznie ma 9,6 V(tak jest napisane na baterii)a w rzeczywistości ładuje się, aż do 11,4?(karabin nie strzela , gdy napięcie spada do 8,4).

Link to post
Share on other sites

Nic się nie stanie jeśli włożysz NiMH. To że akumulator po naładowaniu bez obciążenia ma 11,4v jest normalne mój aku sanyo też tyle ma po naładowaniu kiedy zaczynasz strzelać napięcie spada do tych 9,4-9,5v. Napisz jaki masz karabin i jaką sprężynę wtedy coś będzie można powiedzieć o najlepszym do niego aku.

Link to post
Share on other sites

A moglibyście polecić mi jakąś konkretną baterie albo wstawić link z porównaniem modeli?

Jeśli masz taką możliwość to bierz NiMH, niklowo-wodorkowe baterie nie posiadają efektu pamięci tz. nie będziesz musiał za każdym razem jej rozładowywać tak jak to ma miejsce w przypadku niklowo-kadmowych (NiCd), a więc i żywotność jest większa. Baterie niklowo-wodorkowe można doładowywać.

Co do polecanych to ja ostatnio kupiłem Firefox'a 4000 mAh i jestem bardzo zadowolony. Trzyma BARDZO długo i mimo iż ma taki sam woltaż jak bateria stokowa to szybkostrzelność się znacznie zwiększyła. :-F

Ze zwiększaniem woltażu do 10,8v nie ma co przesadzać chyba że chcesz magazynek 30 nabojowy opróżniać z 1 sek. i mieć 1200strz/min, a taka prędkość raczej w M4 nie występuje :-P

Ja na swojej 8,4V i sprężynę M120 mam teraz ok 850strz/min, a to stanowczo wystarcza.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Fakt NiMH można doładowywać, są lżejsze od NiCD ale mają jedną zasadniczą wadę napięcie spada wraz z rozładowywaniem baterii przez co ROF będzie coraz gorszy. NiCD są ciężkie i posiadają efekt pamięci ale podczas rozładowywania napięcie jest cały czas takie samo aż do całkowitego rozładowania a więc szybkoszczelność jest cały czas taka sama.

 

baterię intellect ,firefox,KAN

 

Podałem różne typy baterii ponieważ nie wiem gdzie masz umieszczoną w swojej replice czy w osłonie lufy czy w kolbie.

Edited by HUGO_HUGO
Link to post
Share on other sites

czemu ograniczasz się tylko do NiMh i NiCd? Nie myślałeś nad jakimś Lipolem?

 

 

Wydaje mi się że pakiety LiPo są bardziej problematyczne od NiMH i NiCD należy umieć z nich korzystać trzeba też specjalną ładowarkę do nich i najgorsze czytałem gdzieś na forum że potrafią się zapalić lub wybuchnąć w replice. :-F

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie nie zgodzę się co do wyższości NiMH nad NiCd. Mimo wagi i efektu pamięci NiCd mają dużo wyższe prądy rozładowania jak i ładowania oraz (przy umiejętnym korzystaniu) są trwalsze. Firefoxy i Intellecty podobno cechują się bardzo dobrą pracą na początku, po kilku miesiącach ich wydajność drastycznie spada (to opinia zasłyszana, sam z nich nie korzystalem) o KAN przyznaję, nie wiem nic. Najbardziej chwalone są ogniwa Sanyo RC wysokoprądowe. Są co prawda droższe niż inne, ale działają nawet na dużym mrozie i przy tym samym woltarzu co baterie innych firm dają lepszą szybkostrzelność. Sam posiadam pakiet składany na zamówienie przez sklep batimex.pl z tych ogniw: http://batimex.pl/towar.asp?idtowaru=452&a...7&menu2=356 i jestem w pełni zadowolony. Szczerze polecam i sklep i ogniwa i usługę składania pakietów. Dodam, iż korzystam z ładowarki mikroprocesorowej również zakupionej w tym sklepie: http://batimex.pl/towar.asp?idtowaru=2516

Ostatnio pojawiły się pakiety Sanyo RC o większych pojemnościach (chyba 3600mAh) chyba również do kolb typu s-f (lub jakkolwiek nazywają sie kolby tego typu, który masz w replice. Mój kolega ma taki pakiet oraz tą samą ładowarkę, co ja i jest z nich bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie najlepsze opinie zbierają ogniwa Sanyo oraz GP. Co do wyboru baterii, to zależy, na co się kładzie nacisk. Najlepsze są ogniwa do modeli RC, ponieważ są one wysokoprądowe. W praktyce oznacza to większą szybkostrzelność na tym samym napięciu oraz praktycznie zero grzania się bateri. W ogniwach wysokprądowych sporą zaletą jest też możliwość bardzo szybkiego ładowania, w przypadku Sanyo RC, o których już pisałem jest możliwość ładowania prądem do 4 amperów czyli 4000 mA (cztery tysiące, nie czterysta jak w wielu słabych batkach). Oczywiście ogniwa wysokoprądowe są droższe niż zwykłe, jednak trudniej je zepsuć oraz zapewniają większą szybkostrzelność bez podnoszenia napięcia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...